Preskočiť na hlavný obsah

Translate

Matovič je nevyspytateľný, Kiska: "My sme alternatíva", Hlinu opľuli Kotlebovci..


Opoziční lídri sa zhodli : My sme alternatíva! 

Ako sa zdá, predvolebný kolotoč začal. Opoziční lídri sa dohodli, že sa dohodnú ako spolu vládnuť. Andrej Kiska pozval lídrov opozičných demokratických strán na novoročný obed. Zúčastnili sa na ňom lídri koalície PS/SPOLU Michal Truban a Miroslav Beblavý, líder SaS Richard Sulík a šéf KDH Alojz Hlina. Kiska po stretnutí povedal, že sa zhodli na tom, že pre novú vládu musia byť prioritou spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo. Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič sa obeda nezúčastnil. Borisa Kollára nepozvali.

Matovič na to, že sa obeda nezúčastnil, vysvetlil na svojom facebooku takto "Keďže všade čítam, že "Matovič na obed neprišiel.", najlepšie je povedať pravdu. Takže, s Andrejom Kiskom komunikujem cez mobil (hlas+sms), cez WhatsApp a niekedy aj cez Signal.
Andrej Kiska mi poslal 2 správy (štvrtok a nedeľa) cez Signal (dlhšie som ho nepoužíval, lebo pýtal nejaké heslo, preto som si ho ani nevšímal), že pozýva na obed v utorok. A tak som si správy prečítal až včera na obed. Hneď som mu odpovedal, ospravedlnil sa a opýtal som sa, čo je to za obed. Odpísal mi, že obed je už "pasé".
OK, povedal som si, že žiadny obed sa teda nekoná ... až dnes som sa dozvedel, že obed bol "pasé" len pre mňa,)
... tragédia? NIE. Nič sa nedeje. Jasné, trošku zamrzí, lebo, ak by som ja niekoho naozaj chcel pozvať na obed a vidím neprečítané správy (to v Signále vidíte), tak mu zavolám, alebo pošlem sms, alebo poštového holuba, alebo dymový signál,))
Rovnako, ak by sa mi niekto pozval deň pred obedom, že až teraz sa to dozvedel, tak by som mu povedal, že jasné - príď, pridáme jeden tanier na stôl. Nuž, nestalo sa, ale ako som už napísal - NEROBÍM Z TOHO VEDU. ", dopísal Matovič. Bez OĽaNO vláda nebude, my ich budeme tiež potrebovať


Matovič zopakoval, že spoločne idú „poraziť mafiu a zúčastnení nie sú hlúpi.“ „Veľmi dobre vedia, že bez OĽANO žiadna vláda nemá žiadnu šancu vzniknúť, aj keď sa im to preveľmi nepáči. My rovnako vieme, že 50% mať (asi) nebudeme a budeme ich potrebovať tiež,“ napísal. „Oni sa budú mojkať ako signatári PAKTU o neútočení/mlčaní a my pôjdeme našou cestou. Ale s rovnakým cieľom,“ komentuje Matovič.

„Medzi našimi stranami existujú odlišnosti, nemá význam tváriť sa, že neexistujú. My sme jasne pravicová a liberálna strana. Menej štátu a menej daní,“ uviedol Sulík. „Ale tieto odlišnosti sú dobré, lebo každý osloví svojich voličov.


Alojz Hlina /HDH 

Kresťanske tanečky  

Podľa Hlinu je zmena blízko a jeho hnutie KDH je konzervatívnou časťou zmeny. „Sme si vedomí zodpovednosti, že ak si ju vypýtame, musíme ju uniesť. My sme tá konzervatívna časť. Budeme hlasovať presne tak, ako sa má o základných veciach s jasným postavením. Sme kresťanskí demokrati, boli sme, aj budeme. K trom prioritám pridávame aj podporu rodiny,“ poznamenal Hlina.

Priaznivci ĽSNS  opľuli Hlinu včera večer  

A u Hlinu ešte ostaneme. Potom čo si Hlina uvedomil, že je kresťansky demokrat, demokraticky sa v stredu večer vydal do Slovenskej Ľupče, kde si Marian Kotleba urobil predvolebný míting. Hlina sa spolu s asi 40 aktivistami platformy "Nie v našom meste" sa prišiel opýtať priaznivcov ĽSNS, či im to nie je ľúto a či sa nehanbia. Tiež kresťanskí priaznivci mu kresťansky vynadali a opľuli ho.

Hlina/ KDH/ sa im cez megafón prihováral, či im nie je ľúto a či im nie je „blbé“ počúvať ľudí, ktorí ešte nedávno chodili s fakľami v gardistických uniformách len neďaleko od miesta, kde gardisti vraždili a pálili ľudí.
Kotlebovi priaznivci najprv pozorujú Hlinu z diaľky, neskôr sa postupne približujú, obkolesia ho, až mu stoja priamo pred tvárou. Najprv sa ozývajú jednotlivé výkriky Judáš, Judáš Iškariotský, diabol, satan, liberálny hajzeľ, a priamo do tváre mu napľuli... 

Igor Matovič a jeho póza v ktorej ho asi najviac všetci poznáme  


Záver 

Matovič je nevyspytateľný politik. Od roku 2010 je poslanec NR SR najskôr na kandidačnej listine SaS u Sulíka a neskôr ako predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, a to po tom čo v roku 2012 aj spolu SaS po politických ťahaniciach prakticky povalili Radičovej vládu. 
V roku 2012 už vo voľbách do Národnej rady SR sa rozhodol Igor Matovič ísť už s vlastným politickým hnutím pod názvom Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Vrcholom politickej a názorovej ťahanici boli Sulíkové slová, že si v klube po Matovičovom odchode vydýchli....

Matovič do politiky určite patrí, ja si dovolím napísať, je takým korením zdravej politiky avšak stále s meniacimi sa názormi, mi pripadá ako taká rozmaznaná, neukojená "fľandra" ktorá keď si niečo zaumieni a nedostane to, urobí cirkus... 

Ja v rysujúcej koalícii  Za ľudí, PS/ Spolu, KDH, OĽaNO  a SaS, vidím za najslabšie články v celej koalícii, ktorá môže aj po voľbách padnúť, alebo vôbec ani nevzniknúť SaS/ Sulik, OĽaNO Matovič a KDH/ Hlina. Týmito politikmi je to hra na wabank a Kiska a Truban, budú musieť vyvinúť veľké úsilie, aby takto zostavenú koalíciu 4 roky udržali pokope. V hre je totiž veľa. Smer a ĽSNS si idú po víťazstvo... No nezabúdajme, že všetko máme aj my voliči v rukách a 29.2 treba podporiť strany ktorým dôverujeme...  


Jozef Kmeťo 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Rádio Roma a Romata skončili v osade, aké je však pozadie?

Aktuality.sk vydali minulý týždeň článok "Rómske rádio zobralo dotácie za 190-tisíc eur, skončilo prepísané v osade." Pred dvoma rokmi som prostredníctvom Sme.sk a Redakcie R1 publikoval článok "Rádio ROMA  A ROMATA, projekty za viac ako 200 tisíc € končia..." Hneď ako som článok publikoval, dotknuté osoby sa ma prostredníctvom svojich právnikov snažili zatlačiť do kúta. Po porade s právnikom sa mi podarilo nátlak zo strany dotknutých osôb umierniť za odplatu, že články stiahnem, a nebudem o nich písať... Napriek tomu som však články uverejnil 

Projekty rádia Roma a Rómskej tlačovej agentúry Romata sa ma osobne dotýkali. Veril som, že projekty za ktorými stál Ján Konček, Milan Nemček, budú projekty ktoré dokážu vytvoriť tvorivé prostredie ako pre rómskych novinárov tak aj pre blogerov. Malo to byť prvé rómske rádio na Slovensku, ktoré by vysielalo v Bratislave, Banskej Bystrici, Prešove a v Prahe. Rómska tlačová agentúra Romata zase mala združovať rómskych novinárov…

Rasisti, hovoria, že na bielych životoch záleží - Je OK byť biely

Rasizmus nepozná hranice a rasista už vôbec nie! fanúšikovia Slovana Bratislava v sobotu vyvesili na Tehelnom poli transparent White Lives Matter, ktorý vo voľnom preklade znamená Na životoch belochov záleží, viaceré slovenské médiá ho označili za rasistický.
Rasisti však s touto interpretáciou médii nesúhlasia. Odvolávajú sa na hnutie Black Lives Matter(Na životoch černochov záleží), ktoré podľa nich médiá neoznačujú ako rasistické. Prečo by potom mal byť transparent fanúšikov Slovana rasistický?
Tak ako to vlastne je? 
V roku 2014 sa po svete prvýkrát začala vo veľkom šíriť výzva „Black Lives Matter” (BLM - Na životoch čiernych záleží). Snažila sa upozorniť na policajnú brutalitu voči Afroameričanom v USA. Ako reakcia na toto hnutie vzniklo „White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží).
„White Lives Matter” (WLM - Na životoch bielych záleží). Toto spojenie začali propagovať po USA rasistické skupiny vo viacerých štátoch. Najaktívnejší boli najmä členovia skupiny Aryan Renaissa…

Rovnosť nadovšetko

Koľkokrát zbili policajti bezdôvodne Róma? Koľko detí prichádza o šance na únik z osady, kvôli tomu, že ho zaradia do „špeciálnej školy“ len preto, že nevedia po slovensky? Nie, sú tak zaraďované na základne sociálneho aspektu.  Musíme posielať armádu aby robila korona-testy? Prečo ju posielame? Prečo musia ľudia pracujúci na integračných programoch v osadách bojovať o granty, len aby si mohli robiť svoju prácu? Chýba nám empatia. Sme leniví pochopiť kultúrne rozdiely. Vidíme dôsledky, odmietame vidieť dôvody.
V obchode si všetci všímajú iba nekupujúceho Róma, pracoval som v obchode prakticky celý život, a záchyty Rómov som ja osobne nezažil, a to som pracoval vo veľkom hypermarkete. Najviac záchytov bolo u nerómov a to dokonca u takých u ktorých by ste to ani nepovedali. Napriek tomu však sledovaní v obchode sú najviac Rómovia a ich deti! 
A čo prípady kedy boli bité Rómske deti, doteraz tieto prípady neboli riadne vyšetrené, prípad detí v Krompachoch nikto nevie ako dopadol. Z  fackuj…