Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Jediné miesto, kde si počas jesene dokonale oddýchnete a prídete na iné myšlienky

Krátke dni, neustále dážď, ranné hmly, nízke denné a nočné teploty – aj takto by sme mohli charakterizovať prebiehajúce ročné obdobie, ktoré niektorí milujú, iní naopak nenávidia. V tomto ročnom období, ktoré je, klesá naša produktivita v práci a začíname si uvedomovať, že si potrebujeme oddýchnuť od všetkých starostí a povinností.
Jediné miesto, kde dokážete vypnúť a prísť na iné myšlienky práve v tomto ročnom období, nie je destinácia pri mori, ale pobyt v slovenských kúpeľoch.

Ilustračne foto/ internet 


Zajednajte si kúpeľný pobyt

Okúpať sa na vodných jazerách v prírode sa budete môcť až nasledujúce leto. Teraz na jeseň a cez zimu vám odporúčame rezerváciu kúpeľných pobytov vo vybraných slovenských kúpeľoch ponúkajúcich množstvo zaujímavých procedúr vrátane masáží a saunovania. Slovensko má v ponuke množstvo zaujímavých kúpeľných miest špecializujúcich sa na rôzne civilizačné choroby. Viaceré kúpele ponúkajú víkendové pobyty pre zamilované páry, ale aj relaxačné wellness pobyty.
Vyberte si kúpele a zarezervujte si kúpeľný pobyt čím skôr. Termíny sa rýchlo míňajú a TOP sezóna (Vianoce a Silvester) bývajú rýchlo vypredané.

Procedúra, ktorá rozhýbe vaše unavené svalstvo

S príchodom jesene cítime, že naše telo je s pokročilejším dátumom unavenejšie. Okrem „teplých“ procedúr nazývaných aj termoterapia je dobré vyskúšať vodoliečbu. Súčasťou nášho tela je voda a voda nám pomáha rozhýbať unavené svalstvo. Vodoliečebné procedúry vyhľadávajú najmä ľudia, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom, resp. podstúpili operačný zákrok pohybového aparáta.
Vyhľadávajú ho aj ľudia, ktorí majú unavené svalstvo a potrebujú ho zregenerovať.
Do vodoliečby zaraďujeme tieto procedúry – rašelinový kúpeľ, aromaterapiu, bahenný, bylinný, smaragdový, zafírový, ale aj minerálny kúpeľ.

Príjemné posedenie v kaviarni a bohatý kultúrny program

Okrem kvalitných procedúr, ktoré si sami vyberiete, môžete zažiť množstvo zaujímavých zážitkov. Spoznáte nových ľudí, zúčastníte sa bohatého kultúrneho programu, ktorý už neodmysliteľne patrí do našich kúpeľov a hlavne vychutnáte si príjemné posedenie na terase pod markízou počas slnečných dní. Väčšina slovenských kúpeľov je vsadená v krásnom prostredí s prekrásnymi lesmi a významnými vodnými tokmi. Okrem bohatých kultúrnych programov vás čaká aj krásna príroda.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…