Preskočiť na hlavný obsah

A je to tu!!! Andrej Kiska oznámil založenie politickej strany! Čo to znamená pre nás Rómov?

Ilustračne foto
Súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v stredu ráno zverejnil na svojom profile na sociálnej sieti video, v ktorom oznamuje založenie novej politickej strany.

"Slovensko chce zmenu. Tieto voľby sme vyhrali. Teraz musíme vyhrať parlamentné voľby. Preto založím politickú stranu. Chcem spojiť slušných a ochotných ľudí a zmeniť našu krajinu k lepšiemu,“ uviedol. Ako dodal, prezident musí byť nadstranícky. Všetky ďalšie informácie preto predstaví až po skončení svojho mandátu 17. júna 2019."
Vojna o voliča začala


Po tom čo Andrej Kiska oznámil založenie politickej strany sa na sociálnych sieťach strhlo hotové peklo. Tí, ktorí ešte úradujúceho prezidenta Andreja Kisku nemusia, mu vyčítajú, že zrazu zmenil názor, keď ešte prednedávnom hovoril, že v politike končí... Iní zase založenie nového politického subjektu Andrejom Kiskom vítajú. Čo to však znamená pre nás Rómov? Som presvedčený, že veľa rómskych voličov pôjde za Andrejom Kiskom, pôjde za jeho politikou a to znamená, že rómske politické strany budú musieť prehodnotiť svoju politiku populizmu a hádania sa na facebooku, pretože založením novej politickej strany Andrejom Kiskom, rómske strany stratia svojich aj doterajších sympatizatov. Andrej Kiska bol prezidentom aj nás Rómov, bol prezidentom všetkých občanov a to si veľa Rómov uvedomuje...


Mgr. Ivan Hriczko 


"Prípravný výbor - Slovenská Iniciatíva menšín deklaruje od svojho začiatku dôležitosť spolupráce a jednotnosti. Prezentované informácie týkajúce sa založenia novej strany pod vedením súčasného prezidenta SR je pre našu vznikajúcu politickú stranu ideálnym priestorom na reálnu spoluprácu a vzájomnú podporu. Naša krajina potrebuje stabilitu a jasne definovanú hodnotovú ideológiu! Súčasné politické obdobie nás o spomínanú hodnotovú ideológiu okráda, potláča základné práva tých najslabších a najzraniteľnejších, ktorí sa aj napriek svojej vzdelanosti nedokážu brániť a druhá skupina na základe negramotnosti nepozná svoje práva a stotožnila sa zo systémom vylúčenia a žijú na okraji spoločnosti. Je našou prioritou opäť upozorniť na alarmujúci stav, ktorý hraničí už aj s porušovaním základných ľudských práv. Tu sa naskytá priestor, či Slovenská republika bude krajinou kde sme vždy žili v mieri, tolerovali odlišnosti jedincov a už vôbec nie, žili a prezentovali politiku strachu, nenávisti, zloby a politického extrémizmu! Zároveň chceme upozorniť, že pojem "EXTRÉMIZMUS" nie je v právnom poriadku na Slovensku definovaný, na ktorý narážame dnes doslova na každom kroku! Iniciovaný vznik nových politických strán, ako je napríklad Slovenská Iniciatíva Menšín, ktorá vytvára priestor práve pre odsúvaných a ponižovaných ako sú národnostné menšiny, vytvára nový politický priestor, ktorý dáva nádej na reálnu zmenu v našej krajine, ktorá neostane len pri slovách, ale pri reálnych skutkoch. Je faktom, že v konečnom dôsledku sa obidva subjekty stotožňujú s veľmi podobnou koncepciou, na konci ktorej je takmer identický cieľ v zmysle humánnosti. Definované hodnoty budú v konečnom dôsledku v prospech zmeny života obyvateľov Slovenskej republiky bez všetkých súčasných negatív, ktoré rozdeľujú spoločnosť jednak v hodnotovo orientovaných zásadách našej spoločnosti a elimináciou týchto faktorov. Veríme, že možnou spoluprácou dokážeme priniesť po všetkých stránkach vytúženú zmenu." Povedal Ivan Hriczko
Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…