Preskočiť na hlavný obsah

Fond na podporu kultúry národnostných menšín zámerne prehliada rómske projekty


Redakcia R1 dostala niekoľko podnetov, že Fond na podporu kultúry národnostných menšín zámerne prehľadá a nekomunikuje s prekladateľmi projektov určených pre rómsku menšinu. Tí kontaktovali našu redakciu, že fond im emailom poslal výzvu na doplnenie projektov. Samotní prekladatelia výzvu akceptovali, doplnili nedostatky, ktoré im fond vytýkal ale odpovede či je to v poriadku sa doteraz nedočkali. A pritom v registrácii predkadateľov tieto žiadosti stále figurujú ako neúplné. Riaditeľ Norbert Molnár je nominantom strany Most- Hid a celkovo tento Fond je štedrejší k maďarskej menšine ako k tej našej rómskej...Tu treba podotknúť, že nás Rómov na Slovensku je viac ako pol milióna, a naša menšina nemá takmer žiadne média. Nemáme svoje noviny, internetové projekty sú tak podfinancované. že ak zo strany Fondu nepríde k ich podpore, skončia.  Ako keby nestačilo, že rómske média sú podfinacované, fond si dovolí projekty prehliadať, nekomunikovať nijakou formou, ani telefonicky, ani emailom, čím prispieva k deformácii rómskych médii na Slovensku a k ich zániku.

Máme 21. storočie doba internetu, doba komunikácie, prečo Fond na podporu národnostných menšín zámerne nekomunikuje s predkladateľmi projektov, ktoré môžu prispieť k rozvoju Rómskej komunity na Slovensku je na zamyslenie. Možno by sa mal fond premenovať na podporu Maďarskej menšiny, pretože na Maďarskú menšinu ide podstatná časť podpory projektov v pomere napríklad k rómskej menšiny. Čakal by som oveľa viac profesionality zo strany Fondu. Je niekoľko dní do uzávierky a niektorí prekladatelia projektov doteraz nemajú odpovede, odkomunikované projekty, a predkladatelia nemajú žiadne informácie prečo ich žiadosti nie sú úplné, čím sa tieto projekty fond snaží úplne a zámerne nepodporiť, či vytlačiť z podpory jednotlivých projektov?!


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…