Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Pripravte sa na príchod teplého ročného obdobia už teraz


Onedlho sa nám začne teplejšie obdobie roka a väčšina z vás sa už nevie dočkať, kedy nám prvé jarné lúče budú prehrievať interiér. Ak ale bývate na dome a máte vlastnú záhradku, pomaly už teraz by ste mali uvažovať nad tým, čo všetko je potrebné zrealizovať ešte pred príchodom teplejšieho ročného obdobia.

Pripravte sa na príchod teplého ročného obdobia už teraz. Poradíme vám, na čo nesmiete zabudnúť.


 
Ilustračné foto Vývoz splaškov


Ak ste počas zimy nevyvážali vlastnú žumpu, odporúčame vám zajednať si termín čím skôr. Určite nevypúšťajte odpadové vody do pôdy. Ohrozujete tým kvalitu podzemných vôd a tým aj pitnej vody, ktorú pijete. Vývoz splaškov by mal byť zabezpečený vo vozidle na tom určenom.

Ak sa ale týmto vývozom chcete vyhnúť, odporúčame vám kúpu kvalitného septika. Septiky sú vlastne dvojkomorové žumpy, ktoré v rámci svojej konštrukcie prečistia odpadové vody a neohrozia tak podzemné vody. Odpadové vody, ktoré vychádzajú z tejto žumpy, sú z väčšej časti zbavené kalu.


Ako to bude s polievaním záhrady?Zima bola síce bohatá na zrážky, no ako to bude na jar a cez leto nikto nevie. Aby sa vám ale nestalo, že budete nútení používať na polievanie pitnú vodu, odporúčame vám, aby ste si kúpili nové nádrže na dažďovú vodu. Sú do nádrže z pevného betónu, ktoré sú umiestnené pod zemou, takže vám nebudú zaberať veľa miesta na záhrade. Dokážu uskladniť oveľa väčšie množstvo dažďovej vody ako plastové sudy a nehrozí, že sa vám v nich rozmnožia baktérie.

Vodu môžete čerpať pomocou klasického čerpadla.

Ochrana pred vtáčím trusom

Na jar k nám prichádza vtáctvo, ktoré odletelo do teplých krajín pred príchodom zimy. Viaceré druhy vtákov vám ale môžu znehodnotiť fasádu. Medzi takéto vtáctvo patria lastovičky, belorítky, ale aj obyčajné holuby. Vynikajúcou ochranou pred vtáctvom sú tzv. hroty. Montáž hrotov proti vtákom zvládnete bez akejkoľvek pomoci, ale ak sa bojíte výšok, vyhľadajte si firmu špecializujúcu sa na výškové práce a zistite si, či zabezpečujú montáž hrotov proti vtákom.

Dávame do pozornosti, že tieto hroty vtáctvu neublížia, ani ho nezrania. Ich úlohou je vtáctvo odradiť a nie ho zraniť.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…