Najnovšie články
latest

Celoslovenský rómsky protest v Košiciach skončil fiaskom...


Foto / Štefan Dreveňak 
Niektorí Rómovia oslávia svoj deň pochodom! Strana tolerancie a spolunažívania totiž v Košiciach organizuje celoslovenský protest.

V Košiciach sa nebude spievať a tancovať, ale protestovať. Rómovia tam chcú verejne a nahlas povedať, čo si myslia o politike tohto štátu vo vzťahu k Rómom. Celoslovenský protest zvolala do metropoly východného Slovenska Strana tolerancie a porozumenia.

Protest začne o 13.00 hodine pred tamojším Jumbo centrom. Rómovia sa následne presunú pred Ústavný súdom. 


...zneli dnes správy na sociálnej sieti, no ani organizátori nečakali také fiasko. Na protest prišlo asi 9 ľudí. V uliciach Košíc bolo viac policajtov ako protestujúcich. Organizátori protestu rátali s účasťou do 2000 ľudí, nestalo sa tak...  Možno sa po neúčasť Rómov na proteste podpísalo pekné a slnečné počasie a možno nezáujem Rómov...     
František Tanko predseda Strany tolerancie a spolunažívania sa k protestu a neúčasti Rómov vyjadril, že jednoducho zo strany Rómov nie je záujem. "My ako strana sme urobili maximum preto, aby Rómovia mohli nahlas povedať čo ich hnevá, avšak zo strany Rómov nebol záujem. Ja ako aj celá strana sme sa snažili zabrániť pochodom Kotlebovcov, tento týždeň zase do okresu Poprad Kotleba zvolávala 2000 fašistov. Keď som mohol prísť 500 km do Košíc, aby som sa zúčastnil prostestu, je mi ľúto, že Rómovia nevyužili túto možnosť a nedali najavo verejnosti svoj nesúhlas s tým v akom stave sa náš národ nachádza... Je mi to moc ľúto..."      


Jozef Kmeťo
Fotoreportáž  Štefan Dreveňak

« PREV
NEXT »

2 komentáre

  1. romove su spokojni, dostanu rodicovsky prispevok pridavky na deti, socialku si odkrutia pozametanim chodnika, privyrobia si fuskami...to im staci aj na vikendovi basavel zostane, v kauflande sa da tuno nakupit a ked pride familia z UK tak nikto neni stastnejsi na tomto svete....jake strajky?? preco??naco??

    OdpovedaťOdstrániť
  2. bohužel na slovensku žije mnoho degešu jejichž jediným cílem je plodit děti a pak žít na úkor detí..nič ine je nezajímá ... já jsem posílala na Slovensko spoustu věcí i peněz no všechno prochlastali ... mam pocit, že jim není pomoci a my čeští Roma mame je také plně zuby

    OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme