piatok 12. júna 2020

Včerajší masaker vo Vrútkách má na svedomí 22 ročný Róm, ktorého včera aj zastreliliIvan Čulok (†22), ktorý vo štvrtok s nožom zaútočil na zamestnancov základnej školy vo Vrútkach a tiež dve deti, bol podľa ľudí, ktorí ho poznali, v detstve šikanovaný a spolužiaci sa mu smiali pre jeho výzor. Mal totiž rázštep pery.

Na Facebooku v skupine Vrútky - Otvorené mesto - názory, postrehy, akcie a udalosti zverejnili príspevok dievčaťa, ktoré s Ivanom chodilo do školy. Napísala, že si pamätá, ako chlapca šikanovali spolužiaci.

"Pľuli na neho, kopali, nadávali, vysmievali, pretože pochádzal zo slabšie situovanej rodiny a on ako malý bol ticho. Šikana bola na dennom poriadku," napísala Kristína.

Ivan nenašiel u nikoho pomoc, no nikdy neútočil. Naopak, vždy radšej plakal, alebo bol ticho.

Hoci mladý muž nebol konfliktý, vedel sa rozzúriť. Už v minulosti napadol sprievodkyňu vo vlaku.

Pri útoku zahynul zástupca riaditeľky Jaroslav Budz, ktorý sa snažil páchateľa zadržať a chrániť tak svoju napadnutú kolegyňu a žiakov. V nemocnici s vážnymi zraneniami skončila riaditeľka školy a dve deti. Podľa našich informácií je ich stav stabilizovaný a sú mimo ohrozenia života.


Či je aj chlapec Róm, je na teraz nepotvrdené, internetom sa však šíri, že sa jedna o Róma, čo však Polícia na teraz dementovala


NEPRAVDIVÉ INFORMÁCIE O MUŽOVI, KTORÝ VČERA ZAÚTOČIL VO VRÚTKACH že je Róm:
NEVERTE KLAMSTVÁM, CHCÚ VO VÁS VYVOLAŤ IBA NENÁVISŤ
Hovorí na svoje stránke Polícia SR
JK
Zdroj Markíza

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Váš názor nás zaujíma, ďakujeme