Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ovládanie cudzích jazykov vám otvorí brány do významných firiem

Nájsť dobrú prácu je v súčasnosti jednoduchšie ako kedysi, no aj napriek tomu nie sú niektorí ľudia spokojní s tým, kde pracujú a za akých podmienok pracujú.

Ak ste študent, poprípade máte dieťa, ktoré tento rok nastúpi na strednú školu, pouvažujte nad možnosťou štúdia v zahraničí.


Ilustračne foto Stredoškolské štúdium v zahraničí


Pre rodičov je to niečo nepredstaviteľné, pretože prídu o prítomnosť svojho dieťaťa v domácnosti. Veľké vzdialenosti sa však v súčasnosti dajú bezproblémovo prekonávať a existujú aj aplikácie, ktoré umožňujú spolu komunikovať z akéhokoľvek miesta, kde je Wi-fi.


Dieťa spozná novú kultúru, nové miesta, nových kamarátov a ešte k tomu sa naučí aj cudzí jazyk lepšie ako v ktorejkoľvek jazykovej škole na Slovensku. Dieťa bude žiť v danom prostredí, nebude mať okolo seba nikoho, kto by ovládal jeho rodný jazyk. Síce vám to možno príde drastické dať dieťa do prostredia, kde nikto neovláda jeho rodný jazyk, no snažte sa na to pozerať trošku inak. Dieťa bude nútené hovoriť v cudzom jazyku, čím sa ho naučí pomerne skoro.


Stredoškolské štúdium v zahraničí má viac výhod ako nevýhod, preto ak vaše dieťa súhlasí, zapíšte ho na stredoškolské štúdium v zahraničí.


Jazykové pobyty na Malte


Prečo práve jazykový pobyt na Malte? Pretože práve tu je jeden z najpoužívanejších jazykov práve angličtina. Ak sa chcete naučiť práve tento jazyk, skúste jazykové pobyty na Malte. Kamkoľvek sa pohnete, tam na vás bude „hovoriť“ angličtina. Po maltčine je to druhý národný jazyk.

Okrem možnosti naučiť sa angličtinu spoznáte históriu tohto maličkého ostrova. Poteší vás aj fakt, že more je tu teplé aj v septembri. Okrem učenia sa zažijete aj menšiu dovolenku. 
Buďte stále v spojení


Jazykový pobyt, resp. stredoškolské štúdium nejaký čas trvá a práve preto nie je zlé, keď si so sebou zoberiete aj vlastný notebook, ktorý vám umožní vzdelávať sa aj na izbe a zároveň spojiť sa s rodinnými príslušníkmi.

Zo všetkých značiek notebookov sa odporúčajú výkonné notebooky HP. Majú kvalitné procesory, grafickú kartu a vydržia veľmi dlho.


Ak chcete získať dobré pracovné miesto, skúste absolvovať buď jazykový pobyt v zahraničí, alebo skúste študovať v krajinách, ktorých jazyk sa chcete naučiť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…