Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Dnes veľký zápas raperov Rytmus versus Marpo...


foto internet


Vypredaná O2 aréna v Prahe bude dnes svedkom hneď niekoľkých dlho očakávaných duelov profesionálneho boxu a bojového umenia MMA.

Súboju predchádzalo to, že slovenský raper Rytmus prekvapil, keď 9.2.2018 vyzval na duel v boxe českého rapera Marpa. Ten oznámil, že sa k výzve vyjadrí až v pondelok, a tak sa čakalo či bývalý vicemajster Českej republiky v thajskom boxe výzvu prijme. 12.2.2018 večer Marpo prostredníctvom videa na sociálnych sieťach odkázal, že výzvu nakoniec príjma!

Rytmus zaujal verejnosť už len tým, že v 41 rokoch skúša vstúpiť ako nováčik do ringu. Okamžite tým spustil veľký mediálny boom, ktorý ešte znásobil po výzve českého rapera Marpa. Bývalý thaiboxer už dávnejšie deklaroval, že v roku 2018 chystá veľký návrat po 8-ročnej prestávke, kvôli angažmánu v kapele Chinaski. Potenciálny česko-slovenský duel raperov v ringu bol veľkým želaním fanúšikov športu i rapu, ktorých správa o prijatí výzvy určite potešila.

Samotný český raper priznal, že sa mu pôvodne do toho nechcelo, keďže sa pripravuje na duel v thajskom boxe. „Potom sa mi to rozležalo v hlave a premýšľal som nad tým. Je to dobré promo pre bojové športy, pretože to bude naozaj veľké a pritiahneme k tomuto športu veľa ľudí, čo je nutné,“ vyjadril presvedčenie Marpo, ktorý zároveň oznámil veľké gesto. „Je to vraj „money fight“, takže v tom prípade by som chcel venovať 100 tisíc zo svojho honoráru dvom chalanom, ktorých si vyberiem. Každému dám po 50 tisíc, aby mali na prípravu. Chcem proste venovať niečo naspäť,“ povedal bývalý vicemajster Českej republiky v thajskom boxe.

foto internet


A tak sa dnes na akcii „XFN Night of the Champions“ predstaví český bývalý profesionálny majster sveta v boxe Lukáš Konečný, ktorý sa do ringu vracia po viac ako štyroch rokoch, domáca jednotka MMA Karlos Vémola, jeho veľkí rivali Petr Ondruš a Patrik Kincl. Diváckym ťahákom je prestížny boxerský súboj reperov Marpa a Rytmusa, čiže Otakara Petřinu a Patrika Vrbovského.

Konečný ukončil kariéru v apríli 2014, keď vo Washingtone prehral na body súboj o titul majstra sveta v strednej váhe organizácie WBO s domácim Peterom Quillinom. Teraz sa ale nechal presvedčiť, aby sa do ringu vrátil. Zatiaľ na jeden zápas. Jeho súperom bude v superstrednej váhovej kategórii do 76 kg Matúš Babiak zo Slovenska.

„Ako sa pred zápasom cítim? Ide to. Nie je to, čo bývalo, ale dúfam, že dokážem predviesť kvalitný výkon. Tréningu som sa venoval naplno, sparing by si zaslúžilo rozhodne viac, ale nie je čas,“ povedal Konečný, ktorý sa tradične veľmi nevenoval sledovaniu zápasov súpera.

„Taktiku nechávam na trénera. Navyše ho poznám. Boxoval na mojich akciách v Ústí,“ uviedol pre MfDnes štyridsaťročný boxer, ktorý má na svojom konte medzi profesionálmi 55 zápasov a 50 z nich vyhral.
Na svoje si v O2 aréne prídu aj milovníci MMA. V oktagone sa predstaví česká jednotka Vémola, ktorý sa stretne s Brazílčanom Flaviom Rodrigom Magonom. V zápase Ondruša s Kinclom potom pôjde o právo odvetného súboja s Vémolom, ktorý oboch v nedávnej minulosti zdolal. Chýbať nebudú Machmud Muradov či Sandra Mašková.

Vrcholom podujatia má byť netradičný boxerský zápas reperov Marpa a Rytmusa, ktorý organizátori zvolili za hlavný ťahák akcie. A vyplatilo sa im to, podľa informácií zo sociálnych sietí sa predalo viac ako 17-tisíc vstupeniek.

„Na zápas sa pripravujem každodenne trištvrte roka,“ povedal Rytmus na jednej z promo akcií. „Ja idem bojovať a nebudem robiť divadlo okolo, aj keď to ľudí láka. Kašlem na to, chcem byť za seba,“ kontroval Marpo, ktorý sa predtým venoval thajskému boxu.

Lístky sú žiaľ už dávno vypredané, ale live zápas si môžete pozrieť na Facebook.com/IPTVCZSK

Takže dnes všetci držíme palce Rytmusoviiiiiiiiiiiiiii ✊✊✊😊


Iveta Kmeťová
zdroj: internet

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Opatrovateľka, či parazit?

V takmer každej rodine to príde, nastane dilema, čo so svojimi zostarnutými rodičmi, ktorí sa už sotva vládzu o seba postarať. A stalo sa to aj mne. Som najmladšia, slobodná, tak akosi automaticky táto povinnosť postarať sa o svojich rodičov pripadla mne. Teda vlastne iba o mamu, lebo otec zomrel pred takmer desiatimi rokmi. Odvtedy som sa vlastne snažila všemožne nejako to vykryť, len aby som nemusela ostať doma z práce. 
Každý deň som dochádzala do práce 45km, čo znamenalo byť z domu celý deň, no bola som rada, že vôbec nejakú prácu mám a hlavne mi tolerovali to, že keď náhodou bolo mame zle, to znamená, že som v noci musela volať záchranku a keď ju nevzali do nemocnice, musela som ostať pri nej a v práci som si musela vziať voľno. Neskôr cez deň mi s mamou pomáhala sestra, bola aspoň pri nej a ja som mohla ako – tak pokojne byť v práci, aj keď som niekedy prebdela celú noc, keď sa mama necítila dobre. Zo stresov som bola aj ja často chorá, minimálne dvakrát do roka ma trápil zápal…

Rasistická teória, ktorou sa riadi Mazurek, Kotleba a celá ĽSNS

Po tom čo som si vypočul debatu Mazureka a ďalších v relácii Politicky nekorektne s Milanom Mazurekom a Tomášom Jancom (Kulturblog - 20. 12. 2019). Kde Mazurek vysvetľuje rasovú teóriu, vysvetľuje ako sa ľudia navzájom od seba odlišujú na základe rasy. Akú telesnú konštrukciu má napr. biely človek od černocha alebo iného príslušníka etnika, alebo stavbu lebky, alebo dokonca veľkosť mozgu, som si uvedomil, že títo ľudia sú viac nebezpeční ako si vôbec myslíme a zároveň som začal uvažovať, akú hodnotu mám ako človek v našej spoločnosti, som menejcenný pretože som príslušníkom iného etnika s inou stavbou tela, farby pokožky, hnedých očí a čiernych vlasov? Rasizmus vysvetlený v priamom prenose!!! 

Človek sa delí na rasy a to som nikdy ani nepopieral. Delíme sa nielen podľa farby pokožky, ale aj fyzicky, mentálne, kultúrne a samozrejme k nášmu vývoju prispieva aj prostredie, v ktorom žijeme. 

Biologické atribúty – rasy ľudí sa delia podľa biologických znakov ako tvar lebky, rast vlasov, farb…