Preskočiť na hlavný obsah

Najčastejšie chyby, ktoré robíme pri stravovaní

Byť zdravý je to najdôležitejšie, čo by sme si mali priať. Väčšina z nás ale nerieši svoj zdravotný stav dovtedy, kým nie je naozaj zle. Najväčší vplyv na naše zdravie majú zlé stravovacie návyky, ktoré sa žiaľ od nás dospelých učia aj deti. Dospelí si neuvedomujú, že ich deti jedávajú to, čo aj ich rodičia. Ak vidia, že rodič nemá rád konkrétne jedlo, nemá ho rado ani dieťa.
Aké chyby robíme najčastejšie pri stravovaní? Toto sú tie najväčšie.


Ilustračné foto/ Internet 


Zabúdame na raňajky

Raňajkám nevenujeme dostatočnú pozornosť, a to je veľký problém. Raňajky sú považované za najdôležitejšie jedlo dňa. Dávajú nám energiu na celé dopoludnie a celkovo na celý deň. Nezabúdajme, že metabolizmus potrebuje ráno naštartovať, a to nielen pitím praženej mletej kávy Arabica.

Je dokázané, že raňajky zlepšujú krátkodobú pamäť, podporujú správnu funkciu imunitného systému a dokonca aj znižujú riziko vzniku cukrovky. Dôležité je ale aj to, čo si do úst dáte. Odporúčame vám raňajky bohaté na vlákninu.

Jedávame návalovo

Nemáme čas a až keď nám škvŕka v žalúdku, až vtedy sa najeme. V stravovaní by sme mali mať určitý systém. Nemali by sme jedávať návalovo, čiže jedenkrát- dvakrát denne a veľké porcie. Pre vaše zdravie je dôležité, aby ste jedli minimálne päť jedál denne a v menších porciách. Nezabúdať by ste nemali ani na olovrant, desiatu, ale aj večeru. Jedzte najneskôr o 18:00 večer.
Odporúčajú sa menšie porcie, kedy každé sústo dôkladne prežujete.

Takýmto stravovaním sa na vás nebudú lepiť nadbytočné kilá a vaše tráviace ústrojenstvo vás už nikdy nebude trápiť. Nebudete musieť byť odkázaný na pozitívne účinky zelenej kávy, ktorá vďaka kyseline chlorogenovej pomáha redukovať množstvo cukru v tele.

Vyhýbame sa ovociu a zelenine

Ovocie a zelenina obsahujú potrebné vitamíny a minerály, ktoré udržiavajú náš tráviaci trakt zdravý. Vznikajú mylné predstavy, že obsahujú veľa cukru a veľa sa z nich priberá. Sú to však informácie, ktoré by sme mali ignorovať. Obsahujú cukor, no ten je prírodný a nášmu zdraviu neuškodí.

Jedávajte ovocie a zeleninu a zmiznú tak problémy s tráviacim ústrojenstvom. Je dokázané, že pravidelnou konzumáciou zeleniny a ovocia sa vám vírusy a baktérie budú vyhýbať. Ak máte problémy s herpesom, poprípade je vaše dieťa často choré a nedokáže odolávať vírusovým infekciám, popri konzumácii vitamínov C a A jedávajte aj vitamín D. Získame ho nielen zo slnka, ale aj zo zdravého dezodorizovaného rybieho oleja.

Vyhnite sa týmto chybám a vyhnete sa tak aj nepríjemným vyšetreniam – kolonoskopii a gastroskopii.Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…