Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Duško Goga zomrel, no jeho odkaz by nemal ostať nepovšimnutý

Zomrela legenda slovenského internetu Duško Goga († 38): Pred 4 rokmi za záhadných okolností zmizol

Zdroj:Youtobe

Ľudový zabávač a rodák z Batizoviec (okr. Poprad) sa záhadne vytratil pred 4 rokmi. Ako informovali v januári tvnoviny, Duška mal niekto nahovoriť, aby sa zbalil a odišiel do cudziny za zárobkami. A to aj napriek tomu, že bol zbavený svojprávnosti. Rodičia aj fanúšikovia sa teraz dozvedeli smutnú správu - Duško Goga zomrel. Túto informáciu u jeho rodiny vo štvrtok overil portál tvnoviny.sk. Smutnú správu sa dozvedeli v deň, keď pochovávali jeho otca, ten sa mal utrápiť práve pre nezvestného Duška.

Hovoria, že to bol zabávač 

Nemyslím si, že to bol zabávač, bola to čistá duša, ktorú zneužili pre peniaze... Dušanko bol mentálne postihnutý, podľa niektorých správ bol zbavený svojprávnosti, a preto sa tu vynára otázka, ktorú sme položili aj pred rokmi, prečo sa o jeho prípad už skôr nezaujímala polícia, sociálny úrad.   

Duško bol mentálne zaostalý a zbavený svojprávnosti. Napriek tomu pred viac ako štyrmi rokmi zmizol zo Slovenska. Vraj sa zbalil a odišiel za zárobkom do cudziny...
Matúš tv, tak ho všetci poznáme, tak tento típek, objavil Dušanka a urobil z neho "hviezdu" internetu. Jeho videa sa začali objavovať na Youtube a internete. Sám Matúš hovorí, že keby nebolo jeho, o Duška by sa nikto nezaujímal... Veľa Rómov Matúša považuje za fajn človeka, ja si to však nemyslím...  Matuš tv, bol Youtuber, cez Youtube kanál sa dajú zarobiť pekné peniaze, keď natočil s Dušankom prvé video, ani sám netušil, že bude mať taký úspech. Keď však zistil, že ľudia na Duška kladne reagujú, začal sa okolo neho kolotoč. 

Neskôr Matuš tv povedal, že pre Duška urobil čo mu na očiach videl, kupoval mu veci, jedlo, brával ho na stanovačky a podobne... Keby nebolo jeho, Duško by nezažil nič pekné. Nech si každý urobí svoj názor. Nemyslím si však, že Matuš to robil pre Dušanka z čistej lásky, vďaka Dušankovi sa Matúš tv stal známy...   

Dušanka nebolo 4 roky 

O Dušanovi sa nič nevedelo takmer 4 roky, sem tam sa objavila správa, že Dušanko zabáva ľudí v gay baroch, či na uliciach v Holandsku. Ako sa dostal do zahraničia je stále veľká neznáma. Matuš tv povedal, že ho musel rodine vrátiť, lebo sa mu vyhrážali. Objavila sa správa, že práve rodina Dušanka Gogu ho za peniaze predala ľuďom, ktorí si z neho urobili výnosný obchod... 

Smrť Dušanka Gogu 

Správa o smrti Dušanka Gogu sa zrazu objavila na internete. Ľudia šaleli, nikto nevedel túto správu potvrdiť ani vyvrátiť. Redakcia R1 v snahe zabrániť zneužitiu dobroty ľudí, ktorí chceli posielať peniaze na jeho pohreb, kontaktovala obecný úrad v Batizovciach, ale aj TASR, či neskôr obvodné oddelenie polície vo Svite. Nikde nám nevedeli potvrdiť správu, že zomrel Dušan Goga.  Stalo sa tak až o 22:51, kedy správu potvrdila Gipsytv.eu. Rómska televízia Gipsy TV priniesla telefonát s Jánom Gogom, Dušanovym bratom. Ten v rozhovore potvrdil pravdivosť smutnej správy. Šoumen Duško zomrel v spánku ďaleko od domova len pár dní po svojom otcovi. Na mieste bol nakrúcať štáb televízie Markíza. Informáciu o úmrtí potvrdil pre Gipsy Television aj reportér spomínanej televízie, Ján Tribula. 

Nebo má svojho anjela 

Ak verím v Boha a v nebesia, tak verím, že Dušanko je práve tam... Tu na zemi bol iba hračkou ľudí, ktorí si z neho urobili obchod. Slovensko sa na ňom zabávalo, avšak nikto v Dušankovi nevidel človeka, iba zabávača. Zabávač môže byť Michal Hudák, herec, či spevák, nie mentálne chorý človek. Dušanko Goga nebol zabávač, bol to človek, ktorý potreboval k životu len úsmev, pohladenie a pochopenie. Myslím, že práve toho pochopenia sa mu v jeho živote dostalo málo...    Príbeh Dušanka Gogu by nemal len tak skončiť, tak ako sme pred rokmi žiadali, tak aj teraz znovu píšem. Celý prípad by mal byť riadne prešetrený. Je predsa nemožné si z chorých ľudí robiť svoje hračky... 
Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…