Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Norbert Hmilansky dal jasný odkaz naším rómskym predstaviteľom. "Zobuďte sa!!!"NORBERT HMILANSKY


Dnešná situácia na Slovensku je pre nás Rómov naozaj nepriaznivá. Podľa aktuálneho prieskumu, keby sa konali voľby v týchto dňoch, by na 3. mieste skončili Kotlebovci. 


Volebné preferencie

Podľa agentúry Focus za obdobie september 2019 preferencie jasne hovoria, že na 3. mieste by z 10,60 % percentami skončila fašistická strana Mariána Kotlebu.

Politológovia a nakoniec aj predstavitelia Smeru sa nechali počuť, že sú schopní vytvoriť koalíciu Smer, SNS a Kotleba. Do hry ešte prichádza aj Kollár, ktorý sa zo 7.20% v predvolebných preferenciách ocitá na 4. mieste. Teda, ak by vznikla koalícia SMER, SNS, Kotleba, Kollár, získala by cez 46% percent hlasov a to bohato stačí na vytvorenie novej vlády. Opozícia by dostala iba 39% hlasov a to znamená len jedno, že na druhý rok Kotleba môže sedieť nielen v parlamente, ale aj vo vláde Slovenskej republiky.  
Fašizmus sa popularizuje  

Nikto nevidí vo fašizme a v ich predstaviteľoch nebezpečenstvo, ako by v populizme s fašistickou ideológiou videli všeliek na všetky boľačky v našej spoločnosti. Viac ako 5 rokov Redakcia R1, ale aj ostatné denníky upozorňujú na fakt, ktorý je prehliadaný zo všetkých strán. 

Kotlebovci mobilizujú mladých ľudí, vzniká mládežnícka organizácia Ľudová mládež. Aktivity Ľudovej mládeže sú identické s Hlinkovou mládežou, či Hitlerjukend. Pod zástierkou letného mládežníckeho tábora sa však učia čistému nacionalizmu a xenofóbii s absolútnou intoleranciou všetkému čo nespadá do chorých mozgov vodcov fašistickej strany Mariána Kotlebu Ľudová strana naše Slovensko, ktorá má záštitu nad občianskym združením Ľudová mládež.My blogeri z Redakcie R1 sme už dávnejšie upozorňovali na výcvikové mládežnícke tábory na severe Slovenka, kde sa v lesoch mladí neonacisti učili bojové umenie, ako bojovať s nepriateľom a tým nepriateľom pre nich je Róm, Žid, či prisťahovalec z vojnou zničených krajín. Nikto na naše články nereagoval, a prečo aj, veď to písali len sprostí cigáni... Boli sme na smiech pre všetkých, či gádžov, tak aj Rómov.


Neonacisti sa dnes z ulíc dostali do parlamentu a miesto kanád a holých hláv si dali na seba obleky. Robia propagandu na facebooku, majú svoje internetové média. Útočia na Rómov, Židov, ibaže tu nejde len o reči na webe, ale o veľmi reálne plány a veľmi reálne zbrane. Podľa interných informácií sa náckovia nielen cvičia v streľbe po lesoch a so školáckymi gramatickými chybami volajú k sebe nových členov, ale zhromažďujú hotové arzenály zbraní.
Fanatici, ktorí chcú odstrániť „nepriateľov národa“ a demokraciu, dostávajú milióny eur zo štátneho rozpočtu a snažia sa prenikať do polície oni sa nielen snažia, ale už aj sú, minimálne ja viem o dvoch, ktorí sa hlásia k myšlienkam Kotlebovcov. Pod Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) najnovšie vznikla Národná jednotka boja proti terorizmu a extrémizmu. Je zaistená bezpečnosť občanov a vôbec samotná existencia tohto štátu? Ich úloha sa zatiaľ javí ako nie celkom efektívna, pretože aj keď niekoho obžalujú z extrémizmu, súdy to vo väčšine prípadov zmetú zo stola, alebo takýto fanatici dostanú tak smiešny trest, že nestojí ani za zmienku a ďalej môžu sa slobodne pohybovať v našej spoločnosti. 


Na tieto fakty neupozorňujeme len my z Redakcie R1, ale aj denníky a týždenníky minimálne 3 roky, napriek tomu kompetentní mlčia. Mlčia naši politici, mlčia naši rómski predstavitelia, mlčí parlament, ale aj polícia... To rozčúlilo aj známeho youtubera Norberta Hmilanskeho, ktorý sa pýta politikov ako je možné, že takéto niečo sa môže diať v našej spoločnosti v 21. storočí a dal aj jasný a tvrdý odkaz naším rómskym predstaviteľom. 


My sme oslovili aj Ivana Hriczka, ktorý zakladá novú politickú stranu Slovenská iniciatíva menšín (SIM), ako sa on pozerá na fakt zvyšujúceho sa extrémizmu u nás. 


"Situácia v spoločnosti v našej krajine je vážna! Na nebezpečný stav spoločnosti upozorňujem už niekoľko rokov. Strach, beznádej a revolučné chute nič neriešiacich riešení chutia ľuďom v beznádeji, či už na jednej alebo druhej strane a podnikavci to patrične zneužívajú. Rómovia sú najchudobnejší a najzraniteľnejší ľudia v našej krajine. Je mi ľúto, že ľudia s mocou v ruke to statočne prehliadajú a hazardujú s našou krajinou a jej stabilitou. Ako Róm, otec a občan tejto krajiny sa cítim zvláštne, až možno ohrozene, keď čítam a počúvam nálady ľudí voči Rómom v Európe a na Slovensku a to nie len na internete, ale už aj v uliciach. Rómovia, ktorí majú politické ambície sa hrajú na dôležitých a dokonalých a podstata im statočne uniká, a preto sú vždy aj v pozícii porazených a potom sa čudujú, že Rómovia ich nepodporia. Pokiaľ sa my Rómovia nespojíme, reálne nepodporíme a nezačneme si aj dôverovať, neporiešime nič! Slovensko potrebuje vodcu Rómskeho národa, ktorý na občianskom princípe zrealizuje politiku vstupu do parlamentu aj Rómov, prevezme reálnu zodpovednosť za Rómov na Slovensku a vytvorí hodnotnú spoluprácu so Slovenskom a vládou SR. Pokiaľ to Rómovia nepochopia, tak môžme len lamentovať na internete a nikdy nič neporiešime. Rómovia sú súčasťou živého národa a preto nedovoľme nikomu, aby nás označoval, ničil, používal, alebo vysmieval lebo MY SME TU!"


Norbert Hmilansky, sa pýta politikov ako je možné, že takéto niečo sa môže diať v našej spoločnosti v 21. storočí a dal aj jasný a tvrdý odkaz naším rómskym predstaviteľom. Jozef Kmeťo 
Zdroj TASR/ Plus 7 dní 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rómovia prehovorili o svojích zážitkov s predsudkami a rasizmom na vlastnej koži

Byť Róm a žiť na Slovensku, by jedinec mohol povedať, že nie je to žiadna výhra...Či sa to niekomu páči alebo nie, Rómovia už od útleho detstva sa stretávajú z rôznymi druhmi prejavu predsudkov či priameho rasizmu. Niet sa preto čo diviť, že priepasť porozumenia medzi rómskou a nerómskou populáciou sa prehlbuje, a nedôvera je na oboch stranách bariéry.   

Je predsa nemysliteľné, už aby Rómske deti sa stretávali v škole zo segregáciou, kedy škola zámerne vytvorí triedu len pre rómskych žiakov.  Je nemysliteľné, že sa Rómske deti stretávajú s pokrikmi, vy špinavé cigánčatá, smradľavý potkany, či negri... Rómske dieťa je už takto donútené si uvedomiť, že existuje svet "bielych" a jeho, teda "čiernych" Už deti medzi sebou dokážu byť veľmi zlé, a tak často krát rómsky chlapec či dievča je vyštvaní z kolektívu, či dokonca mu jeho spolužiaci povedia, s tebou sa sa hrať nebudeme, pretože si cigáň!

Rasizmus a predsudky v praxi  

- viac ako 80% Slovákov i Čechov by bolo prot…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rómovia si nevedia predstaviť, že by mali svoj vlastný štát...

Okrem kontaktov je sociálna sieť dobrá aj na bleskový prieskum. Už dlhšie bez toho aby si to niekto všimol, až možno na pár jednotlivcov, mapujem na mojom "fejzbuku" náladu nás Rómov. Samozrejme, že naša nálada sa odzrkadľuje aj podľa doby v akej teraz žijeme. A možno aj práve táto doba, kedy všetci bez rozdielu musíme vynaložiť viac úsilia na prežitie, ako by Rómov prebudila zo sna, jeden za všetkých a všetci za jedného.Pretože jeden za všetkých a všetci za jedného, alebo inak povedané spoločne za prospech nás všetkých už neplatí. V rómsku štátnosť ktorý by sme spoločným úsilím vybudovali neverí väčšina Rómov.
Pri otázke: Viete si predstaviť, že by sme mali Rómsky štát? sa Rómovia viac menej vyjadrovali záporne. Neveria, že by spoločne dokázali vôbec niečo také ako Rómsky štát vytvoriť. Ako sa mnohí sami vyjadrili, chýbajú nám vzdelaný ľudia, či sami medzi sebou sa dokážeme deliť na lepších a horších, sami sa kastujeme, a to by prinieslo veľké nezhody a napätie. A potom t…