Preskočiť na hlavný obsah

Neviete si vybrať manželskú posteľ? Poradíme vám, ako si vybrať takú, ktorá vydrží

Pri zaobstaraní si vlastnej nehnuteľnosti a celkovo pri osamostatnení sa musia partneri investovať aj do manželskej postele. V porovnaní s kuchynskou linkou a prerábaním bytového jadra sa to môže zdať ako malá nepodstatná čiastka, no v skutočnosti sa jedná o finančne náročnú investíciu.
Ak si neviete vybrať kvalitnú posteľ, poradíme vám, čo si všímať pri výbere novej manželskej postele.Ilustračné foto/ Internet Úložný priestor


Pri výbere novej manželskej postele si všímajte nielen jej cenu, ale aj to, či má úložný priestor, alebo nie. V ponuke manželských postelí nájdete aj postele so zabudovaným úložným priestorom v spodnej časti postele, ale aj bez úložného priestoru – bez šuflíka. Predtým, ako si vyberiete konkrétny typ postele, ujasnite si, či chcete posteľ s úložným priestorom – so šuflíkom, alebo bez neho. Ak vám nevadí nechávať paplóny na posteli, potom vám stačí posteľ bez zabudovaného úložného priestoru. Priestor pod posteľou môžete využiť aj inak, a to kúpením plastových uzatvárateľných boxov. Ak ale nechcete mať na posteli počas dňa svoje periny, kúpte si posteľ so zabudovaným úložným priestorom.


Materiál


Zo všetkých materiálov sa odporúča kvalitné masívne drevo. Postele z masívu sú jednoznačne najkvalitnejšie v každej ponuke e-shopu s nábytkom. Masívne drevo je odolné voči roztočom, pevné, stabilita jednotlivých častí vás nesklame ani po rokoch a čo je najdôležitejšie, drevo nikdy nevyjde z módy. Ak investujete do postele z masívu, máte istotu, že vás táto posteľ bude sprevádzať celý život. Morenie si môžete prispôsobiť k ostatnému nábytku.
Odporúčame postele z borovicového a bukového dreva.


Masívne postele sú ale drahšie. Lacnejšie postele nájdete v ponuke laminátových vyrobených z drevotriesky. Tieto postele sú výrazne ľahšie ako tie masívne.
Oceniť oceníte aj celočalúnené postele. Osloviť vás môže ich pompézny vzhľad. Pri presúvaní postele si ale dávajte pozor, aby ste nepoškriabali vašu laminátovú podlahu. Ryhy, ktoré spôsobíte, už nezamaskujete. Jedine tak kobercom.

Jedna rada na záver: Posteľ vyberajte nie podľa ceny, ale najmä podľa materiálu a veľkosti. Najčastejšie sa predávajú rozmery 200x160 cm a 200x180 cm.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…