Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Mladú mamičku (†29) na smrť umučili dve ženy, pretože nepriniesla z lesa drevo

Mária po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.

Mladú ženu mučila jej na pravo  sestra a ľavo jej švagriná
Foto Markíza 

Otrasný prípad, ktorý nemá na juhu stredného Slovenska obdobu. Dve mladé ženy na smrť dobili a umučili 29-ročnú matku dvoch detí. Tá na následky vážnych zranení po niekoľkých dňoch po útoku zomrela v nemocnici.
Ohavný čin sa stal na Silvestra v časti za Košickou cestou v Rimavskej Sobote, v blízkosti vodárničky, kde bývajú bezdomovci. Podľa našich informácií poslala sestra a švagriná mladú Máriu do lesa na drevo. To však nepriniesla, tak sa ženy začali najskôr hádať po tom, čo ju jedna z nich bila a kopala do celého tela. K fyzickému útoku sa pridala aj druhá. To im nestačilo. Máriu vyvliekli z jej príbytku a priviazali o drevený stĺp prístrešku, kde ju minimálne dve hodiny nechali vymrznúť. Ani vtedy jej neprestali ubližovať. Kopali ju a bili do rôznych častí tela.

Vyvliekli ju z príbytku a priviazali ju o strom a mučili/ foto Markíza  

„Po niekoľkých hodinách ju odviazali a preniesli do príbytku, kde ju uložili na posteľ. Dobitá Mária na posteli preležala aj nasledujúci deň, nejedla, nepila a na posteli ležala až do štvrtka (3.1.), kedy jej na naliehanie ďalších príbuzných, ktorí prišli na návštevu, privolali lekársku pomoc. Dovtedy jej potrebnú pomoc neposkytli," informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.
Máriu z Husinej previezli so zraneniami do nemocnice a prípad prevzal vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote. Útočníčky najskôr klamali. Lekár však na mieste uviedol, že zranenia mladej žene spôsobila iná osoba.
Dobitá žena po dvoch dňoch po prevoze do nemocnice v sobotu (5.1.) v skorých ranných hodinách zomrela. Zostali po nej dve malé deti, jedno má iba 5 mesiacov, druhé rok.
Vyšetrovateľ obidve ženy, 24-ročnú Sindu a 34-ročnú Oľgu z Husinej, obvinil zo zločinu obmedzovania osobnej slobody v súbehu so zločinom zabitia v spolupáchateľstve. Dnes skončili vo vyšetrovacej väzbe.
Za zločiny, ktorých sa dopustili, im hrozí trest odňatia slobody na 9 až 12 rokov. Prípad je v štádiu vyšetrovania a nie je vylúčené, že im bude vznesené obvinenie aj z ďalších trestných činov.

Jozef Kmeťo 
Zdroj Markíza a TASR 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…