Najnovšie články
latest

Protest Rómov z viacerých európskych krajín v Brusseli

Rómovia z Česka, Slovenska, Maďarska, Veľkej Británie, Francúzska, Belgicka dnes v Bruseli na námestí v centru mesta svojím protestom chcú upozorniť na žalostný stav rómskeho obyvateľstva v celej Európe...
Boj s chudobou sa podľa nich strácajú v súkromných vreckách. Situácia desaťtisícov Rómov žijúcich v biede sa podľa organizátorov protestu nijako nemení.

Občianska iniciatíva poukazuje aj na rastúcu radikalizáciu spoločnosti a varuje pred rasovou nenávisťou. Navrhuje preto zriadenie Rómskeho kongresu, do ktorého by boli volené rómske zástupkyne a zástupcovia zo všetkých krajín Európskej únie a ktorý by podliehal Rade Európy. Organizátori protestu by sa mali stretnúť s českým europoslancom Tomášom Zdechovským (KDU-ČSL) a odovzdajú mu svoje požiadavky.

Jednym z hlavných organizátorov je vodiča kamiónu Štefana Pongo. K organizovaniu protestu ho vraj prinútila jeho nedávna cesta na východné Slovensko, kde videl v akých podmienkach žijú tamojší Rómovia.


Okrem účastníkov sa protestu zúčastnili aj novinári z Českej televízie a iných médii, na proteste pre nedostatok financií chýbajú zo Slovenska rómske média, ktoré sú roky podfinancované  čo je prípad aj našej Redakcie R1. 


Jozef Kmeťo 
Zdroj video Romea.cz 
« PREV
NEXT »

3 komentáre

 1. Cirkus nikdo tam skoro neni a udelali jsi z toho party haha Aktiviste

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pongo vyhlasoval,že sa má účastnit dva tisáce demonštrantov ...a kolko ich tam bolo - sedem sto ? pozeral som video a konštatujem,že ( po česky ) ,,mnoha slovy vyjádřili tak akorát velký h...o" máte pravdo - iba cirkus !

   Odstrániť
 2. opravujem - nie sedem sto,iba sedemdesiať

  OdpovedaťOdstrániť

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme