Preskočiť na hlavný obsah

Ovládanie cudzích jazykov vám otvorí brány do významných firiem

Nájsť dobrú prácu je v súčasnosti jednoduchšie ako kedysi, no aj napriek tomu nie sú niektorí ľudia spokojní s tým, kde pracujú a za akých podmienok pracujú.

Ak ste študent, poprípade máte dieťa, ktoré tento rok nastúpi na strednú školu, pouvažujte nad možnosťou štúdia v zahraničí.


Ilustračne foto Stredoškolské štúdium v zahraničí


Pre rodičov je to niečo nepredstaviteľné, pretože prídu o prítomnosť svojho dieťaťa v domácnosti. Veľké vzdialenosti sa však v súčasnosti dajú bezproblémovo prekonávať a existujú aj aplikácie, ktoré umožňujú spolu komunikovať z akéhokoľvek miesta, kde je Wi-fi.


Dieťa spozná novú kultúru, nové miesta, nových kamarátov a ešte k tomu sa naučí aj cudzí jazyk lepšie ako v ktorejkoľvek jazykovej škole na Slovensku. Dieťa bude žiť v danom prostredí, nebude mať okolo seba nikoho, kto by ovládal jeho rodný jazyk. Síce vám to možno príde drastické dať dieťa do prostredia, kde nikto neovláda jeho rodný jazyk, no snažte sa na to pozerať trošku inak. Dieťa bude nútené hovoriť v cudzom jazyku, čím sa ho naučí pomerne skoro.


Stredoškolské štúdium v zahraničí má viac výhod ako nevýhod, preto ak vaše dieťa súhlasí, zapíšte ho na stredoškolské štúdium v zahraničí.


Jazykové pobyty na Malte


Prečo práve jazykový pobyt na Malte? Pretože práve tu je jeden z najpoužívanejších jazykov práve angličtina. Ak sa chcete naučiť práve tento jazyk, skúste jazykové pobyty na Malte. Kamkoľvek sa pohnete, tam na vás bude „hovoriť“ angličtina. Po maltčine je to druhý národný jazyk.

Okrem možnosti naučiť sa angličtinu spoznáte históriu tohto maličkého ostrova. Poteší vás aj fakt, že more je tu teplé aj v septembri. Okrem učenia sa zažijete aj menšiu dovolenku. 
Buďte stále v spojení


Jazykový pobyt, resp. stredoškolské štúdium nejaký čas trvá a práve preto nie je zlé, keď si so sebou zoberiete aj vlastný notebook, ktorý vám umožní vzdelávať sa aj na izbe a zároveň spojiť sa s rodinnými príslušníkmi.

Zo všetkých značiek notebookov sa odporúčajú výkonné notebooky HP. Majú kvalitné procesory, grafickú kartu a vydržia veľmi dlho.


Ak chcete získať dobré pracovné miesto, skúste absolvovať buď jazykový pobyt v zahraničí, alebo skúste študovať v krajinách, ktorých jazyk sa chcete naučiť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…