Preskočiť na hlavný obsah

Na "fejzbuku" sa objavila výzva na mobilizáciu Slovenskej domobrany

Na túto výzvu našu redakciu R1 upozornili naši čitatelia

FB SB 

"REAGUJEME NA VAŠE ŽIADOSTI
Jednotky národnej dobrovoľnej občianskej domobrany budú povolané pre potreby riešenia eskalácie napätia medzi majoritným obyvateľstvo a rómskou menšinou.

CIEĽOM JE STABILIZÁCIA SITUÁCIE A OBNOVA DIALÓGU

Našim cieľom nieje eskalácia napätia ale podanie pomocnej ruky PZSR či iným orgánom, miestnej správe či samotným rómom s riešením zvyšujúcej sa kriminality zo strany neprispôsobivých občanov.

Činnosť nasadených jednotiek síl SB bude pozostávať z monitorovania situácie pomocou vytvorených mobilných hliadok vo viacerých rizikových oblastiach stredného a východného Slovenska. Vyhodnocovanie situácie, prípadne zriadenie denných a nočných hliadok v najrizikovejších oblastiach s vysokou kriminalitou. Reagujeme tak na viaceré výzvy zo strany obyvateľstva, mimo kampane akýchkoľvek politických strán."Pozreli sme sa, kto za touto výzvou stoji. Nevieme presne či sa jedná o legitímnu organizáciu a čo je cieľom tejto v úvodzovkách organizácie ktorá vystupuje pod názvom Slovensky Branci. Na svojej web stránke takto o sebe píšu! 

"Sme domobrana. V časoch miernych pomáhame, v časoch tažkých bránime.

SB je apolitická, nezisková organizácia, ktorá si kladie za úlohu rozvíjať u mladých ľudí lásku k vlasti, prírode a nášmu kultúrnemu dedičstvu prostredníctvom rôznych dobrovoľných a dobročinných akcií ako sú napríklad eko akcie, pomoc ľuďom pri prírodných katastrofách, branné cvičenia pre deti…

Tiež sa snažíme naučiť a pripraviť mladých ľudí na to ako riešiť rôzne krízové situácie, ako ochrániť seba, svoju rodinu či blízkych a svoju vlasť. Toto sa snažíme docieliť prostredníctvom branných výcvikov, ktoré pravideľne organizujeme. Na ktorých sa učíme v skratke: prežitie v prírode, prvá pomoc, zdravoveda, vojenská taktika (konvenčný i partizánsky štýl boja), narábanie so zbraňami, boj z blízka, topografia, RCHBO ochrana (radiačná, chemická, biologická ochrana) a mnoho iného …"

Svoj rozhovor poskytli rádiu Slobodný vysielač / toto rádio dlho patrilo hlavným hlasom nacionalistov aj Mariána Kotlebu. 

Keď sme si pozreli ich webovú stránku, stránka nemá žiadne informácie pod akým organizačným vedením fungujú, či sa jedná o poloprofesionálov alebo len nadšencov armády... Podľa všetkého sa však jedná o zákonom nepovolenú polovojenskú organizáciu!


Wikipédia o nich píše: Slovenskí Branci alebo Slovenskí branc (skratka: SB) je neregistrovaná polovojenská organizácia vlasteneckej orientácie , ktorá pôsobí na Slovensku od roku 2012.Organizácia bola založená ako neregistrovaný telesno-branný klub a od apríla 2016 jej aktivity zastrešuje občianske združenie NAŠA VLASŤ JE BUDÚCNOSŤ, ktoré SB označujú ako svoje „civilné oddelenie Organizácia spolupracuje so slovenskou pobočkou Nočných vlkov ruského motorkárskeho klubu a neoficiálne polovojenskej organizácie ruskej vlády.

Nočný vlci pritom patria medzi nacionalistický  motorkársky gang, ktorý ma dokonca do niektorých krajín EU zakázaný vstup!!! 


Pod výzvou domobrany na svojom "fejzbuku" napísali toto: 
Slovenskí Branci S LSNS nespolupracujeme. Oni majú politické ambície. Kontraproduktívne nič nebude. Vodu na mlyn nedáme žiadnej politickej strane teda ani neoliberálom, ktorí budú šalieť, keď zverejníme výsledky dnešného prieskumu osád. 


Nech už je to ako chce, z tejto výzvy nemám dobrý pocit a na túto výzvu už reagujú desiatky nadšencov aj z radov LSNS, ktorí volajú po znovunastolení poriadku v rómskych osadách....  Podľa posledných informácii táto skupina slovenských brancov dostala zákaz na svoju činnosť, čo má preto znamenať ich výzva nateraz nevieme, ale budeme to sledovať... 


Jozef Kmeťo 
Zdroj.FB Slovenskí branci 
slovenski-branci.sk/

Komentáre

  1. Mlade utekajte prec kym nezavru hranice bo budu konec. V tom gadzistane bude horse a horse

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Hrůza omezování svobodné vůle

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…