Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Vianočný odkaz od Denisy

Romale, máme tu Vánoce a rok 2018 se blíží ke konci.
Tento rok mě přišel, že strašně rychle uplynul. Ani nevím jak přešel.
Ten můj byl plnej překrásných, ale i těžkých chvil, ale zároveň krásných, pozitivních změn v mém životě. Do života mě vstoupili skvělí lidé a někteří z něho odešli. Zkrátka se dá říct, že jsem žila. V tomto roce jsem dostala šanci vás všechny spoznat a stát se součástí skvělého tímu na Rádiu R1 a v Redakcii R1.

Někdy někteří z vás s námi v něčem nesouhlasí a hodně z vás má na nás i jiný pohled. Často dochází i k nezhodám, ale také ke krásným chvilím, které se vám snažíme dát my a vy dáváte nám.
Vím, že někdy to trošku možná popleteme, nenajdeme ta správná slova ,ale věřte mě, že jedno máme my všichni v našem týmu společné to je, že jsme tu od srdce pro vás a baví nás vysílat a psát.


Naše rádio si prošlo tento rok  tězkými chvílemi a někteří z nás, to už chtěli vzdát a nebo to i vzdali. Moderátoři přisli a odešli a i to je součastí této branže.

Velké děkuji  Ivetce a Jožkovi, majitelům rádia za to, že toto rádio udrželi v těch nejtěžšsích časech, když jsme o rádio málem přišli, a stále drží i přes všechny překážky, které jim přichází do cesty. Mnozí z vás si ani neuvědomují jak moc tězké to někdy mají. Já jsem za tyto dva lidi vděčná a jsem ráda, že jsou v mém živote i když to nebylo ,vždy růžové, ale vždy jsme si k sobě našli cestu jako slušni lidé a to jen proto, že se máme upřímně rádi. Takže já vám s celého srdce děkuji!!!


Mím kolegům děkuji za jejich krásné vysílání. Zároveň nezapomente na slova Jožky, když se s námi domlouval na spolupráci. Jozef nás nejdřív krásně pozdravil, uvítal a pak nám řekl, že jeho rádio je tu pro zábavu. Že nikdy nemáme dovolit, aby nám toto rádio vzalo soukromej život, že rádio je starostí jeho a Ivetky. Zároveň nám oznámil, že nám nic nemůže za to dát. Podle mě nám dal hodně. Dal nám svobodu, dal nám možnost moderovat jak chceme, tím nám umožnil se zveřejnit a být současti životů našich poslucháčů a čtenářů. To co my můžeme na rádiu R1, by jsme nikde jinde nemohli a ani nenašli a za to si jich moc važím a proto mě práce s něma baví. Je smutné, že někteří z nás si to neuvědomili.Milí posluchači a čtenáři bez vás by naše práce neměla smysl. Měli jste šanci se s námi zasmát, zaplakat si a prožívat krásné chvíle plné krásné muziky a článků. Já a tím Rádia R1 vám chceme poděkovat za vaši přízen.

Na závěr Vám všem přeji "krásné prožití Vánočních svátků, hodně lásky, spokojenosti a hlavně zdraví, které je tím nejvzácnějšim, nejdůležitějším a můžeme o něj přijít během pár minut. Ať se vám daří v Novém roce a splníte si všechny vaše sny.

Nám Romúm přeji hodně síly a víry v to, že se vše jednou zlepší. Hlavně se můsíme naučit soudržnosti, respektu a podporovat se navzájem. Musíme dat vše zlé bokem. Věřím, že se vše jednou urovná a i my Romové budeme žít důstojným životem.Me tumenge vinšinav pre kaja svato karačona, te aven saste  bachtale. Te del tu menge o del lačo dziviphen.Rado tumen dikhav, Tumari Rakli
Mám Vás ráda. Vaše Rakli

Slovenský preklad 


Romale, máme tu Vianoce a rok 2018 sa blíži ku koncu.
Tento rok mi prišiel, že strašne rýchlo uplynul. Ani neviem ako prešiel.
Ten môj bol plnej prekrásnych ale aj ťažkých chvíľ, ale zároveň krásnych pozitívnych zmien v mojom živote. Do života mi prišli skvelí ľudia a niektorí z neho zase odišli. Skrátka sa dá povedať, že som žila.

V tomto roku som dostala šancu vás všetkých spoznať a stať sa súčasťou skvelého tímu na Rádiu R1 a v Redakcia R1.
Niekedy niektorí z vás s nami v niečom nesúhlasia a veľa z vás má na nás aj iný pohľad. Často dochádza aj k nezhodám ale tiež aj ku krásnym chvíľam, ktoré sa vám snažíme dať my a vy dávate nám.

Viem, že niekedy to trošku možno popletieme nenájdeme tie správne slová ale verte mi, že jedno máme my všetci v našom tíme spoločné a to je, že sme tu od srdca pre vás a baví nás vysielať aj písať.

Naše rádio si prešlo tento rok aj ťažkým chvíľami a niektorí z nás to už chceli vzdať, alebo to aj vzdali. Moderátori prišli a odišli a aj to je súčasťou tejto brandže.

Veľké ďakujem patrí aj Ivetke a Jožkovi, majiteľom rádia za to že toto rádio udržali aj v tých najťažších časoch keď sme o rádio takmer prišli, a stále ho držia aj cez všetky prekážky, ktoré im prichádzajú do cesty. Mnohí z vás si ani neuvedomujú ako veľmi ťažké to niekedy majú. Ja som za týchto dvoch ľudí vďačná a som rada, že sú v mojom živote aj keď to nebolo vždy ružové, ale vždy sme si k sebe našli cestu ako slušní ľudia a to len preto, že sa máme úprimne radi. Takže ja vám z celého srdca ďakujem!!!


Mojím kolegom ďakujem za ich krásne vysielania. Zároveň nezabudnite na slová Jožka, keď sa s nami dohováral na spolupráci. Jozef nás najprv krásne pozdravil, uvítal a potom nám povedal, že jeho rádio je tu pre zábavu. Že nikdy nemáme dovoliť, aby nám toto rádio vzalo súkromný život, že rádio je starosťou jeho a Ivetky. Zároveň nám oznámil, že nám nič nemôže za to dať. Podľa mňa nám toho dal veľa. Dal nám slobodu, dal nám možnosť moderovať ako chceme, tým nám umožnil sa zverejniť a byť súčasťou života našich poslucháčov a čitateľov. To čo my môžeme na rádiu R1, by sme nikde inde nemohli a ani nenašli a za to si ich moc vážim a preto ma práca  s nimi baví. Je smutné, že niektorí z nás si to neuvedomili.

Milí poslucháči a čitatelia bez vás by naša práca nemala zmysel. Mali ste šancu sa s nami zasmiať, zaplakat si a prežívať krásne chvíle plné krásne muziky a článkov. Ja a tím Rádia R1 vám chceme poďakovať za vašu priazeň.

Na záver Vám všetkým prajem "krásne prežitie Vianočných sviatkov, veľa lásky, spokojnosti a hlavne zdravie, ktoré je tým najvzácnejším, najdôležitejším a môžeme oň prísť behom pár minút. Nech sa vám darí v Novom roku a splníte si všetky vaše sny.

Nám Rómom prajem veľa sily a viery v to, že sa všetko raz zlepší. Hlavne sa musíme naučiť súdržnosti, rešpektu a podporovať sa navzájom. Musime dát všetko zlé bokom. Verím, že sa všetko raz urovná a aj my Rómovia budeme žiť dôstojným životom.

      Me tumenge vinšinav pre kaja svato karačona, te aven saste , bachtale. Te del tu menge o del                                                                 lačo dziviphen.

Rado tumen dikhav, Tumari Rakli
Mám Vás rada. Vaša Rakli

Denisa Šimková 

Rádio R1    Redakcia R1


PS: Dopočutia a "dočítania" na budúci rok 2019 

Komentáre

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Sheffield: Bitka Rómov si vyžiadal troch hospitalizovaných

Situácia s nezvládnuteľnými Rómami zo Slovenska je obzvlášť neznesiteľná v štvrti Page Hall anglického mesta Sheffield. Takto som písali o Sheffielde v roku 2018 na stránke môjho blogu Redakcie R1. A zdá sa, že sa nič za tie dva roky v tomto meste nezmenilo. 25 Júla v sobotu vo štvrti Page Hall sa strhla bitka dvoch znepriatelených rodín, lietali stoličky, tyče, nadávky a krik sa ozýval celou štvrťou. Zasahovali záchranári a Polícia ktorá do neskorej noci celú štvrť aj monitorovala. Prečo sa bitka strhla nieje celkom známe, sú rôzne teórie a verzie ale nie sú potvrdené.... Udajne malo isť o bicykel s ktorým sa hrali deti, a iná verzia zase hovorí, že to bol stred medzi rómami zo Slovenska a z Rumunska.  Spôsobom akým sa však bitka odohrala je aj vecou vyšetrovania polície....  
Hoci mnohí z Rómov, ktorí prišli za lepším životom do Británie sa normálne zaradili do miestnej komunity, našli si prácu a deti poslali do škôl, veľká časť prišelcov zo segregovaných osád východného Slovenska te…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómske noviny kričia "Kmeťo klameš" ospravedlň sa!

Dlhodobo sledujem neutešený stav jediných Rómskych novín na Slovensku. Asi aj preto, že tu v týchto novinách som začínal písať, dalo by sa povedať, svoju históriu blogovania. Vďaka tomu som spoznal úžasnú ženu a dušu týchto novín. Pani Daniela Hivešová Šilanová, bola prvou dámou rómskej žurnalistiky, a aj vďaka nej poznáme dnes zvučné mená rómskej žurnalistiky. Nebudem tu všetky mená vypisovať, aby som sa náhodou niekoho nedotkol, že som ho opomenul. A aj preto ma mrzí v akom stave Rómske noviny/ Romano Nevo ľil/ sú, a že tí ktorí by mali pamiatku pani Šilanovej chrániť, a tým chrániť aj podstatu Rómskych novín a ich zachovanie, si z toho urobili len svoj biznis...

Dlhodobo som sa snažil o kontakt z Romanom Čonkom, ktorý zato v akom stave Rómske noviny sú nesie plnú zodpovednosť, pretože po smrti pani Šilanovej, to bol práve on, ktorý celú redakciu prebral, a teda sa od neho čakalo, že tieto noviny povedie minimálne tak ako pani Šilanová. Kontaktoval som ho aj keď som mal cestu do Koš…