Preskočiť na hlavný obsah

Pravidlá, ktoré by mal začínajúci podnikateľ ovládať

Či už v podnikáte v automobilovom priemysle, alebo v gastronómií, musíte počítať s tým, že konkurencia vám bude neustále dýchať na chrbát. Ak chcete prežiť, musíte inovovať, musíte sa vzdelávať a v prvom rade musíte počúvať zákazníkov.
Ktoré pravidlá by mal každý začínajúci podnikateľ ovládať?

Ilustračné foto/ Internet 

Chráň si to, čo si vymyslel

Podnikateľský nápad – to je to, čo vás ovplyvnilo opustiť staré zamestnanie a stať sa sám sebe pánom. Váš nápad – to, čo ste vymysleli, vám ale vaša konkurencia môže ukradnúť a privlastniť si. Pre niekoho možno nepredstaviteľné, ale žiaľ aj takéto situácie sa stávajú.

Ak chcete rozbehnúť svoj biznis, chráňte si svoj nápad a informujte sa o podmienkach registrácie ochrannej známky. Ochrannú známku môže tvoriť akékoľvek označenie, ktoré môže byť graficky znázornené. Väčšinou sa jedná o logá firiem – „odhryznuté jablko“, názvy produktov, slogany.
Ochranná známka je dôležitá pre každého podnikateľa a čím skôr si to uvedomíte, tým lepšie pre váš biznis. Informácie o tom, ako registrovať ochrannú známku, nájdete samozrejme aj na internete.

Bez reprezentatívneho sídla firmy nezaznamenáš úspech

Niektorí podnikatelia si to neuvedomujú, ale sídlo spoločnosti – to, kde sídli ich firma, výrazne ovplyvňuje ich úspech. Ak sa budete nachádzať v malom okresnom meste, oslovíte len ľudí žijúcich v tomto meste, poprípade v jeho blízkom okolí.
Ak si ale vyberiete reprezentatívne sídlo spoločnosti, máte šancu osloviť oveľa väčšiu skupinu potencionálnych zákazníkov. Viac potencionálnej klientely bude automaticky znamenať vyššie tržby.

Skúste si nájsť virtuálne sídlo v Bratislave. Na tejto adrese sa nemusíte fyzicky nachádzať. Stačí, ak na lukratívnej adrese v hlavnom meste bude sídliť vaša firma.

Tlačená reklama má stále zmysel

Viacerí podnikatelia si myslia, že tlačená reklama už dávno nie je v móde. Myslia si, že stačí byť viditeľný na internete a zákazníci sa k nim budú hrnúť. Reklama vo virtuálnom svete, na internete je dôležitá, ale tlačená reklama tiež. Kvalitne tlačené reklamné produkty – diáre, zápisníky, billboardy, hrnčeky, ale aj vlastné prezentačné steny (v prípade, že sa zúčastňujete výstav a predajných trhov) sú pre firmy dôležité.
Tlačená reklama je dôležitá, preto vám odporúčame zainvestovať do nového rezacieho plotra, ktorý slúži na orezávanie, resp. na výrezy do rôznych materiálov.

Začnite svoj biznis úspešne a držte sa týchto pravidiel.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…