Preskočiť na hlavný obsah

Brat Věry Bilej († 64) plánuje veľkolepý pohreb: Otvorená rakva! Peniaze ale nie sú ...

Bola z muzikantskej rodiny Ginu, ktorá pozostávala zo sedem súrodencov. Jeden brat už zomrel, teraz odišla ona a z Ginu zostali štyria bratia a jedna sestra. Keď rómska hviezda Věra Bílá († 64) v pondelok zomrela, ako prvý sa smutnú správu dozvedel brat Ladislav (55). Od polície!
Kto vám povedal o Vierinej smrti?

"Bývam v Rokycanech a dopoludnia ma hľadala polícia. Ja makal v posilňovni, doma bol ale chlapec. Hneď mi volali, že mám návštevu - políciu, tak som sa ponáhľal domov. Vôbec ma nenapadlo, čo mi môžu chcieť. A keď mi to oznámili, bola to rana. Skoro som spadol na zem. Dozvedel som sa to ako prvý z rodiny. "

A čo bolo ďalej?

"Polícia mi povedala, že by som mal vybaviť všetky formality v nemocnici a prevziať Vierine veci, tak som okamžite išiel do Plzne. Tam som ale na pána doktora čakal celkom veľa dlho, mal zrovna neodkladný prípad. Bolo to skľučujúce čakanie, vôbec som nevedel, čo sa Věre stalo, že skončila a zomrela v nemocnici. Polícia len povedala, že je mŕtva. "

A čo ste sa nakoniec dozvedel?

"Že sestra zomrela päť minút pred polnocou. Že to bolo všetko dohromady, ale vo finálne Věre zlyhalo srdiečko. Sestru už nešlo zachrániť, hodinu ju oživovali, ale jej organizmus už bol príliš slabý. Věra bola silným astmatickou, srdiečko mala slabé, upchávali sa jej žily, tepny, brala asi sedem životne dôležitých práškov. Bola veľmi chorá a už dlho. "Kedy ste ju videl naposledy?

"Nejako po Novom roku. Vtedy sa sťažovala, že ju ten návrat, na ktorom náruživo pracovala, strašne zmáha a vyčerpáva. Už nebola zvyknutá moc pracovať a toto bolo na ňu asi moc. Ale viete, ona to chcela, ten comeback. A strašne veľa. Veď aj jej najväčšie prianie bolo, aby zomrela na pódiu. "

A naopak strašne nechcela zomrieť v nemocnici ...

"Presne tak! Toto nám všetkým je strašne ľúto, keď jej dotĺklo  srdiečko. Na druhú stranu, bol to rýchly koniec. Netrpela. Keď jej niekedy pred jedenástou večer prišlo zle, synovec, ktorý býval na rovnakej ubytovni ako ona, zavolal okamžite záchranku. No a v nemocnici vlastne zomrela hneď. Mohlo to byť tiež horšie. "

Už viete, ako by mal prebehnúť pohreb?

"Len trošku. Všetci súrodenci už sme si volali a zhodli sme sa, že to bude pravý veľký rómsky pohreb, pretože Viera si to zaslúži. Prebehne samozrejme v Rokycanoch kostoly, sme všetci katolíci, kde bude omša s otvorenou rakvou. "

Kde bude Věra pochovaná?

"Vedľa svojho manžela na Rokycanskom cintoríne a v blízkosti svojho syna, ktorého adoptovala. Ten je pochovaný s dedkom, naším ockom."
Dobila svet

Jednu dobu to vyzeralo, že sa Věra Bílá stane najznámejšou českou speváčkou v zahraničí. Na súkromnom koncerte zaspievala Billovi Clintonovi (72) a mnohokrát vypredala slávne koncertné sály, napríklad Kráľovskou operu v Madride. Dokonca ju chceli v newyorskej Carnegie Hall, bohužiaľ dala radšej prednosť automatom a do Ameriky neodletela.

Nekorunovanou kráľovnú rómskej hudby ale tvrdo zasiahla smrť syna, manžela a nakoniec ju na dno stiahlo gamblerstvo. Kvôli tomu sa zadĺžila a skončila sama na ubytovni.


Jozef Kmeťo 
Blesk CZ 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…