Preskočiť na hlavný obsah

Fico vo "vtipnom" videu uráža všetkých okrem Kotlebu

Existuje nepísané pravidlo, že deti by sa do politiky ťahať nemali. Etický kódex však Smeru už nič nehovorí... To čo však teraz Róbert Fico v politickej reklame urobil, prekračuje všetky hranice slušnosti, etiky a morálky, ale u Fica by sme si na tento fakt po tých všetkých škandáloch mali zvyknúť... 

Foto/ Redakcia R1

Predseda Smeru vo videu kritizuje opozičných lídrov a karhá ich ako malých školákov. „Miško Truban, to ako vyzeráš? To sa nehanbíš prísť takto ráno do škôlky zhulený?“ pýta sa v novom reklamnom spote bývalý premiér Robert Fico (Smer) malého školáka, ktorý vo videu poťahuje z veľkej napodobeniny marihuanového džointa.

Predseda Smeru vo videu kritizuje opozičných lídrov. Miroslava Beblavého (Spolu) za to, že v SDKÚ zostal aj po kauze Gorila, Andreja Kisku (Za ľudí) za obchody s pozemkami, Igora Matoviča (OĽaNO) za klamstvá, Richarda Sulíka (SaS) a Borisa Kollára (Sme rodina) za styky s mafiánom Marianom Kočnerom a Alojza Hlinu (KDH) za to, že sa oháňa krížom.

Koaliční partneri Smeru Andrej Danko (SNS) a Béla Bugár (Most-Híd) sa do videa nedostali, mimo pozornosti ostal aj Marian Kotleba (ĽSNS).


Ešte u koaličných partnerov by som pochopil, že ich Fico vynechal vo svojej "pedofilnej" reklame, ale prečo vynechal aj Kotlebu!? Ten sa v klipe neobjaví. Zobraziť 10 ročného chlapca ako fašistu, to už bolo asi príliš aj pre Smer. Alebo že by v tom bolo aj niečo iné? Ak vezmeme do úvahy posledný prieskum agentúry Fokus - ak by sa voľby konali v decembri, vyhral by ich Smer. Oproti novembru si však mierne pohoršil. Zmena oproti novembru je na druhom mieste, ktoré by podľa agentúry Focus obsadili Kotlebovci – ĽS Naše Slovensko s takmer dvanástimi percentami. Strana oproti novembrovému prieskumu stúpla o vyše 1,5 percentuálneho bodu. Lídri strán opozície sa vyjadrujú, že so Smerom do koalície nepôjdu a ani akúkoľvek koalíciu so Smerom nepodporia a tak do hry vstupuje čo raz viac v predvolebných preferenciách silnejšia Kotlebová strana LSNS. Uvidíme ako dopadnú parlamentne voľby na druhý rok, ale ak sa všetci nezmobilizujeme, tak nebudúci rok tu môžeme mať veľmi zaujímavú koaličnú vládu Smer-LSNS. Táto politická reklama Smeru vyvolala rôzne reakcie. Video však okrem témy dodržiavania autorských práv pretože Smer ju totiž odkopíroval od izraelskej agentúry Arona Shaviva, ktorá teraz zvažuje žalobu.otvára aj otázku, či je etické v politickej kampani využívať detských hercov, najmä ak napodobňujú fajčenie marihuany.

Foto FB Smer.sk 


Kreatívny riaditeľ z agentúry Mark BBDO Vlado Slivka považuje deti v reklame za silný nástroj, a tak k nim treba pristupovať zodpovedne. „V tejto reklame a v celej kampani Smeru sa o zodpovednosti dosť hovorí, ale výsledné video je presným opakom. Výsledkom je ešte väčšia radikalizácia spoločnosti a znechutenie nad súčasnou situáciou,“ vysvetľuje Slivka.

Čuduje sa, že video Smeru je možné šíriť na Facebooku, pretože podľa neho nemusí spĺňať normy tejto sociálnej siete, keďže zobrazuje neplnoleté dieťa fajčiace joint.

„Na tejto reklame je neetické nielen zneužitie tých detí, ale aj osobné útoky s konkrétnymi menami a priezviskami opozičných politikov. Zdá sa, že sa autori rozhodli ísť cestou účel svätí prostriedky,“ hovorí Slivka.

Video však vyvolalo aj reakciu Humoristu Fera, ktorý svojím vlastným spôsobom na túto politickú reklamu Smeru zareagoval...  Nemyslím si však, že by sme mali ostať len pri úsmeve, ja neviem či si vôbec dostatočne všetci uvedomujeme o čo nadchádzajúcich voľbách pôjde...  Pôjde o nás všetkých bez rozdielu rasy, vierovyznania, či politického presvedčenia, pokiaľ teda zdravo premýšľate..  Do politiky a spoločnosti sa nám tlačia fašisti, ktorí sú čo raz silnejší. Pred dverami parlamentu stoja aj iný exoti a máme tu aj Fica a jeho Smer, ktorý sa nechce vzdať v tejto krajine moci a to ja po tom, čo všetko aké špinavstvá vyplávali na povrch. Partia úžerníkov, zbohatlíkov, oligarchov si z našej krajiny urobili miesto kde pre nich neplatia žiadne zákony a povinnosti a z nás ľudí si urobili svoje hračky. Mali by sme ostať bdelí a ostražitý a na každú vec potláčajúcu zdravý úsudok, eticky či morálny kódex upozorniť. Pretože či sa vám to páči alebo nie v nasledujúcich dňoch aj po novom roku pôjde o veľa, pôjde o nás....     


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…