Preskočiť na hlavný obsah

Rómska tlačová agentúra - bližšie k ľuďom
Žijeme vo svete informačných technológií a informácií. Sociálne siete sa stali našimi komunikátormi, cez ktoré sa vieme spojiť s ľuďmi a odovzdávať si informácie. No žijeme aj vo svete pokrivených zrkadiel informácií, vo svete hoaxov (nepravdivých správ), či správ, ktoré podnecujú násilie... V takejto dobe je veľmi dôležité mať pevnú zem pod nohami, je veľmi dôležité ukotviť sa v rozbúrených vodách médií a internetu. Takým pevným bodom vo svete sú tlačové agentúry, ktoré nám vedia priniesť objektívne overené správy, informácie, aby sme si v spleti informačných sietí vedeli urobiť svoj vlastný pohľad a názor. 

My Rómovia sa už dlhšie snažíme o vlastné média, média ktoré by o našej komunite prinášali relevantné, overené a objektívne správy. Nie je jednoduché z vnútra našej komunity priniesť von objektívnu správu a konkurovať tak mase záporných informácií o nás samých. 

Redakcia R1 je jediný mienkotvorný web na Slovensku. Sme blogeri a často sme boli odkázaní na informácie z iných médií. Vyhľadávaním tém sa nám vždy zaplnil deň, pretože sme museli preklikávať rôzne kanály informácií, aby sme mohli s danou informáciou pracovať. Preto sme veľmi radi, že vznikla Rómska tlačová agentúra ROMATA, taký pevný bod informácií nielen pre nás ale aj pre ostatné média na Slovensku. Na Slovensku žije cez viac ako pol milióna Rómov. V našej komunite sa toho veľa deje a nie je možné všetky informácie zachytiť a preto je dobré, že je tu práve možnosť získať dôležité informácie z jedného a overeného zdroja. Rómska tlačová agentúra ROMATA takým zdrojom informácii je, www.romata.sk  Cieľom agentúry je sústreďovať a ďalej šíriť odbornej, novinárskej ale aj širokej verejnosti dôležité informácie súvisiace s rómskou
komunitou nielen na Slovensku... 


Jozef Kmeťo 


         

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…