Preskočiť na hlavný obsah

17.november Deň boja za slobodu a demokraciu, oplatilo sa vôbec štrngať kľúčami??!

Nežná /sametová/ revolúcia (1989)

Rôzne environmentálne a náboženské hnutia vznikli v priebehu osemdesiatych rokov v dôsledku politických zmien v ZSSR pod vedením Michaila Sergejeviča Gorbačova.


Pamätník Sametovej revoluce /Národná ulica - Praha/ foto: internet

25. marca 1988 sa "sviečková manifestácia" na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave rýchlo ukončila, keď polícia použila obušky a vodné delá na rozptýlenie pokojných demonštrantov, ktorí požadovali náboženskú slobodu. V novembri 1989 polícia opäť brutálne potlačila študentské prejavy v Bratislave a v Prahe. 16. novembra 1989 študenti slovenských vysokých škôl požadovali občianske práva a občianske slobody, ako aj prepustenie politických väzňov a o deň neskôr sa 17. novembra 1989 sa policajti stretli s protestujúcimi v Prahe. Novembrové udalosti spustili sériu udalostí, ktoré predpovedali koniec totalitného režimu a pádu "železnej opony", ktorá rozdeľuje východ od Západu. Univerzity štrajkvali a čoskoro ich nasledovali herci, umelci a disidenti. Opozícia v Českej republike vytvorila občianske fórum, zatiaľ čo na Slovensku vzniklo hnutie Verejne proti násiliu /VPN/. 27. novembra 1989 sa uskutočnil celoštátny generálny štrajk a dva dni neskôr 29. novembra 1989 podpísal prezident Gustáv Husák zákon, ktorým sa zrušil článok 4 ústavy o nadvláde komunistickej strany v spoločnosti. Dramaturg a disident Václav Havel sa stal novým prezidentom Československa. Začiatkom decembra 1989 sa otvorili hranice medzi Východom a Západom a neslávna "železná opona" padla.


17.november 1989/foto zdroj internet

Česko-slovenská federatívna republika

V roku 1990 Federálne zhromaždenie uznalo názov krajiny za Česko-slovenskú federatívnu republiku /ČSFR/. V prvých demokratických voľbách, ktoré sa konali v dňoch 8. - 9. júna 1990, Verejnosť proti násiliu /VPN/ sa na Slovensku stala jasným víťazom. Nevyhnutná potreba zmeny ekonomiky vyústila do ekonomických reforiem a privatizácie. 17. júla 1992 Slovenská národná rada vyhlásila nezávislosť Slovenskej republiky (Deklarácia nezávislosti Slovenskej republiky). 1. septembra 1992 bola prijatá Ústava Slovenskej republiky a 25. novembra 1992 Federálne zhromaždenie schválilo ústavný zákon, ktorý oficiálne ukončil Českú a Slovenskú federatívnu republiku.

Slovenská republika ako nezávislý štát

Slovenská republika bola oficiálne uznaná za nezávislý štát 1. januára 1993 s Michalom Kováčom za svojho prezidenta. 19. januára 1993 sa Slovensko stalo členským štátom Organizácie Spojených národov a 30. júna 1993 vstúpilo do Európskej rady.
Prezident Rudolf Šuster bol v roku 1999 Michalom Kováčom. Súčasným prezidentom Slovenskej republiky je Ivan Gašparovič. Vladimír Mečiar, vodca Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS), bol predsedom vlády v čase vzniku novej vlády. Jeho vláda rezignovala v marci 1994 a nahradila ho koalícia pod vedením Jozefa Moravčíka. Predčasné voľby na jeseň roku 1994 urobili Vladimíra Mečiara, vodcu víťazného HZDS, ktorý je opäť predsedom vlády Slovenskej republiky. V roku 1997 Mikuláš Dzurinda nahradil Mečiara za predsedu vlády Slovenskej demokratickej koalície (KDH, Demokratická únia -DU, Demokratická strana DS, Sociálno-demokratická strana SDSS a Zelená strana-SZ). Slovenskej republiky.
Slovensko je členom mnohých medzinárodných organizácií - Organizácie Spojených národov, Medzinárodného menového fondu, Svetovej banky, UNESCO a Európskej rady. Členom NATO je Slovensko od 29. marca 2004. Dňa 1. mája 2004 vstúpilo Slovensko do Európskej únie. Slovenská republika sa 21. decembra 2007 stala aj zmluvnou stranou Schengenskej dohody.

K čomu bolo toto všetko potrebné??!

Podľa zákona o protiprávnosti komunistického režimu bol napokon komunistický režim, panujúci v Česko-Slovensku od 25. februára 1948 do 17. novembra 1989, vyhlásený za zločinný, nelegitímny a odsúdeniahodný. V dnešnej dobe "vyhlásenie" celé na smiech...

A čo nám teda dalo "štrnganie kľúčikmi"??! Okrem toho, že môžme cestovať po svete, skoro vôbec nič, myslím nás, tých chudobných...
Tí, ktorí sa hneď po 89-tom dostali k "válovu", tí sa sťažovať nemôžu. Poskupovali sa firmy, pozemky za "symbolické eurá"...

A vláda??? 😀 Pred 29 rokmi študenti sa postavili preto, že tajná služba a štát v tej dobe sledovali nielen aktivistov... 
Za vlády SMER-u a Róberta Fica sa to deje zasa a trúfam si tvrdiť, že v ešte horšom podaní. Odpočúvania, vyhrážania sa, zastrašovanie, zlodejstvo zo strany tých "najvyšších" ktorí sú pri kadejakých "válovoch" /a samozrejme nikto im to nedokáže, pretože SIS-ka si robí svoju prácu aspoň v tomto na jednotku/, všetko zamiesť pod koberec, len nech nevyjde nič "vonku" a mnoho ďalších svinstiev a špinavostí. 

Takým naj príkladom je vražda novinára Janka Kuciaka a jeho snúbenice Martinky, kde sa našli akože vrahovia a za všetko môže Kočner 😀.
Noooo, chlapec doplatil na to svoje vysoké sebavedomie, kde vedel veľmi veľa na mnoho tých "neviniatok" nielen vo vláde, nedokázal sa s nimi dohodnúť, respektíve pristúpiť na ich podmienky, tak to naňho našili... Toť môj názor v demokratickej, právnej krajine... A takýchto špinavostí a svinstiev je ešte strašne veľa, ale žiaľ, SIS-ka niekedy aj stíha všetko zastrašiť, vymazať a krásne utajiť... 

A takto si my žijeme a ešte dlho budeme žiť v "demokratickom" a hlavne "právnom" Slovensku, kde nepomôžu ani zhromaždenia Za slušné Slovensko. Pretože stále sa nájde nejaká "obeť", ktorá bude akože za každé "nájdené" špinavstvo a svinstvo polapená a odsúdená...Viete ako by sa mal náš štát volať? Nie Slovensko, ale PENTAJ&TSMERsko...

Iveta Kmeťová
Nezabudnite počúvať najlepšie rómske internetové rádio kliknite na tento odkaz: www.radior1.sk Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…