Preskočiť na hlavný obsah

Translate

3 dôležité kroky, ktorým sa nevyhnete pri rozbiehaní vlastného podnikania

Založiť si vlastnú firmu a viesť ju je pre niekoho najlepšia možná práca. Nemusí sa nikomu zodpovedať, všetko si riadi podľa seba. Ak ale plánujete začať podnikať, týmto dôležitým krokom sa určite nevyhnete.


1. Vybavenie všetkých dokumentov potvrdzujúcich vlastníctvo firmy

Ak chcete podnikať, predtým, ako začnete, budete si musieť založiť spoločnosť. Založenie spoločnosti je ale komplikovaný proces, z ktorého sa viacerým začínajúcim podnikateľom zakrúti hlava. Množstvo byrokracie na úradoch, behanie od jedných dverí k druhým a aj tak vám nebude všetko jasné. Založenie spoločnosti niečo stojí, preto sa neodporúča ísť do toho bez pomoci skúsených. Ak sa bojíte, že by ste založenie spoločnosti nezvládli, máte možnosť využiť služby firiem, ktoré sa zaoberajú poradenstvom a zakladaním nových spoločností. Poradia vám aké predmety podnikania zvoliť a akú vlastniacu štruktúru si vybrať.


2. Musíte si vybrať reprezentatívne sídlo firmy


Pri rozbiehaní vlastného podnikania by ste mali okrem zakladania firmy myslieť aj na to, kde bude sídliť vaša firma. Ako začínajúci podnikateľ bez akejkoľvek reklamy potrebujete reprezentatívne sídlo firmy, vďaka ktorému si vás potencionálna klientela zapamätá. Väčšinou však začínajúci podnikatelia šetria a vyberajú si také priestory, ktoré ich rozpočet nezaťažia.

Ak ale chcete reprezentatívne sídlo firmy, potrebujete ho hľadať v hlavnom meste. Lukratívne sídlo spoločnosti v Bratislave nájdete aj za prijateľné ceny. Jedná sa o virtuálne kancelárie, na ktorých sa fyzicky nebudete nachádzať. Na tejto adrese ale bude registrovaná vaša firma.


3. Potrebujete si dať vytvoriť vlastnú web stránku


Ak chcete, aby si vás zákazníci všimli, potrebujete vlastnú web stránku. Vytvorenie novej web stránky je však potrebné zveriť skúseným programátorom, grafikom, IT-čkárom, ktorí sa tejto problematike rozumejú. Nový web musí byť obsahovo, ale aj graficky veľmi kvalitný, aby dokázal zaujať potencionálnu klientelu.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…