Na čo by sme pri modernizácii obývačky nemali zabúdať?

 

Autor:   Photographee.eu / Shutterstock.com

Obývačka je miestnosť, kde sa stretáva celá rodina a prijímame v nej aj návštevy. Z tohto dôvodu by mala byť práve táto miestnosť najreprezentatívnejšia.

 

Ak plánujete kompletnú modernizáciu tejto miestnosti a plánujete sa do nej pustiť v najbližších týždňoch, poradíme vám, na čo by ste nemali pri modernizácii obývačky zabúdať.

 

Bodové osvetlenie

 

Ak plánujete výraznejšie zásahy do miestnosti, nebojte sa znížiť strop pomocou trváceho sadrokartónu a namiesto klasického lustra umiestniť bodové svetlá. Dva pásy bodových svetiel (jeden nad sedačkou a druhý nad obývacou stenou) sú najpraktickejším osvetlením miestnosti, akou je obývačka. Teraz na jeseň, kedy bude nutnosť viac svietiť, môžete si podľa potreby zasvietiť tú stranu, ktorú momentálne potrebujete. Ak plánujete na sedačke čítať, či máte návštevu, zasvieťte bodové svetlá nad sedačkou. Ak plánujete leňošiť, pozerať TV, či počúvať hudbu, zasvieťte si bodové svetlá nad obývacou stenou.

 

Sedacie súpravy na mieru v neutrálnych farbách

 

Pri modernizácii obývačky by ste okrem bodového osvetlenia mali myslieť aj na výrobu sedacej súpravy na mieru. Výrazne si tak skrátite čas na hľadanie vhodnej sedacej súpravy a ešte máte možnosť prispôsobiť si výber vlastným požiadavkám.

Moderné obývačky by ale mali mať moderné sedacie súpravy na mieru v neutrálnych farbách.

Svetlá sivá, tmavá sivá, béžová, hnedá sú najvhodnejšie farby a práve tieto farby by ste mali uprednostňovať pri určovaní farby poťahovej látky.

 

Minimum dekorácií a uprednostňovanie nadčasových dekorácií

 

Obývačka nemusí byť miestnosťou s množstvom dekorácií. Stačí pár vhodných nadčasových dekorácií, ktoré nebude nutné meniť po roku, či dvoch. Medzi takéto dekorácie patria slamené úložné koše, sklenené (alebo aj kryštálové) vázy, drevené písmenka, či obrazy s motivačnými nápismi. Moderná obývačka by mala byť s minimom kvalitných nadčasových dekorácií a nie s množstvom chytačov prachu.

 

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Prečo toľko Pochybností okolo Koronavírusu!?

Smrteľné pandémie útočia na ľudstvo každých 100 rokov!

Neslávne slávny "krutý" exekútor si vymáha peniaze od buka do buka, ako sa mu zachce... Robí to roky a nikto voči nemu nezakročí. Prečo??!