Preskočiť na hlavný obsah

Ivan Hrizcko: K prezidentským voľbám

Včera v podvečer sa Ivan Hriczko pre Redakciu R1 vyjadril, "Máme tu prezidentské voľby, ktoré sa budú konať 16. marca 2019. Boli sme svedkami rôznych vyjadrení kandidátov na prezidenta Slovenskej republiky". Ivan Hriczko vyjadril veľké sklamanie zo strany kandidátov. "Nenašli v sebe dostatok politického odhodlania sa stretnúť s rómskymi predstaviteľmi na okresných a krajských úrovniach....  

Ivan Hriczko


"Posledné týždne sme mali možnosť vypočuť si mnoho názorov k témam o Slovensku zo strany kandidátov na post prezidenta Slovenskej republiky. Naši kandidáti majú silnejšie a slabšie stránky, ktoré máme možnosť cítiť počas volebných diskusii a mítingov. Nosné témy našich kandidátov sú viac povediac vlažnými a neprinášajú nám dostatočný priestor k vytvoreniu jasného lídra volieb. Ak sa na to pozrieme z pohľadu rómskej národnostnej menšiny, tak tá sa stala prehliadanou v týchto voľbách, dokonca aj pre pána Kotlebu. Naši kandidáti sa predbiehajú v otázkach slušnosti a si preto je dôvod nezáujmu o Rómov. Osobne som očakával, že práve otázka Rómov sa stane nosnou témou tohto ročných prezidentských volieb našich kandidátov. Realitou dneška je absolútny dištanc od tejto otázky od zástupcov Rómov, či už na lokálnej, krajskej či národnej úrovni. Pripisujem to strachu zo strany kandidátov o možnú stratu voličov v prípade verejného záujmu riešenia problematiky Rómov na Slovensku. Môj názor je, že tí ktorí radia našim kandidátom, že otázka Rómov v našej krajine je pred voľbami poškodzujúca pre kandidáta sa mýlia a kandidáti by mali problematiku Rómov zobrať za prioritnú. Strach, ktorí majú kandidáti z Rómov by sa mal premeniť na príležitosť ako osloviť túto početnú skupinu k volebnej angažovanosti. Je veľmi dôležité, aby budúca hlava štátu vnímala extrémny rozdiel životnej úrovne obyvateľov Slovenska žijúcich na západe a východe. Chudoba nemá farbu pleti a týka sa už každého deviateho Slováka.  Slovenská republika sa uberá smerom, ktorý nám hovorí o raste životnej úrovne Slovákov a napriek tomu sa východ Slovenska vyľudňuje. Hlava štátu má síce málo kompetencií, ale má veľké možnosti a tie možnosti nám Rómom dokážu priniesť zmenu ťažkého života. Preto je veľmi dôležité pre ďalšie smerovanie Slovenskej republiky, aby aj Rómovia boli maximálne účastní týchto volieb. Ja osobne sa prezidentských volieb zúčastním ako občan, ktorý má právo voliť. My Rómovia sme súčasťou tejto krajiny, a aj keď nás nechcú vidieť, nedovoľme to a zmeňme to!!!"


Jozef Kmeťo 

 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…