Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Máte záujem získať dobrú prácu? Ak áno, skúste sa presťahovať do Bratislavy


Napriek tomu, že viaceré prieskumy naznačujú klesajúcu nezamestnanosť, viacerí ľudia trú biedu a majú problém sa zamestnať. Problémy im spôsobujú nielen nedostatočné skúsenosti s danou pracovnou pozíciou, ale aj veľká vzdialenosť, ktorú by museli prekonávať každý deň cestou do nového zamestnania.

Ak ale máte záujem získať dobrú prácu, skúste ju hľadať tam, kde je jej dosť – v Bratislave. Najskôr si však budete musieť vybaviť prechodný pobyt.


Foto/ mojpobox 

Vybavenie prechodného pobytu

Zo zákona je dané, že ak sa nebudete nachádzať na mieste svojho trvalého pobytu viac ako 90 dní, ste povinný hlásiť si prechodný pobyt na príslušných úradoch. Ak vám ho nájomca bytu nebude chcieť ponúknuť, spoľahnite sa na mojpobox.sk, ktorý takým, ako ste vy, poskytne prechodný pobyt. Stačí, prenajmete adresu prechodného pobytu u nich a nemusíte si robiť starosti okolo vybavovania prechodného pobytu.

Ak ale plánujete dlhodobo žiť v Bratislave, potrebujete mať trvalý pobyt.

Trvalý pobyt od MojPobox

MojPobox vám okrem prenájmu adresy prechodného pobytu ponúka možnosť prenajať si aj adresu na trvalý pobyt. Ponúkajú trvalý pobyt v Bratislave, konkrétne v bratislavskej mestskej časti Rača. Okrem trvalého pobytu počítajte aj s email a sms notifikáciou o prijatej pošte, označenou poštovou schránkou, skenovaním prijatej pošty na požiadanie, online evidenciu doručenej pošty a odfotenie každej prijatej zásielky.

Ak chcete trvalý pobyt v lukratívnej časti Bratislavy, neváhajte osloviť MojPobox.

Ak chcete dobré zamestnanie, hľadajte ho v Bratislave. Práve tam sa sústredí najviac zaujímavých firiem a tým aj pracovných ponúk, ktoré vám zmenia život k lepšiemu a otvoria vám brány do lepších firiem a na lepšie pracovné pozície.

Na začiatok vyskúšajte podnájom. Uvidíte, ako sa vám bude v hlavnom meste páčiť a či sa v ňom budete chcieť usadiť. Hľadanie podnájmu bude na začiatok finančne úspornejšie. Ceny bytov sú v Bratislave vysoké a ak ešte nemáte stále miesto v Bratislave, nezadlžujte sa zbytočne.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…