Preskočiť na hlavný obsah

Známu speváčku osočila, že je cigánka. Na charitatívnom koncerte ju nazvala pi*ou
Každoročne sa spájajú bežci zďaleka i zblízka na to, aby podporili charitatívnu udalosť BEH PRE SRDCE. Pomáhať sa dá samozrejme celoročne, no presne dnes je ten deň, kedy sa opäť v Bratislave, mestskej časti Rača organizuje samotné podujatie, kde sa opäť zúčastnili celé stovky bežcov odhodlaní pomôcť dobrej veci.

Podporu tejto akcii s krásnou myšlienkou vyjadril napríklad moderátor Sajfa, príde sa do programu zapojiť aj rapper Kali, ktorý v Rači býva. Okrem nich však do programu patrí aj obľúbená, večne milá a usmievavá speváčka Veronika Strapková. Pre ňu bol však príchod na akciu viac než nepríjemný, keďže si na vlastnej koži prežila útok na farbu svojej pokožky. Cesty v blízkosti podujatia sú samozrejme menej prechodné, než sa bežných dní. To sa však nestretlo s pochopením istej ženy, ktorej chcela Veronika s dobrým úmyslom poradiť. Pani však na speváčku vyletela, že jej nebude nejaká „cigánska pi*a rozkazovať“. Stupídne? Jednoznačne.

Veronika Strapková bola súčasťou charitatívnej akcie BEH PRE SRDCE. Ako jedna z účinkujúcich v programe mala vyhradené miesto neďaleko od pódia v areály podujatia. Pri jej snahe o to dostať sa so svojím autom na vyhradené parkovisko mala problém práve pre zvýšený pohyb v okolí podujatia. Keď vystúpila z auta, stačila len slušne pozdraviť… a dotyčná pani, o ktorej je reč, ju začala častovať rasistickými urážkami o tom, že nejaká cigánska pi*a jej nebude rozkazovať a oháňala sa políciou. Okrem samotnej speváčky, stihla pani pourážať aj bežcov (ktorí samozrejme bežali za charitatívnym účelom). Hneď po tom sa to Veronika rozhodla i zdokumentovať.. a na jej výzvu to pani dokonca zopakovala opäť a na kameru. Ukážku môžeš vidieť vyššie.


„Nechcela som si to nechávať pre seba, je dôležité o takýchto veciach hovoriť…“

Veronika Strapková o incidente hovorí: „Pravdou zostáva, že keď sa hocikto stretneme s podobným vystupovaním, je dôležité, aby sme to nenechali len tak. Samozrejme je človek v šoku z danej situácie, keď ťa dotyčný „útočník“ svojím krikom a ďalšími neuvedomenými prejavmi nepustí ani len k slovu. Je takisto dôležité, aby sme takéto prejavy nenávisti zachytili a snažili sa s tým niečo urobiť. Mali by sme byť tolerantnými a nevyvyšovať sa nad niekým iným. Tu nejde o to, že mňa by niekto urazil… ale že si dovolil správať sa nadradene len na základe vonkajších znakov. Ja neviem o tom, žeby som mala rómsky pôvod, ale aj keby som mala, nie je to dôvod na ponižovanie. Nikto by sa nemal povyšovať nad iného. Je to veľmi smutné.“

Bojujme spoločne za toleranciu

Paradoxom celej situácie je, že iba podčkiarkla závažnosť tohto problému, napriek tomu, že žijeme v roku 2019. Ako vidíš vyššie uvedenú reklamu od Absolutky, tá sa aj tento rok pripomína Slovákom s práve spomínanou toleranciou. Ľuďom treba otvárať oči vlastným príkladom a môžeš sa do tohto celého zapojiť spolu s nami! Pýtaš sa ako? Podpor aj ty merch POĎ ŽIŤ, NECHAJ ŽIŤ a staň sa aj ty pozitívnou reklamou pre spoločnosť… Veronika si poplakala, no na dotyčnú ženu sa vraj nehnevá, ale chcela to rozšíriť ďalej…

„Nemali by sme dovoliť, aby nenávisť ovládala spoločnosť.“
Video prehrávač
Zdroj https://news.rukahore.sk
POĎ ŽIŤ NECHAj ŽIŤ   https://merch.sk/absolut

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Nevera u Šarköziovcov z Cigánskych diablov

V partii Cigánskych diablov v týchto dňoch dujú poriadne vetriská. Podľa informácií Nového Času je na pretrase nevera a intrigy. Zdroj Nového Času tvrdí, že manželka Ernesta Šarköziho Silvia má mať až podozrivo blízko k prvému huslistovi Štefanovi Banyákovi, ktorý má s manželkou Katkou dvoch synov.


Podľa Silvie Šarköziovej ide však o výmysel, ktorý má jej rodine uškodiť.„Nie, nie je to pravda,“ vyhlásila Silvia, no pripustila, že práve v domácnosti u Banyákovcov nebolo vždy všetko s kostolným poriadkom a v ich domácnosti plnej hádok sa riešili otázky nevery. „Dôvodom ich hádok mala byť nevera Banyákovej manželky Katky,“ vyjadrila sa opatrne Silvia Šarköziová. Podľa jej slov práve Banyák upodozrieval svoju manželku z nevery. „Ja neriešim, či to bola alebo nebola pravda, ja sa do ich manželstva absolútne nestarám ani nechcem. Mňa sa to netýka,“povedala Šarköziová.


Nevera, alebo len novinárska kačica?

Jeden z komentárov ma však doslova šokoval: "Reálne, Sylvia je krásna žena a Ernest…

Zborov : Video ktoré zachytáva ako policajti bijú Rómov v osade, zachytáva scénu ako z hororu, kde policajti bijú ľudí hlava nehlava...

***RTVS má k dispozícii video, na ktorom policajti bijú obuškami Rómov v osade*** Video, ktoré sa podarilo získať European Roma Rights Centre (Centrum pre práva Rómov), zachytáva scénu v Zborove, okres Bardejov, keď podvečer 16. apríla 2017 privolali policajnú hliadku pre šarvátku medzi Rómami. Niekoľko policajtov sa zaháňa obuškami aj na deti, jeden z nich surovo sotí do staršej ženy, ktorá stojí pokojne bokom a zrazí ju na zem. Policajti sa na videu opakovane zaháňajú na ľudí, ktorí nekladú žiaden aktívny odpor. Rómovia tvrdia, že zásah si natočili viacerí, zachovalo sa však len toto jediné video. Pracovníkom Centra pre práva Rómov povedali, že večer po zásahu sa totiž policajti vrátili a donútili ich ostatné videá z telefónov vymazať. Video sme ukázali aj policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi. „Viaceré z tých zákrokov sa mi zdajú zjavne neprimerané. Na môj podnet som video preposlal na policajnú inšpekciu, ktorá okamžite začne konanie, aby sa celý zásah vyšetril,“ povedal ná…

Kráľ rómskych piesní Kamil Polakovič z City Boys z Trnavy zase oklamal ľudí, zobral zálohu a neprišiel hrať...

Kto z nás by nepoznal Kamila, úžasného speváka, hudobníka, skladateľa rómskych piesní. Právom sa označuje za kráľa rómskych piesní. No to je jeho jedna stránka, druhú stránku jeho života len málo Rómov pozná a tí čo mali možnosť Kamila spoznať aj inak mi určite dajú za pravdu...


Tvrdí, že jej pokazil najkrajší deň v živote. Renáta Čonková (36) z Kokavy nad Rimavicou (okr. Poltár) si plánovala svoju svadbu mesiace dopredu, chcela, aby bola dokonalá.

Klasický scenár, ktorý Kamil urobil vo svojom živote nie jedenkrát, zobral zálohu, dohodol sa termín kedy príde hrať a v deň termínu Kamila nikde... To bol prípad aj Renáty Čonkovej.

Ešte vo februári oslovila kráľa rómskych piesní Polakoviča. „Dohodli sme sa, že vystúpi so svojou kapelou za honorár 1 000 eur. Päťsto som mu poslala dopredu ako zálohu. Navyše, sľúbil mi, že nám zloží svadobnú pieseň, tak som mu dala ďalších 260 eur,“ vysvetľuje Čonková.