Preskočiť na hlavný obsah

Medzinárodný deň proti fašizmu a antisemitizmu, oplatí sa tento deň si pripomínať?

Medzinárodný deň proti fašizmu a antisemitizmu je spomienkou na obete Krištáľovej noci v Nemecku. Počas nej v roku 1938 bolo desivým besnením príslušníkov SS a SA zavraždených viac ako 90 Židov a stovky ťažko ranených. Ulice boli zaplnené sklenenými črepinami z výkladov, okien židovských domov, bytov, obchodov a synagóg. Následne bolo 30 000 Židov zatknutých a deportovaných do koncentračných táborov. Pri tejto príležitosti sa konajú podujatia na pripomenutie týchto hrôz s cieľom varovať pred ich opakovaním a na protest proti súčasnej forme fašizmu a antisemitizmu.

Svetový deň slobody

Svetový deň slobody vyhlásil bývalý americký prezident George Bush v roku 2002. V tento deň roku 1989 bol zbúraný Berlínsky múr a ukončený komunistický útlak. Deň je oslavou víťazstva nad komunizmom, oslavou sily slobody a demokracie, oslavou ľudských práv, slobôd a ľudskej dôstojnosti.


Foto z Kryštálovej noci z roku 1938/ foto internet Môže sa dnes niečo podobné zopakovať? 

Dnešná doba je veľmi podobná dobe kedy sa k moci dostal Hitler a uvedomujú si to aj mnohí čelní predstavitelia Európskej únie. Poslanci Európskeho parlamentu (EP) vyjadrili 25. októbra obavy z nárastu normalizácie fašizmu, rasizmu a xenofóbie a vyzvali v tejto súvislosti členské štáty EÚ na zákaz neofašistických a neonacistických združení a skupín.

Myslím si, že vôbec nie je treba zľahčovať narastajúci nacionalizmus a popularitu fašizmu. Čo je na tom najhoršie, že sa to hlavne dotýka mladých ľudí, ktorí v myšlienke nacionalizmu s príchuťou fašizmu nič zlé nevidia. V ľuďoch ako je Marián Kotleba, či Milan Mazúrek, ktorého si pamätáme z útoku na arabskú rodinu pred hlavnou stanicou v Bratislave kde do rodiny a detí hádzal kamene, deti a mládež  v nich vidí novodobých hrdinov. Fašizmus je ako módny prvok dnešnej doby, nadávať na cigánov či migrantov je hitom dnešných dni. 


Milan Mazurek, pred tým pouličný grázel, fašista, dnes poslanec za fašistickú stranu Mariána Kotlebu za ĽSNS  


Ak si niekto myslí, že aj keď máme 21. storočie, modernú dobu, že sa nemôže zopakovať pogrom fašizmus, veľmi sa mýli...  Novodobý pogrom nemusí mať rovnaký priebeh o akom vieme z minulosti, môže mať však výrazný dopad na nás Rómov a prisťahovalcov.  

Dnes sme svedkami skutočne efektívnej segregácie a izolácie rómskeho obyvateľstva, na miesto toho aby spoločnosť eliminovala segregáciu a izolovanú časť rómskeho obyvateľstva, vytvára ďalšie izolácie a segregácie. Osady, ako ich voláme dnes evidujeme cez jeden tisíc, pred dvadsiatimi rokmi sme evidovali cez 600 osád. Teda namiesto eliminácie tu máme nárast a nevyzerá to, že by prišlo k eliminácii týchto osád, ktoré sú terčom politiky neofašistických priaznivcov. 

Mladý človek je tvárny. Ak v jeho rodine panuje negativita voči inakosti a inakosť môžeme pomenovať ako predsudky, rasizmus, či nenávisť, nie je nič ľahšie ako takého človeka dostať do prostredia, v ktorom sa jeho predsudky, rasizmus, či nenávisť utvrdzujú.  


Fašizmus medzi deťmi naberá na popularite/ foto internet Mládežnícke organizácie majú aj iné politické strany. Len Kotlebova ľudová mládež sa vyznačuje nacionalizmom a xenofóbiou.

Aktivity ľudovej mládeže sú identické s Hlinkovou mládežou, či Hitlerjukend. Pod zástierkou letného, alebo zimného mládežníckeho tábora sa však učia čistému nacionalizmu a xenofóbii s absolútnou intoleranciou ku všetkému čo nespadá do chorých mozgov vodcov fašistickej strany Mariána Kotlebu Ľudová strana naše Slovensko, ktorá má záštitu nad občianskym združením Ľudová mládež.

Fašisti sa vždy hlásili ku kresťanským koreňom, nebudem a ani nechcem o tomto filozofovať, lebo na to by mi nestačil ani tento článok... "Za Boha a za národ"! Nemyslím si, že by Boh súhlasil s tým čo prezentuje Kotleba a jeho k fašizmu vychovávaná mládež. Boh je tvorca všetkých rás na zemi. Kotlebovci uznávajú iba jednu rasu, bielu rasu, pre ich choré myslenie iná ako biela rasa neexistuje. Pre tieto choré mozgy je ťažko vysvetliť, že taký Hitler, skôr či neskôr chcel napríklad vyhubiť všetky slovanské národy a začal by od Poliakov. Títo ľudia vidia svoju nadprirodzenosť vo svojej belosti a to doslova, hoci v živote veľa z nich neznamená nič. Ich biela pokožka ich utvrdzuje v tom, že aj keď budem zametať ulice som niečo viac, lebo som biely...
Zase ale treba pripomenúť, že väčšina deti ktoré sú organizované fašistickým mládežníckym hnutím Ľudová mládež sú ich rodičia členmi, či sympatizantmi Ľudovej strany naše Slovensko Mariána Kotlebu. K tej tvárnosti mladého človeka prispieva aj spoločnosť a okolie v ktorom sa pohybuje. To, že máme fašizmus v parlamente, že sa popularizuje na uliciach či v školách, za to môže aj táto spoločnosť, pretože my všetci prispievame k tomu, že sa fašizmu u nás tak dobre darí.


Mládežnícke tábory ĽSNS/foto internet


Politika smeruje k tichej podpore fašizmu 

Môžeme si klásť rôzne otázky, napríklad ako je možné, že v dnešnej dobe je fašizmus, ktorý pred viac ako sedemdesiatimi rokmi bol potlačený a jeho myšlienky pod nánosmi bahna a ľudskej zvrátenosti zmrazené, sa dnes znovu prebúdza? Je to samozrejme možné, keby nebolo tichej podpory, Marián Kotleba by nebol! Tichá podpora je ako rakovina, ktorú nevidíš, necítiš, len zrazu ťa skolí. Tak je to aj s tichou podporou. Alebo si myslíte, že politici iných strán na Slovensku sú bez predsudkov? Dovoľte mi zasmiať sa 😃 


Foto, ktoré hovorí za všetko/ foto internet 

Fašizmus je zhubná choroba 

Ak je človek chorý a má rakovinu musí sa podrobiť liečbe. Liečba nie vždy zaberie a človek sa musí  podrobiť aj operácii, pri ktorej sa lekári snažia nádor z tela vyrezať, aby zachránili život. Boj s rakovinou je predobraz dnešnej doby. My všetci sme ako keby lekári a skúšame rôzne liečby ako eliminovať narastajúcu popularitu fašizmu. Bojím sa však, že budeme musieť túto spoločnosť podrobiť operácii a fašizmus vyrezať z našej spoločnosti, ak sa tak nestane, môže nás všetkých jeho zhubnosť nakaziť. Pred viac ako sedemdesiatimi rokmi sa to podarilo a fašizmus sa z Európy a sveta "vyrezal", ale prišla recidíva. Čo použiť skalpel, či...??! 

Ilustračné foto 


Je len na nás ako sa postavíme voči zlu. Či ho budeme ticho tolerovať, alebo proti nemu bojovať, či budeme na zlo upozorňovať, alebo sa hrať, že sa nás to netýka? Pretože podľa toho sa nám všetkým bude dariť... 


Jozef Kmeťo

Ak chcete počúvať rómske internetové rádio klikni na tento odkaz: www.radior1.sk  

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…