Preskočiť na hlavný obsah

Igor Dužda : (SRK) stiahla svojho jediného kandidáta na europoslanca v prospech Petra Poláka
Vážení Rómovia, phrala, pheňa! 

Nedá nám nereagovať na informáciu, že Strana rómskej koalície (SRK) stiahla svojho jediného kandidáta na europoslanca v prospech Petra Polláka, ktorý kandiduje za OĽaNO. O tom vraj v sobotu (11. 5.) rozhodlo predsedníctvo SRK? Dovoľte, aby sme Vám ozrejmili niektoré skutočnosti: Toto rozhodnutie prijali špekulatívnym spôsobom - predseda strany PaeDr. Gejza Adam, PhD a jemu blízky 6-ti členovia predsedníctva, nie SRK! Členovia strany a väčšia časť predsedníctva je týmto krokom pobúrená a dištancuje sa od toho. 6-ti členovia predsedníctva neboli zámerne na zasadnutie predsedníctva pozvaní. Predseda strany telefonicky oslovil, iba tých členov – jemu blízke, poslušné ovečky, ktorých tam chcel mať, aby mu prikývli, tak ako on povie. Dokonca na zasadnutí nebol pozvaný ani samotný kandidát za SRK, ktorého kandidátka sa stiahla a nikto s ním o tomto kroku nerokoval a pritom investoval do svojej kampane už nemalé financie, vrátanie kaucie za voľby. Ten síce tam bol, ale dozvedel sa to náhodou. Ostatným predseda nedal šancu sa k tomu vyjadriť! Preto to musíme to urobiť teraz aj v mene členskej základne a ostatných členov predsedníctva (väčšiny), ktorí nás o to telefonicky a cez soc. sieti požiadali.
Podľa informácií, ktoré máme predseda strany zvolal na toto zasadnutie predsedníctva telefonicky presne 8-ich ľudí z 15 - členného predsedníctva, aby boli uznášania schopní. Ostatní 7 členovia neboli o ničom informovaní. Nakoniec na zasadnutí bolo 9 členov vrátane kandidáta na poslanca do EP za SRK, ktorý sa to dozvedel náhodou a ktorý bol postavený pred hotovú vec. Z 9-tich prítomných za podporu Polláka hlasovalo 7 členov predsedníctva - predseda strany, jeho syn a dcéra, ktorí sú tiež členmi predsedníctva a ďalší 4 členovia, blízki predsedovi a poslušné ovečky. 2 boli proti a ostaní nedostali šancu sa k tomu vyjadriť! 


Teda suma sumárum Polláka podporili 7-dmi z 15 členného predsedníctva, teda menšina, aj keď treba uznať, že litera stanov špekulatívne a účelovo bola splnená, lebo prítomných bolo 9 členov a teda boli uznášania schopní. Polláka teda podporilo 7 ľudí a nie SRK, ako sa to prezentuje v médiach. Tento krok pokladajú členovia strany ( drvivá väčšina) za podraz, zradu a zapredanie strany jej predsedom a jeho poslušných ovečiek. Myslíme si, že je čas povedať nahlas, to čo si mnohí šuškáte, že v tejto strane o všetkom, ale najmä o dôležitých veciach rozhoduje jeden človek - predseda - ktorý nemyslí na Rómov ale iba na svoj osobný profit. Obávame sa, že aj v tomto prípade jeho motiváciou k tomuto kroku, bol jeho osobný profit. Vraj aj teraz zapredal svoju stranu OĽaNO-u a Pollákovi. Ak bol seriózny záujem zo strany OĽaNO o rómske hlasy, prečo sa to neudialo skôr, pred podaním kandidačných listín? Ak táto požiadavka prišla až teraz, tak prečo pán predseda nezvolal mimoriadny snem strany v zmysle stanov, ktorý by o týchto, podľa nás vážnych krokoch rozhodoval? Prečo o tom rozhodol jeden človek? Či azda členovia okresných a miestnych štruktúr sú pre predsedu iba čísla? Aby mohol deklarovať na ministerstve vnútra SR, že strana ma zo zákona potrebnú členskú základňu a štruktúry a tým splniť podmienku, ktorú vyžaduje zákon?! Inak názor členskej základne je nepodstatný? Pokladá všetkých azda za hlúpe a poslušné ovečky?


Podľa nás, predseda hrubo porušil stanovy strany, teda konal v rozpore s jej ustanoveniami, zradil a zapredal Rómov a preto členská základňa a ostatní členovia predsedníctva sa zhodli na tom, že toto nehorázne a arogantné spávanie predsedu je ďalej netolerovateľné a vyzývajú jeho a 6-tich členov predsedníctva, ktorí špekulatívnym spôsobom a v rozpore zo stanovami odsúhlasili predvolebnú koalíciu s OĽaNO a podporu Petra Polláka, aby sa vzdali svojich funkcií v strane. V opačnom prípade ostatní členovia predsedníctva, ktorých je väčšina zvolajú snem, ktorý je najvyšším orgánom strany a tam delegáti snemu budú hlasovať o vyslovení nedôvery predsedovi a 6-tim členom predsedníctva. Okrem toho zvážime aj podanie trestného oznámenia na týchto ľudí pre podozrenie zo spáchania trestného činu volebnej korupcie. Nechápeme, prečo SRK by mala podporiť práve p. Polláka a OĽaNO ? Čo je to za hra, ktorú rozohral predseda strany s OĽaNO ? Na čom sa dohodli a hlavne za koľko? Mimochodom stiahnutím kandidátky jediného rómskeho kandidáta za SRK sa automaticky bolo automaticky stiahnuté aj členstvo asi 1000 delegátov – riadnych členov strany z miestnych a okrskových komisií za túto stranu v prešovskom, košickom a banskobystrickom kraji. Mohli si zarobiť a mnohí s tým aj rátali a zrazu nebudú mať nič. Je to voči členom strany, ktorí pre stranu robia kus poctivej práce férové? Zaujíma to vôbec Adama a Polláka, že chudobným Rómom vzali možnosť zarobiť si?! Aj toto je dôkaz toho ako Gejza Adam a Peter Pollák myslia na Rómov!!!!!!!
„Naším prioritným cieľom je sústrediť rómske hlasy v prospech kandidáta, ktorý ma najväčšiu šancu uspieť v týchto voľbách“ vyhlásil predseda SRK. Odkiaľ to ma, že práve on ma najväčšie šance? Pritom si neuvedomuje, že zhadzuje stranu, ktorej predseda a jej potenciál. Pred tromi mesiacmi, aby sme mu to pripomenul vyhlásil, že Strana rómskej koalície je najsilnejšou rómskou politickou stranou na Slovensku s členskou základňou, krajskými, okresnými a miestnymi štruktúrami. Dôkazom čoho je úspešný výsledok strany v posledných komunálnych voľbách v roku 2018, keď získala v mestách a obciach 9 starostov a 71 poslancov. Ak vtedy bola strana úspešná a je najsilnejšou stranou, tak prečo pochybuje o úspechu strany v eurovoľbách a chce potenciál strany odovzdať OĹaNO-u?! Kladieme si tiež otázku prečo predseda SRK nepodporil vlastnú dcéru Mgr. Eriku Adamovú, ktorá kandiduje do EP na kandidátke Európskej demokratickej strany, ak už sa rozhodol stiahnuť kandidátku SRK? Otázka sa natíska sama. Zapredal Adam Rómov strane OĽaNO a za koľko? 


Vážení Rómovia, phrala, pheňa, členská základňa a ostaní členovia predsedníctva (väčšina) SRK nebudú určite po tejto zrade a zapredaní, voliť OĽaNO a Polláka a vás vyzývame, aby ste sa nedali nimi ovplyvniť Adamom a Pollákom. Mimochodom, pán Adam, ak by sa dostal Pollák do EP, čo si myslíte, koho programové ciele a záujmy bude v EP obhajovať? Strany rómske koalície a Rómov, alebo OĽaNO? Ako vždy bude robiť to, čo mu povie Matovič a na Rómov sa vykašle? 
Za stranu SRK – väčšina predsedníctva a členovia strany.


Igor Dužda 

Prítomní členovia predsedníctva:
Predseda: PaedDr. Gejza Adam, PhD.
Ing. Mgr. Gabriela Radičová
Mgr. Ingrid Lukáčová - Adamnová
Mgr. Alfonz Kaliáš
Mgr. Marcel Šaňa
PaedDr. Nadežda Oláhová
Mgr. Jarmila Vaňová
PhDr. Gejza Adam
Ľudovít Petík

 Hlasovali za Polláka 7  a proti 2 Mgr. Alfonz Kaliáš a Ing. Mgr. Gabriela Radičová

Súvisiace články : Cirkus okolo rómskej politiky. Hviezdne vystúpenia nás ešte len čakajú..

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…