Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ako zistíte, že sa o svojho psíka staráte naozaj dobre?

V takmer každej druhej domácnosti na dedine nájdete na záhrade psíka. Psíkov nenájdete len na záhradách pri rodinných domoch, ale aj u rodín žijúcich v panelákoch, kde síce nemajú vlastný výbeh, no rodiny sa o psíka starajú tak, aby absenciu vlastného výbehu nepocítil.
Ako ale zistíte, že sa o psíka staráte dobre?


Ilustračne foto/ internet 


Trávite s ním veľa času na čerstvom vzduchu

Ak máte tzv. interiérového psa, čiže plemená, ktoré by vo vonkajších podmienkach ledva prežili, absenciu vlastného výbehu mu vynahrádzajte pravidelnými prechádzkami na čerstvom vzduchu. Každý pes potrebuje byť na čerstvom vzduchu. Prospieva to jeho psychike, ale podporuje to aj jeho imunitný systém.

Dávajte si však pozor, aby váš pes neprišiel do kontaktu so psami nakazenými kotercovým kašľom. Jedná sa o závažné infekčné ochorenie, ktoré by sme mohli porovnať s chrípkou.

Dávate mu len tú najlepšiu stravu

Hovorí sa, že šľachtené plemená s bohatým rodokmeňom sú náchylné na choroby. Dosvedčuje to aj veľký dopyt po hypoalergénnom krmive pre psov. Pribúda počet psov, ktorí trpia potravinovými alergiami a ich tráviace ústrojenstvo by nezvládlo spracovať klasické krmivo určené pre zdravých psov.

Chodíte s ním na pravidelné kontroly k veterinárovi

O svojho psíka sa budete starať dobre jedine vtedy, ak budete poznať jeho zdravotný stav. Ten budete poznať jedine po pravidelných kontrolách u veterinára. Na základe daných výsledkov od veterinára budete zvieraťu dávať len tú najkvalitnejšiu stravu.
Dobrému majiteľovi, ktorému záleží na zdraví psíka, nevadí priplatiť si za zdravotne vyhovujúce krmivo pre psa a radšej kúpi zdravšie a hlavne chutnejšie konzervy pre psa s bohatým množstvom vitamínov ako lacné konzervy s umelými konzervantmi.

Kupujete mu bezpečné hračky

Každý psík potrebuje okrem dobrej stravy a pohodlného pelechu aj dobré hračky, ktoré neohrozia jeho zdravie. Hračky pre psíka by mali byť jednoznačne gumené, pískajúce, neskladajúce sa z malých častí, ktoré by psík mohol prehltnúť. Odporúčame vám dávať z dosahu psíka hračky vášho dieťaťa, ktoré sa skladajú z viacerých menších častí, ako napríklad puzzle pre deti. Menšie dieliky sú pre vášho štvornohého miláčika životu nebezpečné.

Ak všetko toto spĺňate, váš psík si nemohol priať lepšieho majiteľa, ako ste vy!

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…