Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Na "fejzbuku" sa objavila výzva na mobilizáciu Slovenskej domobrany

Na túto výzvu našu redakciu R1 upozornili naši čitatelia

FB SB 

"REAGUJEME NA VAŠE ŽIADOSTI
Jednotky národnej dobrovoľnej občianskej domobrany budú povolané pre potreby riešenia eskalácie napätia medzi majoritným obyvateľstvo a rómskou menšinou.

CIEĽOM JE STABILIZÁCIA SITUÁCIE A OBNOVA DIALÓGU

Našim cieľom nieje eskalácia napätia ale podanie pomocnej ruky PZSR či iným orgánom, miestnej správe či samotným rómom s riešením zvyšujúcej sa kriminality zo strany neprispôsobivých občanov.

Činnosť nasadených jednotiek síl SB bude pozostávať z monitorovania situácie pomocou vytvorených mobilných hliadok vo viacerých rizikových oblastiach stredného a východného Slovenska. Vyhodnocovanie situácie, prípadne zriadenie denných a nočných hliadok v najrizikovejších oblastiach s vysokou kriminalitou. Reagujeme tak na viaceré výzvy zo strany obyvateľstva, mimo kampane akýchkoľvek politických strán."Pozreli sme sa, kto za touto výzvou stoji. Nevieme presne či sa jedná o legitímnu organizáciu a čo je cieľom tejto v úvodzovkách organizácie ktorá vystupuje pod názvom Slovensky Branci. Na svojej web stránke takto o sebe píšu! 

"Sme domobrana. V časoch miernych pomáhame, v časoch tažkých bránime.

SB je apolitická, nezisková organizácia, ktorá si kladie za úlohu rozvíjať u mladých ľudí lásku k vlasti, prírode a nášmu kultúrnemu dedičstvu prostredníctvom rôznych dobrovoľných a dobročinných akcií ako sú napríklad eko akcie, pomoc ľuďom pri prírodných katastrofách, branné cvičenia pre deti…

Tiež sa snažíme naučiť a pripraviť mladých ľudí na to ako riešiť rôzne krízové situácie, ako ochrániť seba, svoju rodinu či blízkych a svoju vlasť. Toto sa snažíme docieliť prostredníctvom branných výcvikov, ktoré pravideľne organizujeme. Na ktorých sa učíme v skratke: prežitie v prírode, prvá pomoc, zdravoveda, vojenská taktika (konvenčný i partizánsky štýl boja), narábanie so zbraňami, boj z blízka, topografia, RCHBO ochrana (radiačná, chemická, biologická ochrana) a mnoho iného …"

Svoj rozhovor poskytli rádiu Slobodný vysielač / toto rádio dlho patrilo hlavným hlasom nacionalistov aj Mariána Kotlebu. 

Keď sme si pozreli ich webovú stránku, stránka nemá žiadne informácie pod akým organizačným vedením fungujú, či sa jedná o poloprofesionálov alebo len nadšencov armády... Podľa všetkého sa však jedná o zákonom nepovolenú polovojenskú organizáciu!


Wikipédia o nich píše: Slovenskí Branci alebo Slovenskí branc (skratka: SB) je neregistrovaná polovojenská organizácia vlasteneckej orientácie , ktorá pôsobí na Slovensku od roku 2012.Organizácia bola založená ako neregistrovaný telesno-branný klub a od apríla 2016 jej aktivity zastrešuje občianske združenie NAŠA VLASŤ JE BUDÚCNOSŤ, ktoré SB označujú ako svoje „civilné oddelenie Organizácia spolupracuje so slovenskou pobočkou Nočných vlkov ruského motorkárskeho klubu a neoficiálne polovojenskej organizácie ruskej vlády.

Nočný vlci pritom patria medzi nacionalistický  motorkársky gang, ktorý ma dokonca do niektorých krajín EU zakázaný vstup!!! 


Pod výzvou domobrany na svojom "fejzbuku" napísali toto: 
Slovenskí Branci S LSNS nespolupracujeme. Oni majú politické ambície. Kontraproduktívne nič nebude. Vodu na mlyn nedáme žiadnej politickej strane teda ani neoliberálom, ktorí budú šalieť, keď zverejníme výsledky dnešného prieskumu osád. 


Nech už je to ako chce, z tejto výzvy nemám dobrý pocit a na túto výzvu už reagujú desiatky nadšencov aj z radov LSNS, ktorí volajú po znovunastolení poriadku v rómskych osadách....  Podľa posledných informácii táto skupina slovenských brancov dostala zákaz na svoju činnosť, čo má preto znamenať ich výzva nateraz nevieme, ale budeme to sledovať... 


Jozef Kmeťo 
Zdroj.FB Slovenskí branci 
slovenski-branci.sk/

Komentáre

  1. Mlade utekajte prec kym nezavru hranice bo budu konec. V tom gadzistane bude horse a horse

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Hrůza omezování svobodné vůle

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…