Preskočiť na hlavný obsah

Matovič sa ospravedlnil Mazurekovi
Líder OĽaNO sa na základe predžalobnej výzvy, ktorá mu bola prednedávnom adresovaná, ospravedlnil bývalému poslancovi za ĽSNS Milanovi Mazurekovi. Urobil tak po tom, ako ho neprávom obvinil z hádzania dlažobných kociek na moslimskú rodinu počas notoricky známeho incidentu na bratislavskej Hlavnej stanici. Text v celom znení následne uverejnil na Facebooku. Predmetné ospravedlnenie však nemá povahu, akú by ste čakali.

„Ja, Igor Matovič, sa ospravedlňujem poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky a členovi politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Milanovi Mazurekovi, za neoprávnený zásah do jeho práva na ochranu osobnosti…,“ píše v úvode svojho listu opozičný politik.Matovič však vedel ako sa ospravedlniť
Šéf OĽaNO totiž ďalej píše, že hoci neexistuje žiaden dôkaz o tom, že sám Mazurek po niekom skutočne hádzal kamene, previnil sa tým, že bol súčasťou skupiny, ktorá tak činila a on jej v tom nezabránil. Jedným dychom však dodal, že aj napriek chýbajúcemu videozáznamu „nie je vylúčené“, že aktívne konal aj on. 


„Konali ste ako organizovaná skupina, kde ste každý plnili svoju úlohu v tomto prízemnom útoku,“ píše sa ďalej v liste. Táto rodina vraj nikomu nič neurobila a previnila sa len tým, že bola „inej národnosti a mala inú farbu pleti“.
Matovič taktiež konštatuje, že Mazurek „svojim konaním podľa jeho názoru aktívne vytváral atmosféru, ktorá chlapcom s nižším intelektom v jeho okolí dodávala odvahu zdvihnúť kamene a po bezbrannej rodine ich hádzať“.
Upriamil pozornosť aj na výroky o Rómoch
Matovič v liste neskôr premostil na jednu z našich menšín a vraj ho veľmi mrzia Mazurekove výroky o tom, že „komunita Rómov na Slovensku pre Slovensko nikdy nič užitočné nespravila a na Slovensku len parazitujú“.

Narážal tým na slová, ktoré mladý kotlebovec predniesol v žilinskom rádiu Frontinus a ktoré ho v konečnom dôsledku stáli stratu poslaneckého mandátu. Týmito myšlienkami podľa šéfa OĽaNO „uplatnil neprijateľný inštitút kolektívnej viny“.

V poslednej časti Matovič uvádza, že týmto konaním Mazurek hrá „na tie najnižšie pudy“ pomocou čoho vie získať u ľudí dostatočnú podporu, ktorá mu „zabezpečí kráľovský poslanecký plat a ďalšie výhody s tým spojené“.
Jozef Kmeťo 
TASR 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Ivan Hriczko: Prečo som sa rozhodol odstúpiť z kandidatúry strany Vlasť

"Do parlamentných volieb som vstupoval s čistými úmyslami. Mojou ambíciou bolo, aby Rómovia na Slovensku mali svoje zastúpenie v parlamente. Chcel som stáť na strane pravdy a pomáhať občanom v mnohých dôležitých oblastiach nášho života, upozorniť na problémy nás Rómov. Od začiatku som hovoril, že sa zachovám zodpovedne, a nikdy som toto vyhlásenie nemusel korigovať. Dal som svoje slovo ľuďom, ktorí mi verili a ich dôveru som nechcel nikdy sklamať. Urobil som maximum pre tieto parlamentné voľby a bol som ochotný urobiť všetko, aby som Rómov do parlamentu dostal. pretože moje predstavy o riešení rómskej problematiky a postavení rómskej menšiny na Slovensku sú očividne rozdielne so stranou Vlasť. Rozhodol som sa odstúpiť z kandidatúry. Chcem sa poďakovať za podporu všetkým priaznivcom a podporovateľom. V prvom rade svojej manželke a môjmu synovi. Vyjadrujem nahlas, verejne a jednoznačne, že nesúhlasím aby mňa a vás označovali za parazita tejto spoločnosti, nechcem aby nás označovali…

Kto je vlastne Róm, ktorý sa vo videu priznáva, že bude voliť Kotlebu?!

V poslednom čase sa na sociálnej sieti objavili videa malého drobného mužíka v spoločnosti priaznivcov ĽSNS, ktorý odkazuje, že bude voliť Ľudovú stranu Naše Slovensko a hovorí aj o tom, že sa hanbí za asociálov, ktorí aj jemu robia hanbu. Ďalej odkazuje všetkým, aby na ĽSNS neútočili a zobudili sa.

Kto je muž z videa? 

Je to Miroslav Didiaš, skrachovanec, ktorý to nikam v živote nedotiahol, ako k metle a k lopate. V nedávnej minulosti sa snažil na seba upozorniť tým, že pár krát vystúpil v reality show "Čo na to Mojsejovci", v ktorej vystupoval ako ich obdivovateľ a na plné ústa hovoril o sebe, že je gay, má za sebou veľmi pestrý sexuálny život, a že sa za to nehanbí, ani za to, že je cigán. 
Je to človek, ktorý vie využiť každú možnosť ako na seba upozorniť. Predpokladám, že jeho riťka toho hodne aj zažila a jedno obdobie než zaparkoval pri metle a lopate, bola jeho riťka hlavným nástrojom obživy.  Škoda, že tej inteligencie sa mu moc nedostalo, ale ani šarmu, pretože ak by m…