Preskočiť na hlavný obsah

Ako chrániť svoju nehnuteľnosť pred škodcami?

Život na dedine má množstvo výhod, no vedia sa objaviť aj menšie nevýhody. Napríklad v zimných mesiacoch si kúrenie budete zabezpečovať sami, čiže si budete musieť v predstihu zabezpečiť palivo na jednu a možno aj viac sezón. 

Ilustračne foto 

Ďalšou nevýhodou bývania na dedine je aj väčšie množstvo škodcov. Na dedinách sa stále chovajú domáce zvieratá a ak žijete v tesnej blízkosti takýchto gazdovstiev, musíte počítať s väčším výskytom kún a potkanov. Ako ale chrániť svoju nehnuteľnosť pred týmito škodcami?Pomôcť vám môže kvalitná fotopasca


Aby ste vlastne zistili, čo vám ničí vašu záhradu, je potrebné vedieť, proti akým škodcom vlastne bojujete. Na to, aby ste s nimi dokázali bojovať, potrebujete vedieť, o čo sa jedná.

To sa vám podarí jedine s pomocou výkonných fotopascí FOXCAM. Využívajú ich nielen poľovníci na fotenie divej zveri, ale sú vhodné aj na stráženie objektov. Vy ich však môžete využiť aj na monitorovanie pozemku kvôli zisteniu prítomnosti škodcov.
Špeciálne pasce na kuny a potkanyAk sa vám podarí zistiť, že škodcami sú kuny a potkany, odporúčame vám kúpiť si živolovné pasce na kuny a potkany. Tieto pasce vám pomôžu odchytiť škodcov a humánne ich odstrániť z okolia vášho pozemku. Pasce určené na odchyt škodcov by mali byť z kvalitného materiálu, ktorý neohrozí zdravie zvieraťa a dokáže odolávať nepriaznivému počasiu.

Ak vám kuny začnú hrýzť káble pod kapotou, je potrebné si na auto nainštalovať rušičku, ktorá má odlákať kuny od toho, aby sa priblížili k vášmu motorovému vozidlu.

Potkany aj v panelákochS kunami majú väčšie problémy najmä ľudia žijúci na dedinách, avšak aj ľudí žijúcich v panelákoch vedia potrápiť títo nepríjemní škodcovia. Potrápiť vedia najmä potkany, ktorým k rozmnožovaniu stačí len málo, preto je ťažké nad nimi vyhrať a zbaviť sa ich.

Ak sa vo vašich pivniciach objavia škodcovia, riešte to nielen s tými, ktorí majú na starosti komplexnú správu budov, ale aj s domovníkom/domovníčkou.

Škodcov sa zbavíte. Musíte to však riešiť okamžite, kým sa nerozmnožia do takého počtu, ktorý bude jednoducho neudržateľný.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Budú Kotlebovci zabíjať ľudí?

Skôr než si odpovieme na túto otázku, mali by sme si vlastne definovať, čo je fašizmus a ako prejavuje v ĽSNS Mariána Kotlebu   

5 dôvodov, prečo sú kotlebovci fašisti.


1. Fašizmus je forma radikálneho nacionalizmu snažiaca sa o „očistu“ národa, ktorý je podľa fašistov v kríze. Takto nám dnešný stav prezentujú aj kotlebovci: „zvrátenosti v médiách“, „degenerovaná spoločnosť“, „paraziti“, „kríza“ a podobne. Svet sa rúti do záhuby a len oni vedia, ako ho zachrániť 

2. Fašizmus potrebuje nepriateľa, ktorého môže obviniť z problémov národa, démonizovať ho a nakoniec národ od neho „očistiť“. Strach zároveň mobilizuje masy – u kotlebovcov sú to ako vnútorní (Rómovia, Židia, Maďari, skorumpovaní politici), tak vonkajší (utečenci, islam) nepriatelia. 
3. Fašisti tvrdia, že moderná kultúra je dekadentná a zvrátená a chcú ju nahradiť tou „pravou“ národnou. Prejavy kotlebovcov i ich program je plný „dekadentného moderného umenia“ a „nízkou úrovňou kultúry“. Preto Kotleba zatvára divadlá. Tak, ako vš…