Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne

Jedáleň patrí k najobľúbenejším miestam v domácnosti už len kvôli tomu, lebo sa v nej stretávame s celou rodinou navyše pri chutnom domácom jedle.

Ilustračné foto/ Internet 

Ak vás už dlhšiu dobu trápi nemoderne zariadená jedálenská časť a uvažujete nad jej zmodernizovaním, vezmite si inšpirácie práve od nás.

Moderný jedálenský stôl

Dominantou jedálenskej časti je a vždy bude jedálenský stôl. Ak vám ten váš starý kapacitne nevyhovuje, kúpte si rozkladací jedálenský stôl z laminátovej dosky. Ak sa vám viac páčia sklenené, pokojne si kúpte aj taký. Počítajte však s tým, že ak máte malé deti, stôl budete musieť pravidelne utierať od detských capiek a špiny.

Kúpte si moderný jedálenský stôl, ktorý bude dostatočne veľký, aby sa tam pomestili všetci členovia rodiny a hlavne, aby mal kvalitnú dosku a pevné nohy. Ak sa vám páčia masívne, počítajte však s väčšími výdavkami. Pri masívnych jedálenských stoloch ale máte istotu, že vám vydržia roky a poslúžia aj vašim vnúčatám. Jedálenský stôl z laminátovej dosky je však najlepšia investícia v porovnaní ceny a kvality.

Ozdoba jedálenského stola

Jedálenský stôl, aby pôsobil moderne a vkusne, nesmie byť holý. Odporúčame ho ozdobiť obdĺžnikovým obrusom neutrálnej farby. Tento obrus využijete aj po zmene dekorácií v jedálenskej časti, nakoľko neutrálne farby sa hodia ku každej výraznej farbe. Odporúčame klasické bavlnené obrusy, ale ak sa vám páči vidiecky štýl, odporúčame ľanové obrusy, ktoré sú síce drahšie, ale sú kvalitnejšie a vydržia oveľa dlhšie ako tie z bavlny. Moderné sú aj teflónové obrusy, ktoré majú veľmi kvalitné spracovanie, sú pevné, sú na dotyk príjemné a odpudzujú kvapaliny.
Ak nechcete prekryť celú plochu obrusu, pozrite si ponuku moderných behúňov.

Koberec pod stolom

Aby ste si neoškreli podlahu pod jedálenským stolom a stoličkami, odporúčame vám k jedálenskému nábytku zladiť koberec. Odporúčame vyberať koberec s jemným vzorom, ktorý nebude príliš narúšať danú miestnosť výraznými vzormi. Koberec má ochrannú a dekoračnú funkciu, preto určite vyberajte koberce s minimom vzorov a v neutrálnych odtieňoch. Nič nepokazíte béžovým, hnedým, ale aj sivým kobercom.

Príborník, moderné obrusy, pekné vázy, moderný luster, kvalitné podsedáky a mäkučké obrusy by mali byť súčasťou aj vašej jedálne. Vyberte si štýl a zariaďte si jedálenskú časť štýlovo a vkusne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…