Preskočiť na hlavný obsah

Nech už nasneží/ Krásne Vianoce priatelia Váš Jožko Kmeťo

Rómske deti spievajú koledu Foto R1

Milí priatelia, blížia sa nám najkrajšie sviatky v roku Vianoce. Tento rok budú pre mňa Vianoce iné a možno tak trochu nové a možno aj posledné, lebo ako sa hovorí človek miení a pán Boh mení.
Budú to prvé Vianoce kedy sa vám nebudem prihovárať cez éter rádia R1, štyri roky som sa vám cez vianočné sviatky prihováral a snažil vám priniesť vianočnú pohodu do vašich domovov, tento rok to bude prvý krát, keď tak neurobím...

Vianočné vysielania rádia R1 patrili k jedním  z najkrajších vysielaní roku.  Snažili sme vám počas vianočných sviatkov priniesť tie najkrajšie piesne a slovo do vašich duší. Vždy som bral vianočné vysielania v rádiu za také malé ľudské posolstvo aby sme boli k sebe lepší, aby sme si jeden k druhému vedeli nájsť cestu a aby sme sa vždy vedeli spolu dohodnúť aj za kompromisov ktoré sa nám ľahko nerobia.   

Chcel by som sa vrátiť v čase keď svet bol na bielo, keď zima bola zimou, letieť mesto mať červené líčka od mrazu aby mi znovu očka svietili, cítiť vôňu Vianoc moje mamy. Možno niekto čaká na tento  vianočný zázrak  spolu so  mnou. Svet sa ľudia však od tých čias zmenil, zima už dávno nieje tým čim bola a my ľudia sme si z Vianoc urobili preteky pažravosti, nenásytnosti, prepychu.

Milí priatelia, ako sa vám prihovoriť k týmto vianočným sviatkom? Ako vám napísať, že sa bojím o nás všetkých, ako napísať list pánu Bohu, že zlo sa znovu prebúdza, zlo ktoré nás môže pobiť a zotročiť... Ako mu napísať aby vás prebudil, ako mu napísať, že sa bojím...

Život okolo nás sa musel zblázniť, Hitlerovská čižma chce pošliapať naše sny a nikoho niet kto by ju zastavil. Dívam sa do neba díva, moje sny o neho opieram, ukáž mi Bože živý aký udeľ čaká náš ľud. Tak nech už nasneží, nech už nasneží a to zlo v našich dolinách zničí, aby ľudia mohli dýchať, plakať aj sa radovať.

Chcel by som sa vrátiť v čase, keď človek človeku podal ruku. Chcel by som sa vrátiť v čase, keď sme sa ako ľudia vedeli rozprávať, na ničom inom mi nezáleží, len aby nebo nespadlo a sny do hôr veží a dolín na lásku zmenilo....

Signál rádia R1 utíchol, a ja vám iba pár radkov píšem, jedno prianie mám, nech už nasneží a vietor sa utíši aby premrznuté hladné deti k vám našli cestu. Dajte im najesť, zahrajte ich, nesmejte sa im a netočte na mobil ako atrakcie z cirkusu. Prišli vám len popriať krásne vianoce.
Nech už nasneží a zimu z rúk deti zoberie. Nech už nasneží, nech už láska nasneží a z veží zvon sa rozzvoní a do biednych chatrč pokoj prinesie. Dívam sa dívam, do neba sa dívam a Boha sa pýtam či hladné bruška deti z chatrč ich nebolia. Tak Bože povedz mi, bolia ich? Boh slzu z oka na zem pusti a ubolené bruška svojou láskou pohladí.

Do hôr a veží kričím, čo sa to stalo s nami všetkými. Tak nech už nasneží, láska nech už nasneží, mne na tom záleží. Možno čakám na nebeské divadlo plné hviezd deti ktoré po celom svete v slzách Ježiša Krista vítajú a do kolísky vkladajú.

A takto by som mohol písať a písať, sú to len krásne slová, no my všetci potrebujeme viac než len slová, potrebujeme sa nájsť a uvedomiť si veľa vecí v našom živote... Bojím sa, že jeden článok z krásnymi slovami nato nestačí...  Krásne Vianoce ľudia  Váš Jožko Kmeťo


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…