Preskočiť na hlavný obsah

Zuzana Čaputová zverejnila mená svojich rómskych poradcov

Viktor Teru/"chameleón", má to rád v paláci/ Jozef Oláh /ostáva doma 😊/ Štefan Dreveňak /záhradka to istí 😉/ Ivan Hriczko /stále veriaci zakladateľ...🙏😇/

Dlho očakávané mená sú konečne vonku! Podľa novej tradície budúcej prezidentky, kde sa rozhodla prizvať zástupcov a zástupkyne národnostným menšín a odborníčku pre oblasť nových menšín a menšinových práv. Za rómsku menšinu boli vybraní dvaja zástupcovia, pán Viktor Teru, Rómsky vzdelávací fond, koordinátor pre Slovensko a pani Jurina Rusnáková, vedúca Ústavu romologických štúdií Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre. 
V osobe Viktora Teru získava pani Čaputová "chameleóna", ale je to jej výber... K osobe pani Rusnákovej, dobrý výber. Dlhodobo sa špekulovalo nad menami Jozef Oláh, Štefan Dreveňák a inými... Redakcia R1 kontaktovala aj pána Dreveňáka, ten to od začiatku popieral s veľkým smiechom a považoval to za výmysel, avšak "bez vetra sa ani lístok nepohne", nechajme to v tej rovine, že to bol výmysel 😉. Jozef Oláh o tom však hovoril aj verejne, že sa má stať poradcom pani prezidentky. Informoval o tom aj Redakciu R1. Potom čo sme túto informáciu získali, od prípravného výboru "strany SIM", ktorá zrejme nevznikne, no nechajme sa prekvapiť 😉. Po rozhovore s pánom Oláhom, sme nadobudli pocit, že je to na betón isté, že sa sťahuje do Bratislavy, lebo tu údajne dostane byt. 😊

Komédia skončila. Happyend sa nekoná. Jožko Oláh sa nesťahuje, Štefan Dreveňák sa bude ďalej starať o svoju záhradku, Ivan Hriczko ešte stále verí, že zakladá stranu a Viktor Teru sa teší z priazne pani prezidentky a búcha šampanské. Toto by si ani v Hollywoode nevymysleli... 😉😂

Iveta Kmeťová

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Z Číny Koronavírus sa dostal pravdepodobne už do Európy. Situácia je vážna

Koronavírus v Európe? Už to nie je len problém juhovýchodnej Ázie a USA. V ruskom Petrohrade v stredu pre podozrenie z nákazy hospitalizovali dve osoby, ktoré krátko predtým prileteli z Číny, a na niektorých letiskách v Európe zavádzajú hygienické opatrenia.

Ochorenie sa rozšírilo aj do iných oblastí Číny. Prípady ochorení hlásili aj Thajsko, Japonsko, Južná Kórea, Taiwan a USA,“ hovorí Daša Račková z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Slovenské orgány zatiaľ nevidia dôvod na kontrolu cestujúcich. Pripravili však určité preventívne kroky a hlavne upozorňujú cestovateľov, čo robiť v rizikových lokalitách či po návrate na Slovensko. Nádcha, kašeľ, bolesť hrdla, vysoká teplota - spočiatku to vyzerá ako bežné ochorenie dýchacích ciest. Lenže nový koronavírus nie je žiadna chrípka. Stačí, že v dýchacej sústave napadne jednu z buniek, tá potom praskne a vírus sa môže šíriť ďalej. Keď sa dostane do pľúc, spôsobí opuch alebo zápal a vtedy už ide o život. Ochorenie má podobný priebeh ako vírusy S…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…