Preskočiť na hlavný obsah

EÚ sa pripravuje na tvrdý Brexit, no možno žiaden nebude

Britskí poslanci odmietli dohodu s EÚ o odchode, no zároveň odmietli Brexit bez dohody, a tak budú
hlasovať o odklade odchodu Británie z Únie.

Štrasburg – Poslanci Európskeho parlamentu (EP) rokovali o možnostiach, ktoré môžu nastať pri tvrdom brexite. Deklarovali, že EP je pripravený prijať pravidlá na zmiernenie záťaže v prípade, že Británia bude mať od apríla štatút tretej krajiny. Podľa hlavného vyjednávača únie pre brexit Michaela Barniera riziko tvrdého brexitu ešte nikdy nebolo vyššie, ako dnes. V utorok večer totiž poslanci Dolnej komory britského parlamentu túto dohodu opätovne odmietli. EP pritom neplánuje rokovať o odklade termínu brexitu. Najvyšší predstavitelia EÚ však vyhlásili, že ak sa Británia rozhodne prerušiť brexit a zostať v EÚ, tak únia to bude akceptovať. Britskí poslanci budú práve vo štvrtok 14. marca rokovať o presune brexitu na neskôr.
Napriek tomu však europoslanci pripravili pre istotu plán pre zmiernenie dopadov tvrdého Brexitu najmä, čo sa týka pravidiel na letiskách, či osobných práv ľudí. EÚ aj Británia v posledných mesiacoch zintenzívnili prípravy na možný tvrdý brexit. Ten by znamenal zásadnú zmenu režimu po desaťročia platných pravidiel pre cestovanie a obchod. Svoje krízové plány súvisiace s možnosťou tvrdého brexitu postupne zverejňovala aj Európska komisia. Ide konkrétne najmä o zaistenie kontinuity vo všetkých druhoch dopravy a vo finančných službách. Komisia pre istotu už zvolila nové spojenia medzi pevninskými a írskymi prístavmi.
Zdroj: TASR

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…