Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Ako zvládnuť raňajšie prípravy do práce?Skoré ranné vstávanie narúša biorytmus mnohým spáčom. Ak k týmto spáčom patríte aj vy, určite veľmi dobre poznáte ten pocit, keď sa vám chce neskutočne spať, no musíte vstávať, pretože treba ísť do práce. Ako ale zvládnuť raňajšie prípravy do práce?

Pripravte si čerstvú horúcu kávu

Ak patríte ku kávičkárom, ktorí si doprajú kvalitnú zrnkovú kávu, pripravujte si ju každé ráno na kvalitnom mlynčeku na kávu. Čerstvo pomletá káva vás dokáže povzbudiť, zohriať a dodá vám energiu na celé dopoludnie. Dôležité je pripraviť si kávu z čerstvo pomletých kávových zŕn. Takto si kávu vychutnáte podstatne viac ako keby ste si spravili klasickú „nesku“.

Blíži sa jeseň a ranné hmly budú na dennodennom poriadku, preto začínajte pracovné ráno doma pripravenou zrnkovou kávou.


Nepozerajte emaily, SMS správy a sociálne siete
Týmto činnostiam sa venujeme takmer každé ráno. Uvedomujete si však, že práve tieto činnosti vám uberajú energiu? Vyhýbajte sa pozeraniu emailovej schránky, SMS správ a sociálnych sietí a vyhýbajte sa aj zdvíhaniu hovorov od neznámych čísel. Niekedy síce môže ísť o niečo súrne. Ak sa ale jedná o prácu, venujte sa pracovným telefonátom až počas pracovnej doby. Takto by si každý zvykol volať vám aj mimo pracovnej doby.

Keď sa budete vyhýbať pozeraniu emailov, SMS správ a správ zo sociálnych sietí, zrazu budete mať viac času a samozrejme aj viac energie. Dokonca si budete môcť pripraviť aj doobedňajšiu kávu do vynikajúceho pomocníka nazývaného KeepCup.

Ranný rituál v kúpeľni

Najviac času trávime ráno hlavne v kúpeľni. Dámy predovšetkým kvôli make-upu, páni predovšetkým kvôli úprave účesu.

Aby ste ale zvládali raňajšie prípravy do práce, vyhraďte si čas na ranné rituály. Každý z vás aspoň odhadom vie, koľko času strávi v kúpeľni. Dôležité je venovať sa výhradne jednej činnosti a neodbiehať k iným. Veľa žien stíha popri líčeniu aj raňajkovať za chodu.

Ak navyše skúšate pravidelne domáce bielenie zubov, je potreba väčšieho množstva času.

Zvládnite ranné prípravy do práce ľavou zadnou. Držte sa týchto rád a uvidíte, že rána budú hneď príjemnejšie.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…