Preskočiť na hlavný obsah

V Dobšinej na námestí sa zišla takmer stovka Rómov a niekoľko stovák Kotlebovcov Marián Kotleba chystá v meste vlastné hliadky

DOBŠINÁ / Prípad futbalistu, ktorého zabil iba 22-ročný recidivista, sa jeho obvinením z vraždy neskončil. V Dobšinej sa stupňuje napätie. V nedeľu sa v meste napriek tomu konali dve pokojné petičné akcie. Jedno organizovala Rómska strana, to druhé prívrženci Mariána Kotlebu.
Na petičné stretnutie organizované Rómskou stranou očakávali vysokú účasť "Malo prísť okolo tri až päť tisíc Rómov," uviedol Milan Mihók z Rómskej strany. Ľudia údajne na akciu neprišli zo strachu.

O pár hodín na to sa už námestie zaplnilo. Pred radnicou sa zišlo približne 500 ľudí. Medzi nimi aj Rómovia, ktorí túto akciu odsudzovali. "Kotleba tu nemá čo robiť. Nech si robí poriadky v Banskej Bystrici a nie tu," myslí si miestny obyvateľ Peter Macula. Pridali sa k nemu aj ostatní: "Nech Kotleba nezneužíva situáciu za to, čo sa stalo." 

Akcia sa niesla v pokojnom duchu. Zásah policajných hliadok, ktorých počet bol v meste zvýšený, potrebný nebol. "V súvislosti s dnešným zhromaždením občanov v meste Dobšiná polícia nezaznamenala žiadny incident a taktiež nedošlo k narušeniu verejného poriadku,"informovala policajná hovorkyňa Jana Mesárová. 


Marián Kotleba chystá v meste vlastné hliadky a osloviť plánuje aj ministerku vnútra či ministra spravodlivosti. "Aby sa aj tu posilnila tá polícia a budeme písať Gálovi, že ako ide vyvodiť zodpovednosť voči tomu prokurátorovi, ktorý zlyhal," uviedol.

Dobšiná sa po vražde zmenila. Ľudia hovoria o napätých vzťahoch. "Sú napäté medzi domácimi, bohužiaľ, na toto musí reagovať hlavne naša vláda," myslí si účastníčka stretnutia. "Tu je to nie že zamorené, ale preplnené rómskou populáciou. Sú medzi nimi slušní, klobúk dole, ale sú aj nespratníci," vyjadril sa miestny obyvateľ. 
Následne sa takmer všetci premiestnili na miesto vraždy, kde si uctili Štefanovu pamiatku.


Zdroj Noviny.sk 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.
(podľa Jakuba Drábika)

1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvá…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…