Preskočiť na hlavný obsah

Rómovia sa chcú pre nespokojnosť s prácou Á.Ravasza obrátiť na premiéra

Rimavská Seč 12. januára (TASR) - Viac ako stovka účastníkov sa v sobotu v Rimavskej Seči (okres Rimavská Sobota) stretla na celoslovenskom stretnutí Rómov.

Foto/ SITA 

jeho témou bola aktuálna situácia Rómov na Slovensku a nespokojnosť s prácou splnomocnenca vlády pre rómske komunity Ábela Ravasza. "Prijali sme uznesenie, že v priebehu budúceho týždňa napíšeme verejný list predsedovi vlády kvôli nespokojnosti s prácou splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity Ábela Ravasza," poznamenal po stretnutí predseda Strany tolerancie a spolunažívania František Tanko. Ako ďalej uviedol, jedným z dôvodov, prečo sa pre takýto krok rozhodli, je nespokojnosť s čerpaním eurofondov, či neriešenie rómskej problematiky za posledných 28 rokov. "Naša strana zároveň chystá ďalšie stretnutie, ktoré sa bude konať budúci mesiac na východnom Slovensku," dodal Tanko.


Ako ďalej Tanko povedal "Každý má právo na slušný život, no mladí ľudia, predovšetkým Rómovia sú odsúvaní na okraj spoločnosti. Na Slovensku sú Rómske politické strany, ktoré bazírujú predovšetkým na to, aby sa oni mali dobre. Ako dobre viete, tento problém je celospoločenský za 28 rokov ani jedna vláda nedokázala vyriešiť zamestnanosť, rasizmus, diskrimináciu, bývanie a vzdelanie" dodal František Tanko


Viktor Valík 

Viktor Valík, sympatizant strany STS Františka Tanku, povedal" V 5. mesiaci tohto roku máme voľby do europarlamentu. Rómov na Slovensku je od 500 tisíc do 800 tisíc, bude veľkou hanbou, keď sa rómsky kandidát nedostane do europarlamentu. Keby že prejde rómsky kandidát do europarlamentu veľa vecí by sa zmenilo a veľa vecí by sa začalo meniť a riešiť. Keď vezmeme do úvahy, že od 90-tého roku všetky peniaze, ktoré boli určené Rómom a z tých peňazí počítam 95 percent sa odlialo do nejakých neziskoviek, do nejakých projektov, ktoré nemali nič s vami  Rómami spoločné, tak by napríklad sa zrazu financie stopli, a budú sa dávať tam, kde ich je treba. Jednoducho treba isť voliť, toto nerobíte pre mňa, ale pre seba", dodal Viktor Valik, ktorý tieto slová adresoval predovšetkým mladým Rómom.
Jozef Kmeťo 
Zdroj TASR   

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…