Preskočiť na hlavný obsah

Reklama, ktorá vyvolala búrlivú diskusiu Slovákov... môže vlastne existovať multikulturalizmus?

Pred pár týždňami sa na Slovensku objavila kontroverzná reklama na Absolut vodku, ktorá hlásala: ,,Poď žiť. Nechaj žiť!“ V hlavnej úlohe sa objavila černoška Nataly, ktorá sa stala pilierom pre šírenie multikulturalizmu v našej krajine. Ľudia však túto kampaň začali búrlivo komentovať a okamžite sa rozdelili do dvoch skupín. Zatiaľ čo prvá skupina reklamu podporuje, druhá tento nápad tvrdo kritizuje.

Blondína na ľavo je akože múdra Lívia/ Foto Internet 


Svoj názor vyjadrila aj 17 ročná Lívia, ktorá ním umlčala aj tých najmúdrejších, tak znie podtitulok v jednom článku, "no ja si to nemyslím"... Je to názor 17 ročného dievčaťa, napriek tomu video na youtube zhliadlo takmer 200 tisíc divákov. 

Lívia je presvedčená, že média propagujúce multikultúru, cielene šíria klamlivú verziu sveta. “Každý národ má svoje typické črty, jedlá, odevy. Neexistuje národ, ktorý by nemal vlastné tradície a špecifiká. Prečo niekomu nestačí takáto nádherná forma rozmanitosti?“ pýta sa vo videu. Dievčina je totiž presvedčená, že mladí ľudia čoraz menej chránia svoj pôvod a nepoznajú svoju identitu. “Výsledkom multikultúrnej spoločnosti v Európe je len zvýšená kriminalita a zánik historického dedičstva,” presvedčivo dodáva na záver Lívia.

Najprv by sme si mali povedať čo vlastne znamená multikulturalizmus. Je to severoamerická a západoeurópska ideológia, ktorá definuje formovanie a ochranu multikultúrnej spoločnosti. Táto ideológia sa zrodila v Severnej Amerike, Austrálii a v Novom Zélande na ochranu tamojšieho domorodého národa a tolerancie medzi domorodcami a majoritou. Je synonymum pre kultúrny pluralizmus, ktorý podporuje kultúrnu a národnú rozmanitosť a uznáva etnické menšiny. 

Teda Lívia sa vo videu veľmi mýli, pretože preložené na drobné, multikulturalizmus nie je o potlačení inej kultúry a jej tradícií, ale nájsť k sebe cestu tolerancie, úcty ku kultúre a tradíciám národov a menšín a navzájom nájsť porozumenie medzi sebou. 

Prečo by sa černoška Nataly nemohla cítiť byť slovenkou, pretože je čierna? Čo keď na Slovensko prišla s rodičmi ako malé dievčatko, začala chodiť do slovenskej školy, učiť sa slovensky, učiť sa o tradíciách a slovenskej kultúre ako takej, a hoci je čierna, pochádza z Nigérie a je čierna, nepozná kultúru Nigérijcov a Nigérie, ale Slovákov a Slovenska. Je jasné, že sa cíti byť súčasťou tejto krajiny. Podľa 17 ročného dievčaťa, ktoré ešte ani nevie čo je život by mala byť Nataly považovaná za iného človeka, podčloveka, či občana Slovenska druhej kategórie? Mimochodom Nataly sa narodila na Slovensku a otca má z Nigérie... 

Lívia, hoci je biele dievča, ale žila by s rodičmi v Nigérii, chodila by tam do školy a učila sa ich kultúru a jazyk, tak isto by sa cítila byť Nigérijčankou hoci je biela a má iné antropologické črty a blond vlasy, doma by sa cítila byť v Nigérii a nie na Slovensku. 

To musí byť človek blond, mať správne antropologické črty, aby sa cítil byť doma tam kde sa dobre cíti, aby sa mohol považovať za Slováka? Dnes v dobe kedy sme rozlúštili ľudský génom, kto môže na sto percent o sebe povedať, že je Slovák, Róm, či dokonca Černoch aj keď má tmavú kožu?  Možno 17 ročnej Lívii v jej žilách a kostiach sa nadchádzajú gény jej predkov z krajiny, s ktorou vo vnútri seba pohŕda...   

       
Mám sa ja ako Róm o sebe báť povedať, že som Slovák, len preto že nemám správnu farbu pleti? V akej dobe sa nachádzame, že tu 17 ročné dievča v inteligentnej forme vlastne povie, že len ten si môže povedať že je Slovák, kto má správnu farbu pleti a správne antropologické črty! Paradoxom môže byť, že Lívia z videa má síce správne antropologické črty, bielu pokožku a blond vlasy ale zďaleka nemusí pochádzať zo Slovenska, či krajiny bielych predkov k takzvanej Europoidnej rase, ale k negroidnej, teda čiernej rase alebo australoidnej kam patria domorodí Austrálci. Medzi jednotlivými fázami rasy pritom mohlo u Lívii prejsť asi tisíc rokov a o tom to je... Krížením ľudskej rasy, inak povedané našich predkov sme tým čím sme dnes. A jedine rozbor ľudskej DNA nám ukáže odkiaľ sme a ako sme sa tu ocitli. Doporučil by som, aby Livia skôr než bude posudzovať iných, absolvovala rozbor svojej DNA a možno by ju výsledok prinútil zamyslieť sa nad podstatou života ako takého... 


Pozrite si video ktoré videlo na Youtube cez 200 tisíc ľudí, kde 17 ročné dievča inteligentným spôsobom dalo najavo v podstate rasizmus... Lívia, študuje na bilingválnom gymnáziu, obdivuje Mazureka, je členkou Ľudovej mládeže... 

Jozef Kmeťo  
   


Komentáre

  1. Toto je uz niekde inde rozumovo, to aj ked sa tvári inteligentne a chodí na nejaké gymnázium aj to jej mama a otex vybavil a potlačil ju môže hovorit za krajinu a môže posudzovať kto a čo tu môže žiť a kto nie ? Nie je viac ani od rómou ani od černochou lenže primitivita slovakov stále viac stúpa.A to preto lebo rasizmus a fasizmus siaha až do vlády kde to telka odvysiela a tým motivuje každého 5 pravého slováka len na to že krajina by sa mala vyčistit od romou atd..lenže to sa nestane...Poslať celú vlády do basy by trebalo to oni sú tá slovenská mafia...a oni najviac určujú smer ako to tu chodí atd... Nevyjadrujem sa už

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Toto je uz niekde inde rozumovo, to aj ked sa tvári inteligentne a chodí na nejaké gymnázium aj to jej mama a otex vybavil a potlačil ju môže hovorit za krajinu a môže posudzovať kto a čo tu môže žiť a kto nie ? Nie je viac ani od rómou ani od černochou lenže primitivita slovakov stále viac stúpa.A to preto lebo rasizmus a fasizmus siaha až do vlády kde to telka odvysiela a tým motivuje každého 5 pravého slováka len na to že krajina by sa mala vyčistit od romou atd..lenže to sa nestane...Poslať celú vlády do basy by trebalo to oni sú tá slovenská mafia...a oni najviac určujú smer ako to tu chodí atd... Nevyjadrujem sa už

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…