Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Neviete si vybrať manželskú posteľ? Poradíme vám, ako si vybrať takú, ktorá vydrží

Pri zaobstaraní si vlastnej nehnuteľnosti a celkovo pri osamostatnení sa musia partneri investovať aj do manželskej postele. V porovnaní s kuchynskou linkou a prerábaním bytového jadra sa to môže zdať ako malá nepodstatná čiastka, no v skutočnosti sa jedná o finančne náročnú investíciu.
Ak si neviete vybrať kvalitnú posteľ, poradíme vám, čo si všímať pri výbere novej manželskej postele.Ilustračné foto/ Internet Úložný priestor


Pri výbere novej manželskej postele si všímajte nielen jej cenu, ale aj to, či má úložný priestor, alebo nie. V ponuke manželských postelí nájdete aj postele so zabudovaným úložným priestorom v spodnej časti postele, ale aj bez úložného priestoru – bez šuflíka. Predtým, ako si vyberiete konkrétny typ postele, ujasnite si, či chcete posteľ s úložným priestorom – so šuflíkom, alebo bez neho. Ak vám nevadí nechávať paplóny na posteli, potom vám stačí posteľ bez zabudovaného úložného priestoru. Priestor pod posteľou môžete využiť aj inak, a to kúpením plastových uzatvárateľných boxov. Ak ale nechcete mať na posteli počas dňa svoje periny, kúpte si posteľ so zabudovaným úložným priestorom.


Materiál


Zo všetkých materiálov sa odporúča kvalitné masívne drevo. Postele z masívu sú jednoznačne najkvalitnejšie v každej ponuke e-shopu s nábytkom. Masívne drevo je odolné voči roztočom, pevné, stabilita jednotlivých častí vás nesklame ani po rokoch a čo je najdôležitejšie, drevo nikdy nevyjde z módy. Ak investujete do postele z masívu, máte istotu, že vás táto posteľ bude sprevádzať celý život. Morenie si môžete prispôsobiť k ostatnému nábytku.
Odporúčame postele z borovicového a bukového dreva.


Masívne postele sú ale drahšie. Lacnejšie postele nájdete v ponuke laminátových vyrobených z drevotriesky. Tieto postele sú výrazne ľahšie ako tie masívne.
Oceniť oceníte aj celočalúnené postele. Osloviť vás môže ich pompézny vzhľad. Pri presúvaní postele si ale dávajte pozor, aby ste nepoškriabali vašu laminátovú podlahu. Ryhy, ktoré spôsobíte, už nezamaskujete. Jedine tak kobercom.

Jedna rada na záver: Posteľ vyberajte nie podľa ceny, ale najmä podľa materiálu a veľkosti. Najčastejšie sa predávajú rozmery 200x160 cm a 200x180 cm.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…