Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Lehátkovina a jej využitie


Odolná a pevná látkaNie každý sa v živote stretne s látkou, ktorú nazývame aj lehátkovina. Ale určite s ňou majú skúsenosti tí, ktorí majú rodinný dom, záhradu, terasu alebo chatu či chalupu. Lehátkovina je označovaná ako odolná tkanina, ktorá sa používa na obtiahnutie ležadiel, záhradných stoličiek, hojdačiek alebo stoličiek pre rybárov. Okrem toho je vhodná aj na výrobu podsedákov záhradného nábytku. Keďže ide o pomerne pevnú látku, produkty z nej vyrobené majú oveľa dlhšiu životnosť ako iné látky.

Na výber sú rôzne farebné a vzorové kombinácie lehátkovín alebo aj jednofarebné prevedenia. To už je záležitosť individuálneho vkusu a štýlu každého z nás. Ak sme boli aspoň raz pri mori, na pláži, tak sme chytali bronz pohodlne sediaci či ležiaci na ležadle, ktoré bolo obtiahnuté práve touto látkou.

Spríjemnite si chvíle oddychu, posedenia či grilovačky


Ak chceme vyskúšať kvalitu a odolnosť lehátkoviny, nemusíme chodiť k moru. Postačí nám záhrada, gril, pohodlná hojdačka či záhradné kreslá. Práve ony sú vyrobené z lehátkoviny, ktorá je pružná a príjemná pri kontakte s ľudským telom. Nekrčí sa a veľmi príjemne sa na nej relaxuje.

Rovnako si ju pochvaľujú aj milovníci rybolovu, ktorí niekoľko hodín presedia i prebdejú na rybárskej stoličke, ktorá je obtiahnutá lehátkovinou. A v pohodlí trpezlivo čakajú na svoj úlovok.

Pre šikovné ruky

Ak niečo potrebujeme, väčšinou ideme do obchodu a kúpime si hotový výrobok. Ale sú aj takí, ktorí si radi vyrobia danú vec sami. Kúpia si iba spotrebný materiál, ktorý budú potrebovať a manuálne si napríklad ušijú podušku, uterák, upletú sveter, šál či čiapku. Fantázii sa medze nekladú a šikovným rukám tiež nie.

Mnohé domáce gazdinky alebo mamičky na materskej dovolenke či dôchodkyne si krátia voľný čas rôznymi ručnými prácami, napr. šitím. Niektoré sa možno učia ako ušiť vankúš alebo upliesť svetrík pre svoje bábätko. Môžete tak urobiť radosť sebe alebo svojim blízkym.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!

Polícia vyšetruje, či exekútor Rudolf Krutý neprekročil svoje právomoci a nezneužil právomoc verejného činiteľa.

Telefonáty z jeho čísel, resp. automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého, otravuje ľuďom niekoľkokrát dennodenne život, aj keď napr. svoj dlh už máte dávno splatený.

To je aj prípad pani Jany. Približne v polovici februára tohto roku pani Jane začal niekto vyvolávať z neznámych čísel. Na niektoré nestačila zareagovať a nedvihla ich. V iných jej zas automat z exekútorskej kancelárie Rudolfa Krutého oznamoval, že má uhradiť exekúciu.

Keďže si bola vedomá toho, že žiadne dlžoby nikdy nemala a vždy všetko uhradila, tak tomu nevenovala pozornosť. Telefonáty od Krutého ale neprestávali.

„Neustále ma vyzývali k zaplateniu. Nikdy v živote som neprišla do styku s exekútormi, pretože vždy všetko platím načas. Na tomto si dávam záležať. Preto ma to najskôr začalo urážať, potom ma to začalo otravovať a postupom času som telefonáty začala vnímať ako hrubý nátlak,“ vysvetľuje Jana.

P…