Preskočiť na hlavný obsah

Zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne

Jedáleň patrí k najobľúbenejším miestam v domácnosti už len kvôli tomu, lebo sa v nej stretávame s celou rodinou navyše pri chutnom domácom jedle.

Ilustračné foto/ Internet 

Ak vás už dlhšiu dobu trápi nemoderne zariadená jedálenská časť a uvažujete nad jej zmodernizovaním, vezmite si inšpirácie práve od nás.

Moderný jedálenský stôl

Dominantou jedálenskej časti je a vždy bude jedálenský stôl. Ak vám ten váš starý kapacitne nevyhovuje, kúpte si rozkladací jedálenský stôl z laminátovej dosky. Ak sa vám viac páčia sklenené, pokojne si kúpte aj taký. Počítajte však s tým, že ak máte malé deti, stôl budete musieť pravidelne utierať od detských capiek a špiny.

Kúpte si moderný jedálenský stôl, ktorý bude dostatočne veľký, aby sa tam pomestili všetci členovia rodiny a hlavne, aby mal kvalitnú dosku a pevné nohy. Ak sa vám páčia masívne, počítajte však s väčšími výdavkami. Pri masívnych jedálenských stoloch ale máte istotu, že vám vydržia roky a poslúžia aj vašim vnúčatám. Jedálenský stôl z laminátovej dosky je však najlepšia investícia v porovnaní ceny a kvality.

Ozdoba jedálenského stola

Jedálenský stôl, aby pôsobil moderne a vkusne, nesmie byť holý. Odporúčame ho ozdobiť obdĺžnikovým obrusom neutrálnej farby. Tento obrus využijete aj po zmene dekorácií v jedálenskej časti, nakoľko neutrálne farby sa hodia ku každej výraznej farbe. Odporúčame klasické bavlnené obrusy, ale ak sa vám páči vidiecky štýl, odporúčame ľanové obrusy, ktoré sú síce drahšie, ale sú kvalitnejšie a vydržia oveľa dlhšie ako tie z bavlny. Moderné sú aj teflónové obrusy, ktoré majú veľmi kvalitné spracovanie, sú pevné, sú na dotyk príjemné a odpudzujú kvapaliny.
Ak nechcete prekryť celú plochu obrusu, pozrite si ponuku moderných behúňov.

Koberec pod stolom

Aby ste si neoškreli podlahu pod jedálenským stolom a stoličkami, odporúčame vám k jedálenskému nábytku zladiť koberec. Odporúčame vyberať koberec s jemným vzorom, ktorý nebude príliš narúšať danú miestnosť výraznými vzormi. Koberec má ochrannú a dekoračnú funkciu, preto určite vyberajte koberce s minimom vzorov a v neutrálnych odtieňoch. Nič nepokazíte béžovým, hnedým, ale aj sivým kobercom.

Príborník, moderné obrusy, pekné vázy, moderný luster, kvalitné podsedáky a mäkučké obrusy by mali byť súčasťou aj vašej jedálne. Vyberte si štýl a zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…

Norbert Hmilansky: Idiot, herec, youtuber, zlodej, alebo onanista na "fejzbuku"?

Sociálne siete sú pre mnohých z nás doslova centrom života. Pomáhajú nám byť v kontakte s priateľmi a známymi, môžu byť nápomocné aj pri našej práci, sledujeme cez ne najnovšie správy. Vďaka sociálnym sietiam sa vieme rýchlo navzájom informovať, ale aj rozhnevať, či dokonca sa navzájom ovplyvniť. 

A teraz dovoľte, budem hovoriť, alebo skôr písať, sám za seba. S mojím názorom nemusíte a môžete súhlasiť, je to môj vlastný pohľad a nikomu ho nevnucujem. Mám 46 rokov a celý môj život robím, a žijem ako väčšina ľudí. Mne nikto nepostavil byt a nikto mi nič nedal zadarmo. Na všetko čo mám som si musel sám zarobiť. Keď nebudem pracovať, nebudem mať na lieky, nájom, či jedlo. 
Sloboda slova, či názoru je tu aj preto, že nám umožňuje nahlas si povedať svoj názor a  "fejzbuk" jeden z prostriedkov kde ten svoj názor môžeme povedať. To je aj prípad Norberta Hmilanského. 
Ja mu jeho názor neberiem, ale pýtam sa, kto mu dal právo hovoriť za všetkých Rómov? Ja som mu ten mandát, aby hovoril z…