Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Plánujete rekonštrukciu kúpeľne? Skôr, ako sa do nej pustíte, prečítajte si tieto užitočné informácie

Patrí k najdôležitejším miestnostiam v domácnosti, no zároveň patrí k miestnostiam, ktorých rekonštrukcia je finančne náročnejšia. Ak už ale vaša kúpeľňa potrebuje nutný zásah, skôr, ako sa pustíte do hľadania firmy, prečítajte si pár užitočných rád, ktoré uľahčili rekonštrukciu kúpeľne už viacerým rodinám. Nezabúdajte, že sa jedná o investíciu na niekoľko desaťročí, preto je potrebné dôkladne zvážiť každý jeden krok.


Ilustračné foto internet  


Kvalita špárovačiek

Pri pokladaní dlažby a obkladaní stien budete potrebovať kvalitné špárovačky. Myslite na to, že práve kúpeľňa je považovaná za miestnosť, ktorá má najvyššie hodnoty vlhkosti. Môže za to najmä neprítomnosť okien – v panelákových bytoch.

Ak chcete, aby vám obklad a špárovačky vydržali čo najdlhšie, je potrebné vyberať kvalitné špárovacie hmoty, ktoré odolajú vysokým vlhkostiam a ani po rokoch vám nezačnú praskať. Medzi takéto špárovacie hmoty patria aj cementové špárovačky, ktoré majú vysokú odolnosť a životnosť. Vodoodpudivé cementové špárovačky vám perfektne ukážu aj vo vašej kúpeľni a čo je najhlavnejšie, pod vplyvom vlhkosti a vody sa vám neznehodnotia, čiže nezačnú praskať.

Veľkoformátové obklady v prírodných farbách

Najväčším problémom majiteľov nehnuteľností je práve nedostatočný priestor na sebarealizáciu pri zariaďovaní. Aspoň čiastočným riešením pri malých rozmeroch kúpeľní sú veľkoformátové obklady navyše v prírodných farbách, ktoré opticky zväčšia aj tú najmenšiu kúpeľňu.
V moderných kúpeľniach hrajú prím veľkoformátové obklady v prírodných farbách – béžová, hnedá, marhuľová, zelená. Osloviť vás môžu ale aj sivé, či zlaté veľkoformátové obklady. Veľkoformátové obklady jednoznačne použite aj na WC. Obklady musia byť jednotné aj vo WC, aj v kúpeľni.

Závesné skrinky

V každej kúpeľni je potrebný priestor na odkladanie drogérie a chemikálií na čistenie kúpeľne. Odporúčame vám dať si vyrobiť závesné skrinky nad umývadlo, ale aj pod umývadlo. Závesné skrinky opticky nezmenšia už aj tak dosť malú kúpeľňu (nezaberú miesto na zemi) a zároveň vám uľahčia upratovanie pod nimi. Závesné skrinky by mal byť z vodeodolného materiálu (z MDF dosiek) a ideálne v béžovej, či bielej farbe. Takéto skrinky sa budú hodiť aj ku kúpeľňovému vybaveniu najpredávanejšej značky Geberit.

Inšpirujte sa našimi užitočnými radami a hlavne dôkladne vyberajte sprchový kút, poprípade vaňu. Dajte si záležať aj na výbere obkladu a dlažby.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…