Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Igor Dužda : (SRK) stiahla svojho jediného kandidáta na europoslanca v prospech Petra Poláka
Vážení Rómovia, phrala, pheňa! 

Nedá nám nereagovať na informáciu, že Strana rómskej koalície (SRK) stiahla svojho jediného kandidáta na europoslanca v prospech Petra Polláka, ktorý kandiduje za OĽaNO. O tom vraj v sobotu (11. 5.) rozhodlo predsedníctvo SRK? Dovoľte, aby sme Vám ozrejmili niektoré skutočnosti: Toto rozhodnutie prijali špekulatívnym spôsobom - predseda strany PaeDr. Gejza Adam, PhD a jemu blízky 6-ti členovia predsedníctva, nie SRK! Členovia strany a väčšia časť predsedníctva je týmto krokom pobúrená a dištancuje sa od toho. 6-ti členovia predsedníctva neboli zámerne na zasadnutie predsedníctva pozvaní. Predseda strany telefonicky oslovil, iba tých členov – jemu blízke, poslušné ovečky, ktorých tam chcel mať, aby mu prikývli, tak ako on povie. Dokonca na zasadnutí nebol pozvaný ani samotný kandidát za SRK, ktorého kandidátka sa stiahla a nikto s ním o tomto kroku nerokoval a pritom investoval do svojej kampane už nemalé financie, vrátanie kaucie za voľby. Ten síce tam bol, ale dozvedel sa to náhodou. Ostatným predseda nedal šancu sa k tomu vyjadriť! Preto to musíme to urobiť teraz aj v mene členskej základne a ostatných členov predsedníctva (väčšiny), ktorí nás o to telefonicky a cez soc. sieti požiadali.
Podľa informácií, ktoré máme predseda strany zvolal na toto zasadnutie predsedníctva telefonicky presne 8-ich ľudí z 15 - členného predsedníctva, aby boli uznášania schopní. Ostatní 7 členovia neboli o ničom informovaní. Nakoniec na zasadnutí bolo 9 členov vrátane kandidáta na poslanca do EP za SRK, ktorý sa to dozvedel náhodou a ktorý bol postavený pred hotovú vec. Z 9-tich prítomných za podporu Polláka hlasovalo 7 členov predsedníctva - predseda strany, jeho syn a dcéra, ktorí sú tiež členmi predsedníctva a ďalší 4 členovia, blízki predsedovi a poslušné ovečky. 2 boli proti a ostaní nedostali šancu sa k tomu vyjadriť! 


Teda suma sumárum Polláka podporili 7-dmi z 15 členného predsedníctva, teda menšina, aj keď treba uznať, že litera stanov špekulatívne a účelovo bola splnená, lebo prítomných bolo 9 členov a teda boli uznášania schopní. Polláka teda podporilo 7 ľudí a nie SRK, ako sa to prezentuje v médiach. Tento krok pokladajú členovia strany ( drvivá väčšina) za podraz, zradu a zapredanie strany jej predsedom a jeho poslušných ovečiek. Myslíme si, že je čas povedať nahlas, to čo si mnohí šuškáte, že v tejto strane o všetkom, ale najmä o dôležitých veciach rozhoduje jeden človek - predseda - ktorý nemyslí na Rómov ale iba na svoj osobný profit. Obávame sa, že aj v tomto prípade jeho motiváciou k tomuto kroku, bol jeho osobný profit. Vraj aj teraz zapredal svoju stranu OĽaNO-u a Pollákovi. Ak bol seriózny záujem zo strany OĽaNO o rómske hlasy, prečo sa to neudialo skôr, pred podaním kandidačných listín? Ak táto požiadavka prišla až teraz, tak prečo pán predseda nezvolal mimoriadny snem strany v zmysle stanov, ktorý by o týchto, podľa nás vážnych krokoch rozhodoval? Prečo o tom rozhodol jeden človek? Či azda členovia okresných a miestnych štruktúr sú pre predsedu iba čísla? Aby mohol deklarovať na ministerstve vnútra SR, že strana ma zo zákona potrebnú členskú základňu a štruktúry a tým splniť podmienku, ktorú vyžaduje zákon?! Inak názor členskej základne je nepodstatný? Pokladá všetkých azda za hlúpe a poslušné ovečky?


Podľa nás, predseda hrubo porušil stanovy strany, teda konal v rozpore s jej ustanoveniami, zradil a zapredal Rómov a preto členská základňa a ostatní členovia predsedníctva sa zhodli na tom, že toto nehorázne a arogantné spávanie predsedu je ďalej netolerovateľné a vyzývajú jeho a 6-tich členov predsedníctva, ktorí špekulatívnym spôsobom a v rozpore zo stanovami odsúhlasili predvolebnú koalíciu s OĽaNO a podporu Petra Polláka, aby sa vzdali svojich funkcií v strane. V opačnom prípade ostatní členovia predsedníctva, ktorých je väčšina zvolajú snem, ktorý je najvyšším orgánom strany a tam delegáti snemu budú hlasovať o vyslovení nedôvery predsedovi a 6-tim členom predsedníctva. Okrem toho zvážime aj podanie trestného oznámenia na týchto ľudí pre podozrenie zo spáchania trestného činu volebnej korupcie. Nechápeme, prečo SRK by mala podporiť práve p. Polláka a OĽaNO ? Čo je to za hra, ktorú rozohral predseda strany s OĽaNO ? Na čom sa dohodli a hlavne za koľko? Mimochodom stiahnutím kandidátky jediného rómskeho kandidáta za SRK sa automaticky bolo automaticky stiahnuté aj členstvo asi 1000 delegátov – riadnych členov strany z miestnych a okrskových komisií za túto stranu v prešovskom, košickom a banskobystrickom kraji. Mohli si zarobiť a mnohí s tým aj rátali a zrazu nebudú mať nič. Je to voči členom strany, ktorí pre stranu robia kus poctivej práce férové? Zaujíma to vôbec Adama a Polláka, že chudobným Rómom vzali možnosť zarobiť si?! Aj toto je dôkaz toho ako Gejza Adam a Peter Pollák myslia na Rómov!!!!!!!
„Naším prioritným cieľom je sústrediť rómske hlasy v prospech kandidáta, ktorý ma najväčšiu šancu uspieť v týchto voľbách“ vyhlásil predseda SRK. Odkiaľ to ma, že práve on ma najväčšie šance? Pritom si neuvedomuje, že zhadzuje stranu, ktorej predseda a jej potenciál. Pred tromi mesiacmi, aby sme mu to pripomenul vyhlásil, že Strana rómskej koalície je najsilnejšou rómskou politickou stranou na Slovensku s členskou základňou, krajskými, okresnými a miestnymi štruktúrami. Dôkazom čoho je úspešný výsledok strany v posledných komunálnych voľbách v roku 2018, keď získala v mestách a obciach 9 starostov a 71 poslancov. Ak vtedy bola strana úspešná a je najsilnejšou stranou, tak prečo pochybuje o úspechu strany v eurovoľbách a chce potenciál strany odovzdať OĹaNO-u?! Kladieme si tiež otázku prečo predseda SRK nepodporil vlastnú dcéru Mgr. Eriku Adamovú, ktorá kandiduje do EP na kandidátke Európskej demokratickej strany, ak už sa rozhodol stiahnuť kandidátku SRK? Otázka sa natíska sama. Zapredal Adam Rómov strane OĽaNO a za koľko? 


Vážení Rómovia, phrala, pheňa, členská základňa a ostaní členovia predsedníctva (väčšina) SRK nebudú určite po tejto zrade a zapredaní, voliť OĽaNO a Polláka a vás vyzývame, aby ste sa nedali nimi ovplyvniť Adamom a Pollákom. Mimochodom, pán Adam, ak by sa dostal Pollák do EP, čo si myslíte, koho programové ciele a záujmy bude v EP obhajovať? Strany rómske koalície a Rómov, alebo OĽaNO? Ako vždy bude robiť to, čo mu povie Matovič a na Rómov sa vykašle? 
Za stranu SRK – väčšina predsedníctva a členovia strany.


Igor Dužda 

Prítomní členovia predsedníctva:
Predseda: PaedDr. Gejza Adam, PhD.
Ing. Mgr. Gabriela Radičová
Mgr. Ingrid Lukáčová - Adamnová
Mgr. Alfonz Kaliáš
Mgr. Marcel Šaňa
PaedDr. Nadežda Oláhová
Mgr. Jarmila Vaňová
PhDr. Gejza Adam
Ľudovít Petík

 Hlasovali za Polláka 7  a proti 2 Mgr. Alfonz Kaliáš a Ing. Mgr. Gabriela Radičová

Súvisiace články : Cirkus okolo rómskej politiky. Hviezdne vystúpenia nás ešte len čakajú..

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…