Preskočiť na hlavný obsah

Kto "zavesí" Rašaja za gule? Chorý Kevin na leukémiu musí obraňovať na "fejzbuku" svoju mamu

Chorý Kevin na leukémiu musí na "fejzbuku" obraňovať svoju matku pred útokmi "lajfkára"  


Tento článok som pôvodne ani nechcel písať, pretože som si povedal, že známemu "lajfkarovi" na "fejzbuku" ktorý vystupuje pod "nikom" Rašaj Romano sa neoplatí vyjadrovať. No po zhliadnutí niektorých jeho vystúpení na adresu matky p. Ferencovej chorého Kevina, som ostal v nemom úžase. Ako dokážeme veľmi rýchlo odsúdiť človeka a pritom čo vieme vlastne o tom človeku? Ale poďme pekne poporiadku... 


V novembri sa objavilo na "fejzbuku" video, kde Kevin Sivák z Medzilaboriec ktorý má 17 rokov,  prosí ľudí o pomoc pretože onedlho ide na transplantáciu kostnej drene do Bratislavy.  Video sa dostalo aj na stránky Redakcie R1 a PressTV.  Po medializácii sa prostredníctvom Norberta Hmilanského rozbehla na " fejzbuku" finančná zbierka. Otvoril sa transparentný účet, zároveň ľudia mohli svoje finančné príspevky posielať aj na účet mamy Kevina. Ďalej sa zorganizovali aj dva benefičné koncerty, jeden v Čechách a jeden v Košiciach.  Vyzbieralo sa cca. 7 tisíc €, možno aj viac... Už prvý konflikt na sociálnej sieti sa objavil po benefičnom koncerte, kedy našu redakciu kontaktovali ľudia, že vraj organizátori si vyzbierané peniaze rozdelili medzi sebou a matke Kevina dali len úvodzovkách pár drobných. Povedal som si, že nebudem sa k tomu vyjadrovať, ale ďalej som sledoval čo sa ešte kvôli tejto zbierke na "fejzbuku" objaví. A naozaj sa objavilo, škaredé čierne ako tma a nervózne 365 dní v roku. Rašaj Romano rozpútal na "fejzbuku" hon na "čarodejnicu" a s úspechom sa mu podarilo a darí prostredníctvom svojich vystúpení terorizovať ako matku tak aj chorého Kevina. 


Obvinil Matku chorého Kevina, že si za vyzbierané peniaze kúpila auto, televízor a veci do domácnosti, čo p. Ferencová ani netajila.  Samozrejme pýta svoje peniaze späť a vyzval aj ľudí ktorí tiež finančne pomohli aby si pýtali svoje peniaze späť, pretože ich matka Kevina oklamala, lebo liečba Kevina je zadarmo a oni prispeli na liečbu a nie nato aby si za vyzbierané peniaze urobili bohatého Ježiška

Ako sa na tento cirkus pozerám ja ako bloger  

Ja sa však tomu musím len smiať, je to pre nás Cigánov také typické, najprv pomôžem a potom to idem vykričať, bože ako mi je z niektorých blbcov zle.  V prvom rade matka Kevina nikoho neoklamala ani chlapec. Keď povedali vo svojej výzve, že na liečbu potrebujú peniažky, to mali vopred vypísať načo konkrétne potrebujú peniaze?  To nemyslíte vážne!!! 

Samotná liečba nie je len o liekoch, veď s tým sú spojené aj iné veci, jedlo, ošatenie, ale aj náklady na cestu či bývanie.  Ja neviem či si niekto z vás vôbec uvedomuje čo znamená mať chorého človeka v rodine a hlavne ak ide o dieťa.  Je to ťažké pre celú rodinu, ja si ani neviem predstaviť ako by som reagoval keby mi ochorel syn, zbláznil by som sa...  Vytýkate, že matka sa smiala, stále sa usmieva, na benefičnom koncerte, že odušu tancovala a ja neviem čo... Ale ľudia boží každý sa z bolesťou vyrovnávame po svojom, niekto plače, niekto je len ticho, a niekto sa smeje a tancuje, ale to neznamená, že by matke Kevina bolo všetko jedno...   

Kúpila si auto a televízor, no a čo teraz? Kevin je chorý, má leukémiu, to nie je chrípka, ak mali už zle to svoje staré auto a kúpili si lepšie, tak dobre urobili, pretože Kevina treba voziť po lekároch, tak keď mali možnosť si lepšie auto kúpiť, bola by hlúpa keby to neurobila... A čo ten televízor? A prečo by si chorý chlapec nemohol pozrieť dobrý film či seriál na dobrom televízory. Je v nemocnici a bude tam aj počas sviatkov, tak keď sa konečne dostane domov, nemôže si od všetkého oddýchnuť? To mu nedoprajete dobrý film na dobrej obrazovke?  

Čo mi je však veľmi ľúto, že chlapec sa dostal medzi dva mlynské kolá... Musí obhajovať svoju mamu a vysvetľovať ako to myslel z výzvou na finančnú pomoc. Ty môj bože, veď toto je choré a celé postavené na hlavu!    
Ľudia ak už raz ste pomohli, tak serte na to ako matka peniaze využije, či sa vám to páči alebo nie, je to jej vec...  Treba si ešte uvedomiť, že 90 percent liečby Kevina je hradená štátom, ale tých 10 percent nie! Pokiaľ je Kevin v nemocnici ma všetko čo potrebuje, keď pôjde domov, bude si musieť doplácať na lieky a nie malé peniaze, pretože aj pre onkologických pacientov MZSR schválilo na niektoré druhy liekov doplatky zo strany pacientov.  Kevin je v nemocnici, neviem či jeho mama je tam s ním celý deň, ale musí si kúpiť jesť ako sú raňajky, obed, večera a ak je pri Kevinovi aj cez noc, musí si kúpiť prístelku... Ako skutočne ľudia zobudte sa!!" Liečba nie je naozaj len o liekoch... 

"Rašaj Romano"  ja neviem čo si mám o tomto človeku naozaj myslieť. Z jednej strany ho chápem, celé dni je v práci. Ale z druhej strany keď sa na neho pozriem je buď kus vola, alebo naozaj zlý človek? Koľko vojen takto rozpútal? Pourážal ľudí, potom sa zase  tým ľudom ospravedlňoval a potom zase si našiel iného a toho pourážal.  Ja skutočne ani nechápem prečo ho ľudia sledujú, síce chápem, pretože majú pri ňom dobrú zábavu...  Už asi naozaj by potreboval "zavesiť" za gule :))))  Už vidím aj live na mňa : ))) 

Ak už raz ste ľudia prispeli, tak už neriešte či Kevinov nevlastný otec má prácu alebo nie, či sa matka smeje alebo plače, či si kúpila to či tamto, je to jej svedomie jak pred vami tak aj pred synom ktorému nie je ľahké obhajovať jej kroky...  Vy máte čisté svedomie pred Bohom aj pred tým chlapcom, ostatné nechajte na svedomí jeho matky.... Jozef Kmeťo  
Poznámka, tento článok je moje osobné zamyslenie sa...  Preto nejedná sa o klasický článok... Komentáre

 1. Konecne poriadny clanok na fezbukovych krtenov !! Zabudol si tu ale napisat aj o Martinovi Mikovi , on prvy zacal vojnu proti Kevinovej matke a hlavne proti organizatorom !! Dalsi kreten je Alex Muraskin on tiez robi zlobu.. Kmeto , ale neviem cicsi si vsimol ze tieto bezduche jednobunkove tvori su Cesi ??? A zase robia zlobu len oni !! Slovaci su tak uvedomeli ,ze taketo veci neriesia !! Zase tu mame iba fagi z Ciech !!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. No,nevím...já se nezůčastňuji žádných veřejných sbírek, protože pokud chci pomoci, tak jen osobně.
  Je mi úplně jedno,jak dopadla tato sbírka, a jak se použili peníze,ale ...tohle mi spíše připomíná zneužití situace :) Mám taky jednu úsměvnou zkušenost, a podobá se dost této ,,kauze" :)
  Ta, i tato rodinka přesně věděli co dělají :)
  Ale zamysleme se...pomohlo se jen chudé rodince :)

  OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…