Preskočiť na hlavný obsah

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Skôr, ako sa do nej pustíte, prečítajte si tieto užitočné informácie

Patrí k najdôležitejším miestnostiam v domácnosti, no zároveň patrí k miestnostiam, ktorých rekonštrukcia je finančne náročnejšia. Ak už ale vaša kúpeľňa potrebuje nutný zásah, skôr, ako sa pustíte do hľadania firmy, prečítajte si pár užitočných rád, ktoré uľahčili rekonštrukciu kúpeľne už viacerým rodinám. Nezabúdajte, že sa jedná o investíciu na niekoľko desaťročí, preto je potrebné dôkladne zvážiť každý jeden krok.


Ilustračné foto internet  


Kvalita špárovačiek

Pri pokladaní dlažby a obkladaní stien budete potrebovať kvalitné špárovačky. Myslite na to, že práve kúpeľňa je považovaná za miestnosť, ktorá má najvyššie hodnoty vlhkosti. Môže za to najmä neprítomnosť okien – v panelákových bytoch.

Ak chcete, aby vám obklad a špárovačky vydržali čo najdlhšie, je potrebné vyberať kvalitné špárovacie hmoty, ktoré odolajú vysokým vlhkostiam a ani po rokoch vám nezačnú praskať. Medzi takéto špárovacie hmoty patria aj cementové špárovačky, ktoré majú vysokú odolnosť a životnosť. Vodoodpudivé cementové špárovačky vám perfektne ukážu aj vo vašej kúpeľni a čo je najhlavnejšie, pod vplyvom vlhkosti a vody sa vám neznehodnotia, čiže nezačnú praskať.

Veľkoformátové obklady v prírodných farbách

Najväčším problémom majiteľov nehnuteľností je práve nedostatočný priestor na sebarealizáciu pri zariaďovaní. Aspoň čiastočným riešením pri malých rozmeroch kúpeľní sú veľkoformátové obklady navyše v prírodných farbách, ktoré opticky zväčšia aj tú najmenšiu kúpeľňu.
V moderných kúpeľniach hrajú prím veľkoformátové obklady v prírodných farbách – béžová, hnedá, marhuľová, zelená. Osloviť vás môžu ale aj sivé, či zlaté veľkoformátové obklady. Veľkoformátové obklady jednoznačne použite aj na WC. Obklady musia byť jednotné aj vo WC, aj v kúpeľni.

Závesné skrinky

V každej kúpeľni je potrebný priestor na odkladanie drogérie a chemikálií na čistenie kúpeľne. Odporúčame vám dať si vyrobiť závesné skrinky nad umývadlo, ale aj pod umývadlo. Závesné skrinky opticky nezmenšia už aj tak dosť malú kúpeľňu (nezaberú miesto na zemi) a zároveň vám uľahčia upratovanie pod nimi. Závesné skrinky by mal byť z vodeodolného materiálu (z MDF dosiek) a ideálne v béžovej, či bielej farbe. Takéto skrinky sa budú hodiť aj ku kúpeľňovému vybaveniu najpredávanejšej značky Geberit.

Inšpirujte sa našimi užitočnými radami a hlavne dôkladne vyberajte sprchový kút, poprípade vaňu. Dajte si záležať aj na výbere obkladu a dlažby.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…