Preskočiť na hlavný obsah

Matovič je nevyspytateľný, Kiska: "My sme alternatíva", Hlinu opľuli Kotlebovci..


Opoziční lídri sa zhodli : My sme alternatíva! 

Ako sa zdá, predvolebný kolotoč začal. Opoziční lídri sa dohodli, že sa dohodnú ako spolu vládnuť. Andrej Kiska pozval lídrov opozičných demokratických strán na novoročný obed. Zúčastnili sa na ňom lídri koalície PS/SPOLU Michal Truban a Miroslav Beblavý, líder SaS Richard Sulík a šéf KDH Alojz Hlina. Kiska po stretnutí povedal, že sa zhodli na tom, že pre novú vládu musia byť prioritou spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič sa obeda nezúčastnil. Borisa Kollára nepozvali.

Matovič na to, že sa obeda nezúčastnil, vysvetlil na svojom facebooku takto "Keďže všade čítam, že "Matovič na obed neprišiel.", najlepšie je povedať pravdu. Takže, s Andrejom Kiskom komunikujem cez mobil (hlas+sms), cez WhatsApp a niekedy aj cez Signal.
Andrej Kiska mi poslal 2 správy (štvrtok a nedeľa) cez Signal (dlhšie som ho nepoužíval, lebo pýtal nejaké heslo, preto som si ho ani nevšímal), že pozýva na obed v utorok. A tak som si správy prečítal až včera na obed. Hneď som mu odpovedal, ospravedlnil sa a opýtal som sa, čo je to za obed. Odpísal mi, že obed je už "pasé".
OK, povedal som si, že žiadny obed sa teda nekoná ... až dnes som sa dozvedel, že obed bol "pasé" len pre mňa,)
... tragédia? NIE. Nič sa nedeje. Jasné, trošku zamrzí, lebo, ak by som ja niekoho naozaj chcel pozvať na obed a vidím neprečítané správy (to v Signále vidíte), tak mu zavolám, alebo pošlem sms, alebo poštového holuba, alebo dymový signál,))
Rovnako, ak by sa mi niekto pozval deň pred obedom, že až teraz sa to dozvedel, tak by som mu povedal, že jasné - príď, pridáme jeden tanier na stôl. Nuž, nestalo sa, ale ako som už napísal - NEROBÍM Z TOHO VEDU. ", dopísal Matovič. Bez OĽaNO vláda nebude, my ich budeme tiež potrebovať


Matovič zopakoval, že spoločne idú „poraziť mafiu a zúčastnení nie sú hlúpi.“ „Veľmi dobre vedia, že bez OĽANO žiadna vláda nemá žiadnu šancu vzniknúť, aj keď sa im to preveľmi nepáči. My rovnako vieme, že 50% mať (asi) nebudeme a budeme ich potrebovať tiež,“ napísal. „Oni sa budú mojkať ako signatári PAKTU o neútočení/mlčaní a my pôjdeme našou cestou. Ale s rovnakým cieľom,“ komentuje Matovič.

„Medzi našimi stranami existujú odlišnosti, nemá význam tváriť sa, že neexistujú. My sme jasne pravicová a liberálna strana. Menej štátu a menej daní,“ uviedol Sulík. „Ale tieto odlišnosti sú dobré, lebo každý osloví svojich voličov.


Alojz Hlina /HDH 

Kresťanske tanečky  

Podľa Hlinu je zmena blízko a jeho hnutie KDH je konzervatívnou časťou zmeny. „Sme si vedomí zodpovednosti, že ak si ju vypýtame, musíme ju uniesť. My sme tá konzervatívna časť. Budeme hlasovať presne tak, ako sa má o základných veciach s jasným postavením. Sme kresťanskí demokrati, boli sme, aj budeme. K trom prioritám pridávame aj podporu rodiny,“ poznamenal Hlina.

Priaznivci ĽSNS  opľuli Hlinu včera večer  

A u Hlinu ešte ostaneme. Potom čo si Hlina uvedomil, že je kresťansky demokrat, demokraticky sa v stredu večer vydal do Slovenskej Ľupče, kde si Marian Kotleba urobil predvolebný míting. Hlina sa spolu s asi 40 aktivistami platformy "Nie v našom meste" sa prišiel opýtať priaznivcov ĽSNS, či im to nie je ľúto a či sa nehanbia. Tiež kresťanskí priaznivci mu kresťansky vynadali a opľuli ho.

Hlina/ KDH/ sa im cez megafón prihováral, či im nie je ľúto a či im nie je „blbé“ počúvať ľudí, ktorí ešte nedávno chodili s fakľami v gardistických uniformách len neďaleko od miesta, kde gardisti vraždili a pálili ľudí.
Kotlebovi priaznivci najprv pozorujú Hlinu z diaľky, neskôr sa postupne približujú, obkolesia ho, až mu stoja priamo pred tvárou. Najprv sa ozývajú jednotlivé výkriky Judáš, Judáš Iškariotský, diabol, satan, liberálny hajzeľ, a priamo do tváre mu napľuli... 

Igor Matovič a jeho póza v ktorej ho asi najviac všetci poznáme  


Záver 

Matovič je nevyspytateľný politik. Od roku 2010 je poslanec NR SR najskôr na kandidačnej listine SaS u Sulíka a neskôr ako predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, a to po tom čo v roku 2012 aj spolu SaS po politických ťahaniciach prakticky povalili Radičovej vládu. 
V roku 2012 už vo voľbách do Národnej rady SR sa rozhodol Igor Matovič ísť už s vlastným politickým hnutím pod názvom Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Vrcholom politickej a názorovej ťahanici boli Sulíkové slová, že si v klube po Matovičovom odchode vydýchli....

Matovič do politiky určite patrí, ja si dovolím napísať, je takým korením zdravej politiky avšak stále s meniacimi sa názormi, mi pripadá ako taká rozmaznaná, neukojená "fľandra" ktorá keď si niečo zaumieni a nedostane to, urobí cirkus... 

Ja v rysujúcej koalícii  Za ľudí, PS/ Spolu, KDH, OĽaNO  a SaS, vidím za najslabšie články v celej koalícii, ktorá môže aj po voľbách padnúť, alebo vôbec ani nevzniknúť SaS/ Sulik, OĽaNO Matovič a KDH/ Hlina. Týmito politikmi je to hra na wabank a Kiska a Truban, budú musieť vyvinúť veľké úsilie, aby takto zostavenú koalíciu 4 roky udržali pokope. V hre je totiž veľa. Smer a ĽSNS si idú po víťazstvo... No nezabúdajme, že všetko máme aj my voliči v rukách a 29.2 treba podporiť strany ktorým dôverujeme...  


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Kotlebovci chcú vyprovokovať konflikt???

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Sečovce, Sabinov, Košice, Levoča, Fiľakovo, ale aj ďalšie mestá sa pridávajú k demonštrácii proti fašizmu.

Kotlebovci a ich sympatizanti neočakávali takú silnú vlnu protestov proti politike akú presadzujú. Protesty po Slovensku usporiadali PS/spolu a Za ľudí a priebeh býva rovnaký – účastníci buď potichu, alebo otvorenými hlasnými pokrikmi demonštrujú proti mítingu fašistov a ich cielenej propagande nenávisti.

Klamlivá propaganda 

Známa propagantka za ĽSNS Lívia Garčalová urobila, ako je u nej už zvykom, manipulatívne video, kde svojimi slovami ale aj zostrihanými zábermi z demonštrácie v Levoči urobila "divoký západ". 


V Levoči sa však nič nestalo 
STANOVISKO POLÍCIE K PREDVOLEBNÉMU ZHROMAŽDENIU

Na základe šíriacich sa nepravdivých správ o údajnom nebezpečenstve na predvolebnom zhromaždení vám prinášame stanovisko Polícia SR - Prešovský kraj.

V súvislosti s konaním predvolebného zhromaždenia v Levoči počas priebehu toh…

Kotlebovci nezvládajú protesty Rómov na východe Slovenska

Počas mítingu Kotlebovcov na východe protestovali stovky Rómov. Protesty Rómov začali v Sečovciach, cez Sabinov a vyvrcholili v Košiciach. Tieto protesty sú spájané so stranou PS/Spolu a Trubanom, a tak trošku ako keby sa zabudlo na našich politických aktivistov, ktorí pomohli k tomu, aby sa Rómovia zobudili a povedali jasne STOP fašizmu. Viktor Valík, Ivan Hriczko, Roman Suchý, alebo podnikateľ Emilio Gujda, či Džemal Kodrazi. Toto sú výrazne mená predstaviteľov rómskej politickej scény na východe Slovenska a na týchto ľudí by sa tiež nemalo zabudnúť.

Kotlebovci nerátali s tým, že sa my Rómovia dokážeme cez sociálne siete zmobilizovať, a tak čo im vlastne ostalo, ako obviniť Trubana za PS/Spolu, že protestujúcich zvážali do Košíc autobusmi a dostali za to, že budú stáť na námestí, 15€. Čo je samozrejme hlúposť, pretože ani Truban za PS/spolu a ani napríklad Hlina za KDH si kupovať protestujúcich nepotrebujú a naši politickí predstavitelia, ako Viktor Valík za stranu STS zase nedisponu…

Slovenskom sa rozhoreli protesty proti fašizmu a média mlčia

Rastúce preferencie extrémistov z ĽSNS vyhnali ľudí do ulíc. Doposiaľ najväčší protest proti fašizmu sa vo štvrtok popoludní uskutočnil v Košiciach.
Najviac však o protestoch informujú rómske portáli na sociálnej sieti, naše média ako televízia Joj, Markíza a ďalšie média viac menej mlčia. Je veľmi smutné, že dokážu  Slovenské média v rýchlosti 10-1 priniesť negatívne spravy o Rómoch, ale to že ľudia a hlavne Rómovia povstali proti rasizmu neinformujú vôbec, alebo len okrajovo... 
Sú to spojené nádoby, všetko ako konáme v našej spoločnosti ma vplyv na nás všetkých... To že, fašistická strana ĽSNS Mariána Kotlebu sa teší výborným predvolebným preferenciám, môže nečinnosť politikov, súdov, prokuratúry, ktorí nechali fašizmu narásť do obludných rozmerov a ten sa môže nakoniec stať aj pre benevolentných sudcov a politikov osudným. Netreba totiž zabudnúť, že podobne začínal aj Hitler....  
Posledný protest bol  Piatok vo Fiľakove, kde ľudia kričali aby Kotelba a Mazurek išiel domov... "…