Preskočiť na hlavný obsah

Ešte sa len narodilo a už je odsúdené zato, že je rómske...

Škandál v Chorvátsku... nemocnica utajila narodenie prvého rómskeho dieťaťa v Novom roku

foto: zdroj fb Veljko Kajtazi


Veljko Kajtazi, príslušník rómskej menšiny, oznámil, že krajská nemocnica v Cakovci spolu so zástupcami župy Međimurje utajila  fakty a tento rok podviedla verejnosť o prvorodenom dieťati v tomto kraji.

„Nepríjemne ma prekvapuje správa, že okresná nemocnica Međimurje spolu so zástupcami okresu Međimurje túto skutočnosť utajila a podviedla verejnosť o prvonarodenom dieťati v okrese Međimurje."

Zaujímalo by nás, prečo boli informácie o prvorodenom rómskom dieťati skryté a prečo bola táto rodina v správach o tradičných médiách o prvorodených deťoch preskočená? Bojíte sa xenofóbnych reakcií ľudí, ktorí by sa necítili dobre sedieť s informáciami o prvorodenom rómskom dieťati? Existujú v týchto a podobných situáciách nejaké prvky diskriminácie, porušovania ľudských práv?

Očakávam verejné ospravedlnenie od zodpovedných osôb čo najskôr, ale neočakávam, že sa situácia v Međimurje v roku 2020  zlepší, až kým sa nezmení postoj k Rómom a kým nezískame rovnaké zaobchádzanie, rešpekt a rešpekt k ľudskej dôstojnosti, “uviedol na facebooku.

Kajtazi hovorí, že sa Medimursky župan sa  ospravedlnil telefonicky

V rozhovore pre  N1  uviedol, že sa okres Medžugoria mu ospravedlnil telefonicky, ale očakával aj verejné ospravedlnenie.

„Len čo mi to dali vedieť, zamieril som do Međimurjeho kraja. Hovoril som so zdravotnými sestrami, ktoré boli v službe, a povedali mi to (to bol len prípad), ale že mi nemohli dať viac podrobností, ako som už uviedol. Od starostu očakávam verejné ospravedlnenie, pričom nezabúdam, že starosta je neustále ticho a okrem protestov nevidím nič zlé v okrese Međimurje, ale horšie a horšie nemocnice, “povedal Veljko Kajtazi pre N1.Iveta Kmeťová
zdroj: N1Komentáre

 1. Chcipaj. Porad ne guta bere furt dou na cigani zdechlu by ste do rana jen vas mlatit na kazdim kroku

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Toto dokáže vyhlásiť verejnosti len,, lelenc z domova,,

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ty "lelenc", článok som písala ja, nie Kmeťo...ani čítať nevieš...LELENC

   Odstrániť

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…